Rüyada Şimşek Görmek, Şimşek Çakması, Şimşek Düşmesi

Düşlerde şimşek görmek fenalık mı salgın hastalık mı? Rüyada şimşek görmek, şimşek çakması, şimşek düşmesi farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şimşek Görmek

🙂 Şimşekle ilgili rüyalar daima iyiye yorulur, hayatı­nızda ani bir değişikliğe neden olabilecek haberlere işarettir. Özellikle şimşek çaktığında gök aydınlanıyorsa, haber sizi parlak bir geleceğe taşıyacaktır. Göğün aynı anda gürleme­siyse, herkesin imreneceği fevkalade güzellikte bir hayatını­zın olacağını anlatır.

😐 Rüyada şimşek görmek; çok asabi bir tutum için­de kalarak herkesle sebepli sebepsiz dalaşacağınıza, herhangi bir meselenin çözümünü beklemeden atılganlık göstereceğinize, asabi tavrınızın etrafınızdakileri bir hayli gücenik davranmaya mecbur edeceğine delâlet eder.

Rüyada Şimşek Çakması

🙂 Rüyada şimşek çaktığını görmek; sapıklıktan sonra hidayete, gizli şeyleri keşfetmeye, rızkın yenilenmesine ve başkalarına yardım etmeye delâlet eder. Bazen de şimşek çaktığını görmek, güzel vaatlere, tebessüme, sevince ve bahta tabir olunur.

😐 Rüyada şimşek çakması gören kimse kendinden daha üstün bir kimse­den azar işitir ve zarar görür. Şimşek çakması görmek, aynı zamanda hastanın vefatı şeklinde ta­bir edilir. Şimşek tarafından yakıldığını görmek, eşinin vefatına yo­rumlanır. Bu rüya bazen savaş hazırlığı içinde bulunan orduya da işa­ret eder.

Rüyada Şimşek Düşmesi

🙂 Ziraatçı bir kimsenin şimşek düştüğünü görmesi, tarlalarına bol­ca yağmur yağmasına ve berekete delâlet eder. Rüyada şimşek düşmesi, habere, hidayete ermeye, sıkıntı­dan kurtulmaya işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinde aşırı korku mey­dana geleceğine işarettir. Şimşeğin ışığından bir parçasını aldığını gör­mek, kendisine hayır ve menfaat sağlayacak bir işi gerçekleştirmeye de­lalet eder. Birbiri peşi sıra şimşekler çaktığını görmek o yıl bolluk ve bere­ketin çok olmasına işarettir. Özellikle şimşekle birlikte hafif bir rüzgârın da olması daha iyidir. Evinde şimşek çaktığını görmek zengin olmaya işaret­tir. Karanlıkta şimşek çaktığını görmek gam ve sıkıntıdan kurtulmaktır. Çünkü zulmet ve karanlık, gam ve sıkıntı; şimşek ise nur, aydınlık ve fe­rah demektir.”

Kirmani: “Rüyasında şimşek çaktığını ve ondan korktuğunu gören kimse, takibe uğrar, işinde ihtar ve uyan alır. Şimşekten korkmuyorsa, gamdan kurtulur. Kendi gayreti ile elde edemeyeceği bazı bilgilere kavuşur, sırları öğrenir. Evinde şimşek çaktığını görmek, zengin olmaya işarettir. Karanlıkta şimşek çaktığını görmek, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.”

Cafer-i Sadık: “Şimşeğin peşi peşine çakması o seneki bereket ve bolluk ile yorumlanır. Rüyada şimşek görmek, dalaletten hidayete girmeye, gizli olan şeylere vakıf olmaya, habere veya kayıp bir şeyin bulunmasına da delalet eder. Bazen de bu rüya, sıkıntılardan kurtulup emin olmaya işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyanızda şimşek gördünüz ise; Hiç aklınızda olmayan bir meseleden dolayı maddi zarara uğrayacağınıza, işittiğiniz bir habere çok üzüleceğinize işarettir. Rüyasında şimşek çaktığını gören, büyük bir korku yaşar. Şimşek ışığından bir parça almak hayır ve menfaattir. Evinde şimşek çaktığını gören, zengin olur. Karanlıkta şimşek çakması, selamettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şimşek görmenin psikanalizi: Rüyada çakan şimşekler görmek, ani ve beklenmedik de­ğişikliklerin bizi şaşırtması ve bocalar duruma düşür­mesi anlamına gelir. Bazen de içsel enerjimizi ve yo­ğun, güçlü duygularımızı vurgular. Şimşek, yıldırımla­rın ve dolayısıyla yıkıcı olabilen büyük güçlerin de ha­bercisidir. Bu nedenle, hem dikkat edilmesi gereken tehlikelere karşı bizi uyarıyor, hem de yeni ve köklü değişimlerin olumlu sonuçlar getirebileceğini de anımsatıyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın