Rüyada Bal Görmek, Bal Yemek, Petek Bal Görmek

Rüyada bal görmek nimet mi ev mi? Rüyada bal görmek, bal yemek, petek bal görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bal Görmek

🙂 Rüyada bal görmek zenginliğin, sağlıklı ve uzun bir ömrün işaretidir. Rüyada görülen bal, bozuk olan işlerinizin düzeleceğine, dargın olduğunuz kimselerle barışacağınıza, bunların yardımı sayesinde işlerinizin düzeleceğine işarettir. Rüyalardaki bal, çok sevinçli olayların arifesinde bulunduğunuza işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyasında bal sattığını gören, düşüncesizliği nede­niyle maddi-manevi zarara uğrar. Kovanda bal, işlerin ters gitme­sine işaret eder. Acı veya yenmeyecek durumdaki bir balı görmek, kendinizi olur olmaz şeyler için üzmemeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Bal Yemek

🙂 Rüya­sında bal yediğini gören, her bakımdan rahata kavuşur. Ken­dini sağlıklı, mutlu ve keyifli hisseder. Bu rüyayı hasta biri gö­rürse, sağlığına kavuşur. İkili ilişkilerdeki uyuma ve huzura işaret eder. Yakın za­manda evlenir. Evliler için bu rüya, büyük bir kısmet anlamı­na gelir. Ka­zancı iyi, yeni bir ise başlayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Petek Bal Görmek

🙂 Petekli bal, ev sahibi olmaya yorulur. Süzülmüş bal, sı­kıntılardan arınmayı temsil eder, zenginliktir. Petek bal görmek; ticaretinizin, geçiminizin bollaşacağına, etrafına faydalı olan bir kimsenin yardım ve ar­kadaşlığına nail olacağınıza işarettir. Düşte petek bal gören veya yiyenin eline mal geçer. Rüyada petek bal görmek; izzet ve yüceliğe, helâl ve bol rızka ayrıca sıhhatli olmaya tabirdir. Dünya ve ahirette yücelikle rızıklanmaya, hayır sahibi olmaya ve hastalıktan afiyet bulmaya delâlet eder. Rüyasında bir petekten bal yediğini gören kimse, sev­diklerinden bir haber alır. Din­deki samimiyete ve berekete; petek bal satmak, uzaktan gelecek habere; petek bal satın almak, mükafata delalet eder. Petek bal görmek, ba­zen de mirasa işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir kimse gökten bal yağdığını görse, dinine sadık bir kimse olduğuna işaret eder. Rüyada bal yalamak, rüya sahibinin bekarsa evleneceğine işaret eder. Çok yorumcular, balın hastalığa şifa olduğunu söylemişlerdir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada bal yediğini gören bir kimse hasta ise şifaya kavuşur. Bazen de bu rüya sevdiği bir kimseye kavuşmaya delalet eder. Bal yemek, helal bir rızka veya mala işaret eder. Rüyada bal görmek, helal ve mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı ele geçen maldır.”

Nablusi: “Fakir ise geçimi kolaylaşır. Zengin ise çok işçi çalıştıracağı bir iş yeri sahibi olur. Bal, dindar kimseler için, dinin tadını almak, Kuran okumak ve güzel amelde bulunmak olarak yorumlanmaktadır. Eritilmiş bal, maldır. Rüyada bal görmek, kocanın karısı ile arasındaki muhabbete, salih amel işlemeye veya insanlar tarafından kıskanılmaya da işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada bal arısı görmek; kalbi fesat bir dostunuzun ya da akrabanızın size karşı hiç te iyi niyetleri olmadığına ve bu kimselerin malınızda gözleri bulunduğuna, bunlardan çok sakınmanız gerektiğine işarettir. Rüyada balmumu görmek ya da yemek; bir dostunuz tarafından bir sırrınızın ya da bir eşyanızın saklanmasına yardımcı olacağını gösterir. Unutkanlık neticesi bir işinizden size zarar geleceğine ve bu yüzden çok üzüleceğinize de yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bal görmenin psikanalizi: Yaşamdaki zevkleri vurgulayan bir simge olarak düşünülen bal, rüyalarda da çoğunlukla bu yönüyle karşımıza çıkar. Eğer bal gö­rüyor ve bal yiyorsanız, eğlenceye ve keyifli bir döneme ihtiyaç du­yuyorsunuz demektir. Bal aynı zamanda, yaşamdaki deneyimleri­mizin saf özünü temsil eden, olumlu bir simgedir. Diğer yandan Eski Mısır’dan bu yana bal, tıbbi yardımın olmadığı koşullarda ya­raların enfekte olmasını engellemek için kullanılan bir maddedir ve bu yönüyle de düşlerimizde şifa ve iyileşmeyi simgelediği söy­lenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın