Rüyada Bacak Görmek, Bacak Kılı Görmek, Bacak Kıllarını Almak

Rüyalarda görülen bacak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada bacak görmek, bacak kılı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bacak Görmek

🙂 Rüyada bacak görmek; servete, kuvvete ve sıhhatin yerinde olmasına delâlet eder. Çok sağlam ve uzun bacakları olduğunu gören kimsenin, çok gelir geti­ren bir işi olur ve herkes tarafından güvenilir bir kimse olarak bilinir. Rüyada bacak görmek, çeşitli yorumlara yol aç­maktadır. Bacak, ömür ve geçimle tabir edilir. Bacağın gü­zelliği, berekete işarettir. Özellikle güzel ve şekilli ba­caklar, mutluluğun ve sağlam dostlukların habercisidir. Demirden olması uzun ömre işarettir.

😐 Rüyanızda bacak görmek, genellikle, yakınlarınız­dan biri ile şiddetli bir münakaşaya gireceğinize, dargınlık olacağı­na alâmettir. Ba­cak kirliyse, büyük bir sıkıntı yaşanır. Eğriliği haram işarettir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, yoksulluğa ve hayal kırıklığına işaret eder. Çoraplı bacaklar, bir ayıbı gizlemeye çalışmak ve bundan sıkıntı duymaktır.

Rüyada Bacak Kılı Görmek

😐 Rüyada görülen bacağın kıllı olması, borca işarettir. Kıllı bacak, borçtan kaynak­lanan bir sıkıntıdır. Bazı yorumculara göre; kıllı bacak iş ve meslek alanında sebatsızlığa, güzel görünüşlü bacakları kıllı görmek ise; kötü bir yolda yürüneceğine işarettir.

Rüyada Bacak Kıllarını Almak

🙂 Rüyada bacak kıllarını almak; neşe ve sevinci temsil eder. Bir kadının rüyasında bacak kıllarını aldığını görmesi; durumunun düzeleceğine ve ha­yırlara erişeceğine işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Bacak ve baldır, mal, geçim, meslek ve kuvvet­le tabir olunur. Erkeğin baldır ve bacağı kadınla, kadının baldır ve bacağı erkekle yorumlanır. Bacağının başka bir bacakla dolaştığını görmek yok olma, yıkılma alametidir. Baldırının güzel olduğunu görmek çirkin ve kötü bir işe yöneleceğine işarettir,” demiştir.

Kirmani: “Bacaklarında durgunluk veya uyanıkken fena ve çirkin sayılan bir durum gören bütün işlerinde zorluklarla karşıla­şır. Bacağının odun ya da madenden olduğunu gören rızkını sağlamada zayıf kalır, eğer kölesi ya da hayvanı varsa elinden gider yahut ziyan olur. Bacaklarını eğri gören mesleğinde uzun süre kalamaz ve başarılı olamaz. Bacaklarda yara bere görmek malının ziyan olmasına, geçim sıkıntısına; bacaklarını kalın ve güçlü görmek işlerinde başarıya; bacaklarını zayıf ve titrek görmek girişimlerinde tereddütlü ve bundan dolayı da geçimde aciz kalmaya işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bacak görmenin psikanalizi: Destek, motivasyon ve yaşamdaki duygusal ve fi­ziksel gücümüzün, dayanıklılığımızın simgesidir. Dolayısıyla rüyada bacaklarınızla ilgili izlenimleriniz, bu niteliklerinizin durumuna da ışık tutacaktır. Güçsüz bacakların, yaşamda di­rencin kırılmasını simgelemesi gibi.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bacağın camdan yapılmış olduğu­nu görmek, ecelin yaklaştığına delalettir.
  • Güzel bir bacağı ço­raplı görmek, cazip bir teklif almaktır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın