Rüyada Akraba Görmek, Ölmüş Akraba Görmek, Kalabalık Akraba ile Kavga Etmek

Kendini akrabalarıyla birlikte gören, bir topluluğun yaptığı tartışmaya katılır ve zor durumda kalır. Rüyada akraba görmek, yaşanacak bir sorun anla­mına gelir. Akrabalarla ağız dalaşına girmekse, hatalardan dolayı maddi zarara uğra­nılacağına ve bu durumun sağlığınızı etkileyeceğine işarettir. Akraba evli­liği, akrabalar arasında büyük bir kavga çıkacağına yorumlanır. Rüyada akrabalarınızdan birini görmek, size yardımcı olmak isteyen bir kimsenin zararınıza hareket edip bi­lâkis üzeceğine alâmettir.

Rüyada Akraba Görmek

Bu rüya uğur­suzluğu ve düşmanı temsil eder. Rüyada akbaba görmek kötüye yorumlanır. Uçan bir akbaba kötü bir ha­berin, birden fazla akbaba ise bir felaketin işaretidir. Akbaba saldırıyorsa, maddi ve manevi olarak uzun bir süre sıkıntı ya­şanacaktır. Akbaba evin damına konarsa, çevrenizde sizi çe­kemeyen ve her fırsatta zarar vermeye çalışan biri var demek­tir. Damdan uçup giderse, sizi yıpratmaya çalışanlar çevreniz­den uzaklaşacaktır. Rüyada akraba öldürmek, başınızda dönen uğursuzluktan ve size zarar vermeye çalışan düşmanınızdan kurtulacağınıza delalettir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Akraba

Kirmani’ye göre akraba görmek:Herkese ve bilhassa anne babasına iyilik eder. Sevilen biri olarak veya mutlu biri olarak vefat eder.”

Cafer-i Sadık’a göre rüyada akraba görmek:Hayret uyandıracak ve acayip şeyler görür. Ga­rip sırlara sahip olur. Hayatında ilk kez duyacağı bazı şeyler öğrenmesine yorumlanır.”

Rüyada akraba görmek-teyze görmek

Abdulgani Nablusi’ye göre rüyada akraba:Başlarda anne babasına asi olup, sonra bundan döner ve tövbe ederek onlara itaat ve hizmet eder. Ömrünün sonuna kadar eş dost ve akraba içinde sevilen faydalı biri olarak anılır.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Akraba Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada akraba görmenin psikanalizi: En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun simgesi olan aile, rü­yada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar; aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık, sı­ğınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları, bireyle­re ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir.

Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründüre- bilir. Rüyada anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir. Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır.

Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler. Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir. Rüyada amca, dayı gibi akrabalar görmek: Tıpkı teyze ve hala gibi, sizin onlar hakkındaki duygu ve düşüncelerinizin çağrıştırdığı değerler uzantısında birer rol modelidirler.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Akraba Görmek, Ölmüş Akraba Görmek, Kalabalık Akraba ile Kavga Etmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar hocam rüyamda köy evimizin bahçesindeyiz evin dört bir yanı akrabalarımızla ve komşularımızla doluydu. Çoğu baba tarafından kişilerdi. Daha sonra konuşmadığım halam tuvaleti kullanmak istediğini söyleyip, bizim evimize girmeye çalıştı ben ondan önce koşup evimizin kapısını kilitleyerek bizim evimize giremeyeceğini söyledim. Daha sonra diğer konuşmadığım halam’a sarılıp seni seviyorum merak etme dedim.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Ömrünüzün uzun ve huzurlu olacağına, malınızın ve mülkünüzün çok olacağına, bilge bir insan olmaya, başarıya ulaşacağınıza işarettir…

Yorum yapın