Rüyada Tabutlar Görmek, Boş Tabut Görmek, Tabut Taşımak

Rüyalarda görülen tabut ölüm mü, hastalık mı, yoksa bol para, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada tabut görmek, boş tabut görmek veya tabut taşımak çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tabut Görmek

🙂 Değişen koşullara, beklenmedik bir duruma vb.ne işarettir. Genel olarak yeni ve güzel bir tabut, kısmet; eski bir tabutsa, değişikliktir. Özellikle rüyasında evinde tabut gören kimsenin hayatı aniden değişecektir. Bir tabutu açmak, önemli ve fayda sağlayacak bir şey öğrenmektir. İçinde ölü olan bir tabut, misafire delalettir. Rüyada bir tabutun içine girip yattığını görmek, kazançlı çıkacağınız bir yeniliğin peşine düşeceğinizi anlatır. Kişinin tabutun içinde olduğunu görmesi, saltanat, zafer, murad şeklinde yorumlanır. Birine bir tabut verilmesi, ilim ve güzel hal ile tabir edilir.
Rüyada tabut görmek; mülk ve yüksek mertebeye delâlet eder. Kendisine bir tabut verildiğini gören kimse ilim, gü­zel huy ve kâr sahibi olur. Bir genç kızın kendi kendini tabutun içinde görmesi ise; yakın bir zamanda nişanlanıp evleneceğine işarettir. Musalla taşının üzerinde tabut görmek; uzak yerden bir akrabanın size misafirliğe geleceğine işaret olarak yorumlanır. Rüyada cenaze görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

😐 Bazen de tabut görmek; üzün­tü ve uğursuzluğa, aileden birinin vefatına işaret eder. Rüyasında tabut gören hasta haberi alır. Kırık ve kötü haldeki tabut; bazen de gelecek sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Boş Tabut Görmek

🙂 Boş tabut, hayırlı habere işaret eder. Rüyada boş bir tabut görmek bugünlerde bir dostunuz tarafından sır veya eşyanın saklanmasına yardımcı olacağınıza işarettir. Boş bir tabut taşımak sıkıntılı olduğunuz durumdan kurtulup, refaha kavuşacağınıza, durgunluğu üzerinizden atıp neşeli bir insan olacağınıza işarettir.

😐 Rüyada boş bir tabut görmek; sevdiğiniz bir akra­banın veya bir dostunuzun hastalık haberini alarak üzüleceğinize işa­rettir.

Rüyada Tabut Taşımak

🙂 Tabut taşı­yan birilerini görmekse, çevrenizle ilgili güzel ve ilginç bir durumu öğ­reneceğinizi belirtir. Rüyada, tabut taşımak, malının artacağına, şerefinin artacağına, servetinin bollaşacağına işaret sayılır. Cenaze olan bir tabutu yüklendiğinizi görmek; nüfuzlu bazı kimselerin sayesinde işlerinizde ilerleyeceğinize işarettir. Rüyada ölü görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Rüya tabircisi Kirmani: “Bir tabut satın aldığını veya kendisine bir ta­but bağışlandığını ya da evinde bir tabut bulduğunu görenin mülkü, hik­meti, vakar ve sükuneti artar. Tabutun eski, delik deşik ve çürümüş olduğunu görmek hanımının if­fetsizliğine, kendisine yar olmayacağına, ahlaksızlığına ve geçimsizliğine delalet eder.” demiştir.

Abdulgani Nablusi: Kendisi için yeni bir tabut aldığını gören (eğer layıksa) memur olur; tüccarsa ticareti artar zenginse serveti fazlalaşır, fakirse refaha kavuşur, özetle durumuna göre kadir ve kıymeti yükselir. Bir tabutun güzel ve sağlam olarak yapılmış olduğunu görenin hanı­mı iffetli namuslu olur. Bir rivayete göre ticareti artar.

Caferi Sadık: Tabirde teneşir ile tabut aynı manaya gelir. Te­neşire Konulduğunu görenin kıymeti ve malı artar. Eliyle teneşir imal ettiğini gören insanlara iyilik yapar. Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören sevap ve mükafat görür. Teneşirin kırıldığını görmek iyi değildir. Tabut görmek iyidir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen tabutun psikanalizi: Psikolojik anlamda, ölümle ilgili korkularımızı ve duygularımızı vurgulayan tabut rüyaları, gömülen kişiyi hayatımızdan çıkarmak istediği­mizin ifadesi de olabilir. Tabut taşımak nadiren, söz konusu kişinin sağlığıyla il­gili kaygılarımıza da işaret edebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bazı rüya yorumcuları, yeni tabut görmek şan ve şerefin artacağına, saygınlık ve itibarla tabir olunur, demişlerdir.
  • Rüya tabircilerinden bazıları, tabut görmek erkeğin hanımı ve iş yeriy­le tabir olunur, demişlerdir. Bu yüzden tabutla ilgili göreceği iyi ve kötü her bir durum bunlarla (kadın, iş yeri) tabir olunur.
  • Kendini­zi kefenlenmiş olarak tabutta görmek; işlerinizde bir artış ve çalış­ma neticesi servet, kazanç ve kederlerden kurtulmaya delâlet eder. Rüyada ölmüş ve tabuta konularak cenazesini kaldırılmış halde görmek, şan ve şerefe delalettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın