Rüyada Balina Görmek

Düşlerde görülen balina nimet mi kısmet mi? Rüyada balina görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balina Görmek

🙂 Balina görmek büyük bir kısmete işaret eder ancak bu kısmete sa­hip olmak için çaba göstermek gerekir. Rüyasında balinayla birlikte yüzdüğünü gören, ciddi bir engelle karşılaşmadan he­define yaklaşır. Eğer balinanın üzerindeyse amacına kolaylıkla ulaşır. Hatta beklediğinden daha fazlasını da elde eder. Balina sürüsü, karlı yatırımlar anlamına gelir. Uluslararası bir ortaklık da söz konusu olabilir. Balina avlamak, iş hayatında büyük ba­şarılar kazanmaktır. Bu rüyayı gören, iş dünyasında örnek alı­nan biri olur. Balina avlayan birini görmek, güçlü bir rakibi temsil eder.

Rüyada balina görmek, balina avına çıkmak, çok büyük bir iş hayatına atılmak üzere bulunacağınıza veya bu büyüklükte bir iş kurma hayâllerinizin tahakkuk etmek üzere olduğuna, büyük bir müessesenin iş teklifi ile karşılaşacağınıza yorumlanır. Balina avlayan balıkçılar görmek; ummadığınız bir kimsenin teşviki ve yardımıyla kendinize mevki ve şöhret yapacağınıza, balina yağı içmek kuvvetli bir bünyeye sahip bulunduğunuza, hiç hastalanmayacağınıza işarettir. Kendinizi bali­na avlarken görmek; çok yakın bir zaman zarfında epeydir görme­diğiniz bir tanıdığınızı göreceğinize, kendinizi balık yutmuş olarak balinanın midesinde görmek uzun zamandır içinde bulunduğunuz sıkıcı vaziyetten kurtulacağınız hususunda size işaret sayılır.

😐 Balinanın saldırısına uğradığını gören, düşmanları tarafından zor durumda bırakılır. Bu rüya aynı zamanda çevre­nizdeki insanlara dikkat etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır. Rüyada balina balığı görmek; o sene zarfında ha­yatınızın büyük güçlüklere maruz kalacağına ve işlerinizin hep ters gideceğine, şayet gurbette bir yakınınız varsa onun da uzunca bir za­man yanınıza dönmeyeceğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada görülen balina, ticarette bol kazanç elde etmeye, borçları ödemeye işaret eder. Bazen bu rüya, yetimlere yardım ederek hayır işleyen bir kimseye de delalettir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada balina balığı görmek; o sene zarfında hayatınızın büyük güçlüklerle maruz kalacağına ve işlerinizin hep ters gideceğine şayet gurbette bir yakınınız varsa onunda uzunca bir zaman yanınıza dönmeyeceğine, balina yağı içmek kuvvetli bir bünyeye sahip bulunduğunuza hiç hastalanmayacağınıza işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Kendinizi balina avlarken görmek; çok yakın bir zaman zarfında epeydir görmediğiniz bir tanıdığınızı göreceğinizi, kendinizi balık yutmuş olarak balinanın midesinde görmek uzun zamandır içinde bulunduğunuz sıkıcı vaziyetten kurtulacağınız hususunda size işaret sayılır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada balina görmenin psikanalizi: Yeniden doğuşun, kendini yenilemenin, direncin ve gücün simgesidir. Aynı zamanda rüyalarda görülen balinalar iç dünyanızdaki bazı korkuların dışavurumudur.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın