Rüyada Yokuş Görmek, Yokuş Çıkmak, Yokuş Aşağı İnmek

Düşlerde görülen yokuş zorluk mu fenalık mı demek? Rüyada yokuş görmek, rüyada yokuş çıkmak, yokuş aşağı inmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yokuş Görmek

😐 Yokuş görmek; işlerinizin ters bir yöne girmesi ve ailevî ağır bir yük altında kalacağınız demektir. Rüyada görülen yokuş, mal ve can hususunda kendisine güvenilmeyen arkadaşa işaret eder.

Rüyada Yokuş Çıkmak

🙂 Yokuşa çıkmak, ilim alanında çalışmak, sözünde sadık olmak şeklinde yorumlanır. Yokuş çıktığını görmek dünya ve ahiret saadeti ile tabir edilir. Yokuş çıkmak rüyada uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberi sonunda alacağınıza yorumlanır.

Rüyada Yokuş Aşağı İnmek

😐 Yokuş aşağı inmek, bulunduğunuz yeri kaybedeceğinize işaret eder. Hatta daha kötü şartlar söz konusu olabilir. Yokuştan inmek, esenliğe delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada görülen yokuş, mal ve can hususunda kendisine güvenilmeyen arkadaşa işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Bir ihtiyacı karşılamak için sarp yokuşa çıktığını görmek dünya ve ahiret saadeti ile tabir edilir. Bazı tabircilere göre, sarp yokuş çıkmayı görmek, sıkıntılı işlere; sarp yokuştan inmek, esenliğe delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yokuş görmenin psikanalizi: Sıkça kullanıldığı direkt anlamına paralel biçimde düşleri­mizde karşımıza çıkan yokuş, zor ve çaba gerektiren bir deneyi­mi ya da yaşantımızdaki yorucu, yıpratıcı bir evreyi simgeler. Bu yokuşu zorlanmadan tırmanmak, kendi güç ve yeteneklerimize, direncimize olan güvenimizi gösterir. Yokuş aşağı hızla inmek, de­netlemekte güçlük çektiğimiz dış koşulları ve hızlı değişimleri ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın