Rüyada Banyo Görmek, Rüyada Banyo Yapmak, Banyo Yaptığını Görmek

Rüyada banyo yapmak, bu günlerde yaptığınız bir işin etkisi altında şüphe içinde bulunacağınıza, sağlığınızın yerinde ve iyi olacağına, günahtan kaçacağınıza yorumlanır. Sıcak suyla banyo yapmak: Sağlıklı ve mutlu bir yaşam anlamındadır. Kirlerinizden arınmak ve temizlenmek için banyo yapmak, sıkıntı ve dertlerinizden arınacağınız anla­mına gelir. Banyoya veya benzeri bir şeye girdiğini gören bekarsa evlenir, evliyse ailesiyle mutlu yaşar. Rüyada duş yaptığınızı görmeniz, yorgunluğunuzun artacağına, şikâyetçi olacağınız bir durumun ortaya çıkacağına, istirahat etmek ve arzularınızın olamayacağına delâlet eder.

Rüyada Banyo Görmek

 • Rüyada banyo yaptığını görmek, sıkıntıyı, derdi ve tatsızlığı temsil eder. Rüyasında kendini banyoda gören, durduk yere sıkıntıya dü­şer. Banyoda sabunlanmak, sıkıntıdan kurtulmak için gayret göstermektir. Ancak sıkıntının geçmesi zaman alır. Banyo bu­harlı ve çok sıcaksa, sorunlar nedeniyle sağlığınız bozulabi­lir. Fakat banyo yaparken su dökmek, sıkıntının tez zamanda geçeceğine işarettir. Banyoda ne şekilde olursa olsun su gör­mek, sıkıntının biteceğini müjdeler. Başka bir alime göre, rüyada duş almak veya yapmak, sıkıntı ve dertlerden arınmaya işarettir. Rüyada hamam görmek, duruma göre:
 • Günahlardan ve sıkıntılardan kurtulmaya, ya da
 • Yuva kurmaya, ya da
 • Aşka
 • Duygusallığa, ya da
 • Yüksek rütbeli temiz insanlarla birlikteliğe bir işaret olarak yorumlanır.
 • Bir kimse rüyasında banyoda yıkandığını ya da abdest aldı­ğını görmüş ise, bu, o rüya sahibinin üzüntülerinden, keder­lerinden ve tüm sıkıntılarından kurtulacağına bir işaret ola­rak yorumlanır.
 • Bekar bir kimse rüyasında banyo görmüş ise, bu, o rüya sahibinin evleneceği; aynı kimse rüyasında hamamda eğlen­diğini ya da şarkı söylediğini görmüş ise, bu, onun:
  • Üzüntülü bir haber alacağı, ya da,
  • Günah işleyeceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada banyoda, kalabalık bir ortamda içki alemi yaptığı­nı görmek, azaba gelmek ve kötü yolda olmak şeklinde yo­rumlanır.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Banyo

Ebu Sait El Vaiz:Banyo rüya sahibinin evidir. Oraya girdiğini gören üzün­tülü ve kederliyse, Allah’ın yardımıyla feraha kavuşur. Rüyada banyoda yıkandığını görmek, her türlü korkudan emin olmaya, maddi ve manevi yönden selamete işaret eder. Düşünde gusül abdesti alıp elbisesini giydiğini gören şaşkınlıktan kurtulur ve maksadını gerçekleştirir. Vücudunu temizleyerek duş aldığını görmek günahların bağışlanacağına, mal ve mülkü­nün artacağına yorumlanır.” demiştir.

Kirmani:Rüyada banyo görmek üzüntü ve kedere, banyoda yıkandığını görmek, su ılıksa, ferah ve sürura, eğer su çok sıcaksa hüzün ve kedere delalet eder. Hamamda temizlendiğini ve boy abdesti aldığını görenin korktuğu bir şey varsa, bu korkusundan kurtulur, üzgün­se feraha erişir, zayıf ve hastaysa iyileşir, borçluysa borcunu öder, zengin­se malı azalır.” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.):Banyo rüyasını; koca veya kadın, üzüntü ve ke­der, borç, işlerde durgunluk ve bozgunluk, dost ve arkadaş, alacak şeklinde tabir etmiştir. Bir rivayete göre banyo görmek, evin en büyük kadını ile yorumlanır.

Kirmanî: “Banyo yaptığını gören evlenir; hamama girdiğini gören hamam sıcaklığı kadar üzüntü ve sıkıntıya uğrar, sıcak suyla yıkanma­dığı takdirde bu üzüntü ve sıkıntısının sonu hayra delalet eder. Bir rivaye­te göre bu üzüntü ve sıkıntı kadınlar yüzünden olur. Eğer hamamın suyu soğuksa bu her türlü kötülükten kurtuluşa işarettir. Bazıları da sıcaklığı öl­çüsünde kötülük ve hastalığa delalet eder demişlerdir. Hamamda bir yerden başka bir yere pis ve kötü bir yere geçmek, iyi halden kötü hale, aksi ise tam tersi duruma işarettir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Banyo Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada banyo görmenin psikanalizi: Banyo: Banyo yapmak, yıkanmak, duş almak, oldukça geniş kap­samlı ve çok anlama sahip bir etkinliktir. En tipik ve net yorum, rüyayı gören kişinin temizlenme ve arınma isteği olduğuna iliş­kindir. Bu arınma, suçluluk duygusu ve bu duygudan kurtulma is­teğini gösterebileceği gibi, kişinin içinde bulunduğu çevre tarafın­dan yıpratıldığını ve bu yıpranmalardan uzaklaşma isteğini de ifa­de eder. Hıristiyan yorumlarında yıkanma, “vaftiz” ile de bağlan­tılı görülür ve suçlardan, günahlardan arınma isteğini simgelediği düşünülür.

Rüyada görülen banyo genelde insanın kendisini huzurlu hissetmesini sağlayan bir etkinlik olduğu için, banyo almak, huzur ve dinginlik arayışına da işaret ediyor olabilir. İster kendiniz yıkanın, ister sözgelimi el­biselerinizi ya da çamaşırlarınızı yıkayın, bu tür rüyalar olumsuz duygulardan arınmanız ve kafanızı “salim” tutmaya çalışmanız ge­rektiğini anlatır. Rüyada saçını yıkamak, düşünce ve yaklaşımları­nı değiştirmek, yaşama daha iyimser bir bakışla yaklaşmak anla­mına gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın