Rüyada Ağlamak Görmek, Sarılıp Ağlamak

Rüyada ağlamak hastalık veya ölüm mü yoksa bol para veya müjdeli haber mi demek. Rüyada ağlamak, sarılıp ağlamak ve çok ağlamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ağlamak Görmek

🙂 Rüyasında ağladığını gören, hatalarından ve gü­nahlarından arınmış, temiz bir kalbe sahiptir. Bu nedenle rü­yada kendini ağlarken görmek çoğu kez iyiye yorulur. Rüyada ağlamak, mutlu olacağına ve mutlulu­ğu yakınlarını da sevindirecek ve rahatlatacaktır. Rüyada sessiz ağlamak, bir sıkıntıyı arkasında bırakır. Ağlarken gözden yaş gelmesi önemlidir. Bu, ruhun saflığına delalettir. Rüyada Sessizce ağlamak: Üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Ağlamadığınız halde gözden yaş gelmesi: Beklentilerini­zin gerçekleşeceğine ve muradınıza ereceğinize işarettir. Rüyada ağlamak, sevinçli bir haberin müjde­cisi olarak yorumlanır. Kendini ağlarken görmek ömrünün devamı rahat geçeceğine yorumlanır.

😐 Eğer göz­yaşı dökülmeden ağlanılıyorsa, bir sevincinizin kursağınızda kalacağı anlamına gelir. Bağırarak çağırarak yüksek sesle ağlamak ise, karşılaşaca­ğınız bir tehlikeye dair uyarıdır. Rüyada Bağırarak ağlamak: Başınıza gelecek kötü bir dert olacağına işarettir. Gözden yaş gelmediğini görmek: Beklentilerinizde hüsrana uğrayacağınız anlamına gelir.

rüyada ağlamak

Rüyada Çok Ağlamak

🙂 Aynı zaman­da çok ağladığını gören, mutluluktan çok gülecektir. Bir insandan uzaklaşırken çok ağladığını gören, bitireceği ilişkiden dolayı kendini huzurlu hisseder. Rüyada çok ağlamak veya gözyaşı dökmek; sizi son de­rece sevindirecek bir haber alacağınızı müjdeler. Bir bebeğin çok ağladığını görmek; ferah ve sevince, hayır kapılarının açılmasına ve sürura delâlet eder.

😐 Çok sesli ve dövünerek ağladığını gören kimse, gerçekte de bu şekil ağlaması ile tabir edilir. Rüyada bağırarak ağlamak, fitne ile tabir edilir. Bazen de böyle ağlamayı görmek, hidayetten sapıklığa veya dinden yüz çevirmeye işaret eder. Rüyada yüksek sesle üstünü-başını yırtarak ağ­lamak, bağırıp çağırmak, rüya sahibinin uyanıkken de üzülüp ağlayacağına delalettir.

Rüyada Sarılıp Ağlamak

🙂 Rüyada birine sarılıp ağlamak sevince işarettir. Sarılıp ağlarken gözyaşı soğuk ise sevinç ile tabir edilir. Rüyada sarılıp ağlamak; sevinçli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya delalettir.

😐 Sarılıp ağlarken gözyaşı sıcak ise kederle tâbir olunur. Rüyada sevmediğiniz birine sarılıp ağlamanız yakında birine muhtaç olacağınıza ve hoşlanmayacağınız durumlara maruz kalacağınıza işarettir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

🙂 Allah (cc) rızası için hıçkırarak ağladığını gören kimse; sevince gark olur ve Allah (cc)’ın sevgili bir kulu olur. Dünya Müslümanları için hıçkırarak gözyaşı dökmek; Yakın bir zamanda hidayete ermeye ve Müslümanların düşmana galip gel­mesine delalettir. Sessizce hıçkırarak ağlamak ise yağmura ve bolluğa, rahme­te ve Allah korkusuna işaret eder.

Rüyada Üzülmek

🙂 Rüyada üzülmek ile ilgili rüyaların tam tersi çıkar. Yani rü­yasında bir nedenden dolayı üzüldüğünü gören kimse, ger­çekte o nedenden dolayı sevinç yaşar. Bu rüyalar, göz aydı­nına ve müjdeye de yorulur.

😐 Rüyada bir kimseyi üzmüş veya üzmek durumun­da görmeniz; iki taraflı bir yön gösteren bir mesele ile karşı karşıya kalacağınıza.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: Tanıdığı birinin öldüğünü ve buna ah ü zar edip ağladığını görmek gördüğünün olduğu gibi gerçekleşmesine, ölüm yönünden felakete, üzüntü ve kederin artmasına, halk tarafından ayıplanmaya maruz kalmaya delalet eder. Halkın ölen bir vali için feryat ve figanlarla ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını, başlarına toprak saçtıklarını görmek valinin eziyet ve işkence yapmasına işarettir. Öldüğünü, halkın cenazesinin arkasından bağırmaksızın ağladıkları­nı görmek o vali yüzünden halkın sevinmelerine delalet eder,” demiştir.

Abdulgani Kirmani:Ağladığını gören büyük bir ferahlık duyarak içi sevinçle dolar. Eğer ağlama bağırma, feryat ve figanlarla olursa rüya sahibi bir felakete uğrar. Gözleri yaşlarla dolu olduğu halde yaşların dışarıya akmadıklarını gö­ren helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı üzüntüden sonra ferahlık, sıcak gözyaşı ise üzüntü ve sıkıntı demektir. Sağ gözünün yaşını akarak sol gözüne girdiğini gören kişi kızı ile ya da oğlu, kızı ile yakınlaşır,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.)’a göre: Ağladığını, daha sonra da güldüğünü gören kimse­nin eceli yaklaşmıştır, şeklinde yorum yapmıştır. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan olan ağlamadır. Bunu binden fazla defa denedim, her birinde ancak hayır, ferah ve sevinç gördüm.” şeklinde yorumlamıştır.

İbn-i Şirin: “Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, murada ermeye (sevince) de­lalet eder. Rüyada önce ağladığını, sonra güldüğünü görmek, hastalığın yaklaştığına işarettir.”

⚕️Psikolojideki Anlamı

Rüyanızda kendinizi ağlarken gördüyseniz, bu genellik­le, gün içinde karşı karşıya kaldığınız, sizi üzen ve canınızı sıkan, ancak tepki vermemek için kendinizi frenlediğiniz olayların ya­rattığı gerilimi boşaltma ve hafifleme ihtiyacından kaynaklanır. Eğer başkalarını rüyada ağlarken gördüyseniz, neden olduğunuz üzüntü­lerden ya da başkalarını incitmiş olmaktan duyduğunuz pişman­lık ve kaygıya işaret eder. Rüyanızda, başka insanların ağlaması si­ze mutluluk veriyorsa, bu, birilerini cezalandırma isteği duyduğu­nuzu da gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Ölmüş annesini ağlarken gören, mutlaka bir hayır işlemeli ve dua okumalıdır.
  • Ölü gömülür­ken ağladığını gören, geçmişteki hatalarından büyük bir ders alarak kendine farklı bir hayat kurar.
  • Rüyada bir ölüyü ağlar görmek o meyyit imanla gitmiş ve rahattır.
  • Annenizi (ölmüş ise) ağlar görmek; muhakkak bir Fatiha okumanız ve sadaka vermeniz icap eder.
  • Bir kimse günah işlediğinden dolayı tövbe ediyor ve gözyaşı döküyorsa, Allah (cc) onun töv­besini kabul eder ve hayırlı bir insan kılar.
  • Annesi öldüğü için ağladığını görmek; rüya sahibinin kendisi veya annesinin uzun ömür yaşamasına ve akıttı­ğı gözyaşları da iyilik ve müjdeye delâlettir.
  • Rüyada ölü üzerine ağladığını görmek, nasihata delalet eder. Rüyada ölü üzerine ücretle ağ­layan kadınlar görmek, evin perişan ve harap olmasına işarettir.

Rüyada ağlamak

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın