Rüyada Yumurta Görmek, Yumurta Yemek, Yumurta Toplamak

Düşlerde görülen yumurta çocuk mu şans mı demek? Rüyada yumurta görmek, yumurta yemek, yumurta toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yumurta Görmek

🙂 Rüyada yumurta görmek evliler için çocuk sahibi olmaya; bekarlar içinse hayırlı bir kısmete işarettir. Rüyada yumurta görmek; para ile yorumlanır. Rüyada yumurta görmek; kadına ve ha­yırlı evlâda delâlet eder.

  • Tavuk yumurtası görmek: Düşlerinizden bazılarını gerçekleştirebileceğinize işarettir.
  • Rüyada yumurtanın kırıldığım görmek: Tüm işlerinizin ters gideceğine işarettir.
  • Kuş yumurtası görmek: Birisinden fayda göreceğinize işarettir.
  • Yumurtadan civciv çıkması: Yumurtadan civciv çıktığı görülürse, müjdeli bir haber alınır.
  • Devekuşu yumurtası görmek: Rüyasında deve­kuşu yumurtası görense, çok değerli bir şeye sahip olur.
  • Rüyada yumurta çalmak: Evli bir kişi için yumurta çalmak, sağlıklı bir çocuğa yorumlanır. Bekar biri için ise güzel bir ilişki demektir.
  • Yumurta kabuğu: Yumurtanın kabuğunu gören kimse, örtülü bir şeyin üstünü açar.
rüyada yumurta görmek

Rüyada Yumurta Yemek

🙂 Yumurta yediğini görmek; mirastan para almaya alâmettir. Yumurta yediğini gören kimse, zahmet ile mal kazanır. Rüyada yumurta yediğinizi görmek, bir tartışmadan başarı ile çıkmaya işaret eder. Rüyada yumurta yemek: Geçiminizi kolayca temin edeceğinize işarettir. Rüyada çiğ yumurta yemek: Bir mirastan pay alacağınıza ya da başkasının sırtından geçineceğinize işarettir.

Rüyada Yumurta Toplamak

🙂 Rüyada yumurta toplamak güzel kadınlara, hısım, akraba, dostlara ve mal biriktirmeye delâlet eder. Para ve mal kazanmaya işaret eder. Yumurta topladığını görmek ümidini kestiği işleri tekrar hayat bulur. Bir kümeste yumurta toplamak hayır ve ferahla yo­rumlanır.

Rüyada Yumurta Kırmak

😐 Rüyada yumurta kırmak düşük yapmaya ya da kısmetle ilgili bir zarara delalettir. Rüyada yumurta kıran, haram mal yer yahut zina eder ya da hüzün ve kedere düşer. Geçiminizi zahmetle temin edeceğinize işarettir.

Rüyada Yumurta Almak

🙂 Rüyada yumurta almak, küçük bir sevince işarettir. Rüyada yumurta almak kazanç ve ticaretinde büyük güçlüklerle karşılaşır. Oldukça zengin bir yaşantınızın olacağına, dostlarınızın da yanınızda bulunmasından zevk duyacağınıza işarettir. Bir kümes veya marketten yumurta aldığını görmek, bir sürprizle karşılaşacağınıza ve bir hediye alacağınıza işarettir.

Rüyada Haşlanmış Yumurta Görmek

🙂 Yeni girdiğiniz bir işte sebat edeceğinize işarettir. Birisinden fayda göreceğinize işarettir. Haşlanmış (pişmiş) yumurta görmek görülecek iyiliklere işarettir. Haşlanmış yumurta, birisinden fayda görerek çıkar temin edeceğinize işarettir. Saygınlığınıza, itibarınıza ve rızkınıza yorumlanır.

Rüyada Kırık Yumurta Görmek

😐 Rüyada kırık yumurta gören boş, değersiz sözler söyler. Tüm işlerinizin ters gideceğine işarettir. Bir yumurtanın kırıl­dığını görmek bekaretin kaybedilmesine delalet eder.

Rüyada Yumurta Pişirmek

🙂 Rüyada yumurta pişirmek, muradına ermek ve hayırlı bir kadınla izdivaç etmek anlamına gelir. Bir diğer manası da beklenilen müjdeli bir haberin yakın zamanda elinize geçeceğidir…

😐 Suda pişmiş yumurtayı yediğini gören ya haram mal yer ya da hüzün ve kedere düşer. Sıkıntıların kapınızı çalacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz Yumurta Görmek

🙂 Rüyada beyaz yumurta görmek, kolay ele geçirilen maldır. Rüyada beyaz yumurta gören erkek evlat sahibi olur. Müjdeli bir habere işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Yumurta rüyası kadınlarla yorumlanır. Birden fazla yumurta görmek beyaz gümüş paralarla tabir olunur.”

Seyyid Süleyman: “Suda pişmiş bir yumurta yemek istediğini, fakat yi­yemediğini gören bir kadına evlenmek için talip olur ama başarılı olamaz. Suda pişmiş yumurtayı yediğini gören ya haram mal yer ya da hüzün ve kedere düşer. Yumurtayı kabuğuyla yediğini görmek, başkasına ait olan haram malı yemek demektir.”

İsmail El Eş’as: “Bir kuş ya da tavuk gibi yumurta üzerinde oturduğunu gören, kadın­larla oturup kalkar, yani zamanının çoğunu kadınlarla geçirir. Üstünde oturduğu yumurtadan civciv çıktığını gören, ilişkide bulunduğu kadınlar­dan fayda görür.”

Nablusi: “Bir kadının bebek yerine bir yumurta doğurduğunu görmesi, büyüyün­ce hain ve inançsız olacak bir çocuk doğuracağına işarettir. Bir kuşun al­tına yumurta koyduğunu ve o yumurtadan civciv çıktığını görenin ümidini kestiği işleri yeniden canlılık kazanır ve yoluna girer.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yumurta görmenin psikanalizi: Hiç hesaba katılmayan ve akla gelme­yen olasılıkların ortaya çıkabileceğine işaret ettiği gibi, içimizde var olan, ancak henüz keş­fetmediğimiz yeni bir duygu ve potansiyeli de simgeler.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın