Rüyada Aba Görmek

Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada aba giymek, mevkii sahibi bir kimsenin deste­ğiyle maddi güvenceye, başarıya kavuşmaktır. Aba yeniyse yardım genç birinden ya da bir yabancıdan gelebilir. Eski, yır­tık pırtık, yamalı bir aba ise, yardımın akıllı ve tecrübeli bir kimseden geleceğine işaret eder. Aba çamura bulanmış ya da kirlenmişse alacağınız yardımla ilgili olarak hakkınızda dedi­kodu çıkabilir. Bu rüya aynı zamanda uzun bir yolculuğa çık­mak anlamına da gelir.

Rüyada Aba Görmek

Rüyada aba görmek; abayı hırka halinde sırtta taşı­mak, sırttan çıkarmak birçok yorumlara yol açmaktadır. Genel olarak aba görmek hayır’a yorulur. Yakın bir gelecekte de mal’a kavuşacağınıza delâlet ettiği gibi, abayı hırka hâlinde giymek, bir mevkie sahip olmaya fa­kat, çıkardığı, çıkarıldığı takdirde mal veya mevkiinin elden gi­deceğine, abayı elde taşımak, başarı ve servetinin hep kendisin de kalacağına delâlet eder.

Düşte aba görmek ve giymek ferahlı bir habere, aba üstüne oturduğunu görmek, rütbenin artmasına işarettir. Abasını çı­karmak, memuriyetten azle, tüccar ise iflâsına, abayı yırtmak; ken­di işini bozmaya, abasını çıkarıp başkasına verdiğinizi görmek ise; malını başkasına kaptırmaya, delil sayılır. Sırtındaki abanın siyah olması kederli bir haberle o renkteki abayı çıkarmak ise, izinde bu­lunduğu bir sıkıntıdan kurtulmakla yorumlanır.

Rüyada abla gördüyseniz; Size, çok yakın bir akrabanızdan sevgi, şefkat ve yakın bir ilgi göreceğiniz anlamına gelir. Bir baba, kız evladını görse ticerette başarılı olur. Bir evde kız çocuğunun olması, o evde rızkın ve hayrın bol olduğu anlamına da gelir.

Aba görmek, yolculuğa; aba giydiğini görmek, ka­zanca ve saadete erişmeye işarettir. Bir yoruma göre de beklen­medik bir yerden gelecek olan menfaate delalet eder. Rüyada abadan yapılmış bir elbise giyildiğini görmek; gi­derek yoksul duruma düşüleceğine, kederli ve üzüntülü günlerin yaklaştığına; Renkli aba giyilmesi hayırlı bir haber alınacağına; Yırtık aba ise yakın bir gelecekte bir mal varlığına işaret­tir.

Rüyada aba görmek, aba giymek veya aba giymiş birini görmek; ilerde büyük bir servet, mal-mülk sahibi olacağınız anlamına gelir. Eğer aba sırtınızda ise veya sırtınızdan çıkarıyor iseniz; Mal ve mükünüzü kaybederek zarara uğrayacağınıza işaret eder. Şayet aba’yı elinizde taşıyor iseniz; bir miktar para ve mal kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada aba giymek, zühd ve takva ehli bir kimseye işarettir. Bazen bu rüya, üzüntülerden ve sıkıntılardan kurtulmaya da delalet eder. Rüyada aba giydiğini görmek, müjdeli bir haber almaya da delalet ed er. Rüyada abanın üzerine oturduğunu görmek, makamca yükselmeye işarettir. Rüyada abasını başkasına verdiğini görmek, malını başkasına kaptırmaya işaret eder. Rüyasında abasını çıkardığını görmek, makamından azledilmeye delalet eder.

Rüyada aba görmek, yolculukla yorumlanır. Rüyasında üzerine bir aba giymiş olduğunu görmek, ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre aba giyinmek, beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delalet eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın