Rüyada Adam Görmek, Rüyada Adam Öldürmek, Yaşlı Adam Görmek, Dövmek

Rüyada görülen adamın fiziksel görüntüsüne göre farklı yorumlarda bulunulur. Yakışıklı, iyi görünümlü, güçlü biri iyi haber ve bi­rinden yardım almaktır. Çirkin, hırpani görünümlü, zayıf bir erkek tatsız dedikodu ve bir umudun boşa çıkmasıdır. Rüya­da görülen adamın davranışları ve adının anlamı da yorum­da önemlidir. Adam rüya sahibini dövüyor ya da rüya sahi­biyle kavga ediyorsa, evde tatsız olaylar yaşanacak ve huzur­suzluk çıkacaktır. Adam tarafından öldürülmek, bir ayrılık ya­şamaktır. Rüyada adam öldürmek, bir suçlamayla karşı karşıya kalı­nacağına işarettir. Adama yemek vermek, takdir kazanmaktır. Adama para vermek, hakkınızda dedikodu yapılacak anlamı­na gelir.

Rüyada Adam Görmek

Rüyada adam görmek, adamlar arasında bulun­mak, çeşitli yorumlara meydan vermektedir. O gün bir kimse ile münakaşa edeceğinize, iftiraya uğraya­cağınıza, içinizi sıkacak hâdiselerle karşılaşacağınıza, üzüntülü bir gün geçireceğinize fakat akşam üzeri rahatlayacağınıza işa­rettir. Bir adamın kendi başına bir sopayla vurduğunu görmek başındaki re­isi istememek demektir. Rüyasında bir adamın sopa ile göz kapağına veya kir­piklerine vurduğunu göreni, vuran şahıs dinden uzak­laştırmaya çalışır.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Adam

Ebu Said El Vaiz’e göre:Rüyada yaşlı adam görmek dört şekilde yorumlanır: Ha­yır, bereket, ihtiyacını gidermek, güven. Şerefli ve tatlı bir ihtiyarın kendisine doğru geldiğini görmek, hayır ve bereketin kendisine doğru geleceğine; böyle bir ihtiyarın iltifat ve hitabına muhatap olduğunu görmek işlerinin yoluna girip maksadının gerçekleşe­ceğine; böyle bir ihtiyardan kaçtığını, kendisinin ona veya onun kendisine arkasını döndüğünü görmek hayır ve bereketten, emniyet ve güvenden, maksatlarının gerçekleşmesinden uzaklaşmaya işarettir.”

Kirmani’ye göre rüyada adam görmek: Orta yaşlı veya genç bir adam görmek (tanıdık olsun veya olmasın) güzel yüzlü, güleç ve bütün organları tamsa hayra; asık yüzlü, çirkin veya herhangi bir organı eksikse düşmana ve engellere delalet eder, ihtiyar ve gençlerden meydana gelmiş bir topluluk görmek, özellikle aralarında ha­yır ve iyiliğe dair konuşmalar geçiyorsa rahmete; bu topluluktan birinin kendisine bir şey, özellikle iyi bir şey verdiğini görmek yardım ve bereketin süratle elde edilmesine, eğer veren kendisi ise bir topluluğa hayrının do­kunacağına işarettir.”

İmam Nablusi: “Gençlik taslayan ve gençlere has kıyafetler giyinip kendini genç gös­termeye çalışan bir yaşlı adam görmek, kendi eliyle şeref ve saygınlığını azalt­maya, kendini ihtiyarların yerine koyup onlar gibi hareket eden bir adam görmek, şeref haysiyet ve itibarının artmasına delalet eder. Yaşlı bir has­ta adamın kendisini genç görmesi iyileşmesine, bir rivayete göre ölmesine, bir adamın aniden sakalının ağardığını görmesi halk arasında saygı görmesi­ne, bir ihtiyarın beyaz saç ve sakallarının siyahlaştığını görmesi güçlen­mesine ve mutluluğa delalettir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Adam Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada adam görmenin psikanalizi: İç dünyamızın derinliklerindeki ihtiyaç, umut ve bazen de korkuları simgeler. Rüyadaki adamın nitelikleri ve yap­tıkları, bu korkunun neyle ilgili olduğuna ilişkin ipuçları verecek­tir. Saldıran, tecavüz eden bir adam, şiddet ve cinsellikle ilgili kor­kulara işaret ederken, yalan söylediğini fark ettiğimiz bir adam, kandırılma korkularımızı açığa vurur. Bir işadamı, rüyadaki konu­mu ve uyandırdığı izlenime göre, bizim iş dünyasıyla ilgili duygu ve düşüncelerimizi anlatır. İri yapılı bir adam, gücün ve gösterişin simgesidir. Yaşlı bir adamsa, babayı ve dolayısıyla deneyimi, bilge­liği ifade eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın