Rüyada Balık Görmek, Balık Tutmak, Balık Yemek

Düşlerde görülen balık ölüm haberi mi bol para veya evlilik mi? Rüyada balık görmek, balık tutmak, balık yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balık Görmek

🙂 Kısmeti ve zenginliği temsil eder. Rüyasında balık tezgahında vb. bir yerde çok sayıda taze balık gören, pek çok mülkün sahibi olur. Rüyada balık görmek; mal-mülk sahibi ol­maya, üst üste birikmiş işleri halletmeye ve sıkıntılardan kurtulmaya delâlettir.

Rüyada Balık Tutmak

🙂 Rüyada balık tuttuğunu görmek; şerefli bir kadınla evlenmeye delâlet eder. . Irmak veya denizden balık tuttuğunu gören kim­se, bol rızka kavuşur. Balık tutmak umumiyetle gayret güzel bir kimseyle dostluk kuracağınıza veya çocuklarınız delaletiyle mala ve mülke kavuşacağınıza.

Rüyada Balık Yemek

🙂 Evlenme çağındaki bakire kız için balık yemek, sevinçli haberdir. Rüyada balık yemek ettiğiniz duanın makbul ol­ması ve rüyayı görenin şan ve şerefinin yükselmesi şeklinde yorumlanır. Rüyada yemek yemenin anlamı için: BKZ.

Rüyada Büyük Balık Görmek

🙂 Kişinin büyük balık görmesi; muradına er­mesine, malının artacağına ve evindeki muhabbete delâ­let eder. Hamile bir kadının büyük balık gör­mesi, doğacak çocuğunun kız olacağına işaret eder.

Rüyada Denizde Balık Görmek

🙂 Deniz, göl ya da ne­hirde yüzen balık, yaklaşan kısmetin habercisidir. Zenginliğe; görülen balıkların sayısı ve irilikleri de bu zenginli­ğin büyüklüğüne işarettir. Çalışmadan para sahibi olmak anlamına ge­lir.

Rüyada Balık Almak

🙂 Balık almak, miras vb. bir yolla büyük bir servete konmaktır. Balık almak ilgili rüyalar nasıl olursa olsun her zaman iyiye yorulur. Rüyada balık almak, rızık bolluğuna delâlet eder. Çok balık aldığını görmek, bol paraya, ferahlığa alâmet sayılır.

Rüyada Balık Temizlemek

🙂 Rüyada balık temizlemek, genel olarak bolluğa, mutlu­luğa kavuşacağınıza işarettir. Bol paralı bir işle karşılaşacağınıza işaret eder. Kadınlara; sayısız derecede balık görmek, ganimet ve mala işarettir.

Rüyada Pişmiş Balık Görmek

🙂 Pişmiş balık görmek, kesin­tisiz hayırlı mal şeklinde yorumlanır. Bütün korkulardan emin olmaya, zenginliğe, esenliğe; pişmiş sazan balığı görmek evlenmeye niyetlenen kişi için hayra alamettir.

Rüyada Beyaz Balık Görmek

🙂 Rüyada beyaz balık görmek, izzet ve şe­refle tabir edilir. Rüyada beyaz renkli balıklar, bekar iseniz çok kısa bir zamanda başınızdan bir evlilik olayı geçeceğine, evliler için ise: tanışacağınız kimseyle güzel ve eğlenceli vakit geçireceğinize işarettir.

😐 Gelecek kısmetin ha­yırlı olmadığına delalettir. Rüyasında beyaz balık gören, hileli yollardan bir servetin sahibi olur. Kötü bir yola sapacağınıza ve küçük bir de rahatsız­lığa alâmettir. Bazen üzüntü ve keder ile tabir edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyanızda balık gördüyseniz; Giriştiğiniz işte başarı sağlayıp mal-mülk sahibi olacağınıza, askıda kalmış işlerinizi halledip feraha kavuşacağınıza, dargın olduğunuz kimselerle barışıp onlardan büyük yardım göreceğinize işarettir.  Balık rüyası değişik şekillerde yorumlanır: Büyük balıklar mal ve ganimet, küçük balıklar üzüntü ve keder, büyük ve küçük balıkların bir arada görünmesi mal ve parayla tabir olunur. Bir balık avladığını (tuttuğunu) görenin eline helal yoldan mal geçer, yani helal kazanç edinir. Bir balık avlayıp yediğini gören son derece mem­nun olup sevineceği bir şeye sahip olur, kendisini sevindirecek sözler du­yar. İnsanların yenmesini hoş karşılamadıkları bir balık tuttuğunu ve sattı­ğını ya da satmak istediğini gören eşi tarafından bir yakını ile veya kendi adamları ve akrabalarıyla mahkemelik olur.”

İbn-i Şirin: “Tuzlanmış balık görmek hüzün ve kederle, tuzlu balığın kızartılmış ya da pişirilmiş olduğunu görmek ve yemek ilim ve rızık sahibi olmak için yolculuk yapmaya yahut toplumun önde gelenlerinin sohbetle­rine katılmaya; kızartılmamış ya da pişirilmemiş tuzlu balık yediğini gör­mekse ihtiyatsız ve tedbirsiz davranıp cezasını çekmeye işarettir.”

Danyal: “Sıcak bir yerde görülen balık rüyası bela ve sıkıntı, so­ğuk ve serin bir yerde görülen balık rüyası mal ve nimettir. Bir balığın karnında başka bir balık bulunduğunu gören bir kadınla ev­lenir. Eğer bir balığın karnında iki tane balık olduğunu görürse iki eş alır. Balık yağı görmek ve içmek kadın tarafından sahip olunan mal demektir.”

İsmail El Eş’as: “Kokmuş bir balık alıp da yediğini gören, haram yer. Önüne getirilen yemekte bulunan balıktan başka birinin de yediğini gören eşini ve malını gayet iyi korumalı ve gözetmeli, çünkü bunlarda gözü olan ve hak iddia eden kötü niyetli biri ortaya çıkabilir. Bir havuz veya su birikintisinde bulunan bir balığın oynamakta oldu­ğunu, suda dönüp dolaştığını gören kötü huylu bir kimseden zorla da ol­sa hakkını alır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada balık görmenin psikanalizi: Rüyada görülen balık ve diğer su yaratıkları, çok genel bir yorumla, duygusal yönümüzü ve içgü­düsel eğilimlerimizi, sezgilerimizi simgelerler. Jung’un terimiyle “kollektif bilinçaltı”na açılan yolu da vurgulayan balık arketipi, bir başka yoruma göre, iç dünyamızın derinliklerinde gizlenen ve henüz farkına varmadığımız bilgeliğimizi de temsil eder. Bir balık tarafından saldırıya uğradığını görmek, akılcı ve bilinçli davranma­yarak zor durumlara düşmekten duyduğumuz kaygıya işaret eder. Balık yemek, kendimizi sosyal hissettiğimizi ve çevremizde­ki insanlarla uyum içinde olduğumuzu gösterir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, sezgileriniz güçleniyor ve iç dünyanızın derinlikleri­ne ulaşıyorsunuz demektir. İçinizden gelen sese kulak vermelisi­niz, sizi yanıltmayacaktır.

Akvaryum içinde balık gördüyseniz, bu, çocuk sahibi olma isteğine işaret ediyor olabilir. Kaderin insan hayatına etkisinin simgesidir. Çok miktarda ve canlı balık görmek başarının ve isteklerinizi gerçekleştireceğinizin göstergesidir; balığı avlamaya çalışırken elinizden kaçırdığınızı görmek hayal kırıklığına uğrayacağınızı ve zor zamanlar geçireceğinizi gösterir. Balık yemek iyiye işarettir; balık öldürmek veya ölü balık görmek ise kötüye işarettir. Tuzlanmış balık yemek iyiye işarettir. Konserve balık üzerinde çalıştığınız veya başlamak üzere olduğunuz işlerin gecikeceğini gösterir.

rüyada balık görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Balık Görmek, Balık Tutmak, Balık Yemek” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba hocam. Rüyamda güvenilir bir arkadaşımla oturuyorum. Bana alkolü ve çiğ balığı gösteriyor yemem için. Balık kıpkırmızı. Ağzıma alıyorum tatsız tuzsuz. Yutabilmek için alkol alıyorum. Soda gibi bir tat geliyor ağzıma. Midem bulanıyor. Rüyam beni korkuttu hocam. Yorumu nedir?

    Yanıtla
  2. Merhaba hocam
    Merhaba ruyamda burnum tikali hasta gibiyim sonra balgam cikartmaya çalışıyorum kusar gibi. Az tükürüklü beyaz cikiyor. Sonra yatagimda yatarken oda karanlik odada bir sey uctugunu fark ediyorum. Seffaf kilitli poset icinde su ve balıklar var orta buyuklukte. Baliklar hareket ettikce poset havalanıyor uçuyor. Arada yere duser gibi olup tekrar havalaniyor. Bu ne, kim yapti diye düşünürken bi anda tanidigim bana ilgisi olan bir adami görüyorum. Bluz var beli acik ama arkadan belimden beyaz renkli bu bluzu baglamasina izin veriyorum. Sonra oglumu görüyorum o anda pisman oluyorum evliymisim. Daha sonra yatak odama o baliklari poşetle birakan o adammış onu görüyorum. Bunu kocama ispat etmem lazim diye düşünüyorum. Daha sonra kocam gelip elinde katli yorganlari yatak odasinda yere atiyor bundan sonra burada yatacaksın diyor

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dürüst davranışlarınızın sonucunda pek ve çok yakında çevrenizdeki insanların saygısını ve sevgisini fazlasıyla kazanacağınıza işarettir…

Yorum yapın