Rüyada Salça Görmek, Salça Yapmak, Salça Yemek

Rüyada salça görmek nimet mi fitne mi? “Rüyada salça görmek”, salça yapmak, salça kaynatmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Salça Görmek

🙂 Çeşidine ve rengine göre farklı anlamlara gelir. Rüyada salça genel olarak, rengi sarı olmaması koşuluyla, sorunların çözü­leceğine işaret eder. Salça, küçük bir kıs­meti de haber verir.

😐 Fakat sarı renkli salça, örneğin hardal, daima ciddi bir hastalık anlamına gelir. Öte yandan et yemeğine dökülen salça, bir hileyi, yalanı ya da tatsızlığı örtbas etmektir. Rüyada acılı biber salçası görmek, hastalık haberi olarak yoruma tabi tutulur.

Rüyada Salça Yapmak

🙂 Özellikle domates salçası yapmak, başkalarıyla birlikte paylaşmak durumunda kalacağınız bir kısmettir. Rüyada salça yaptığınızı görmek zamanında ise büyük kâra işaret eder.

Rüyada Salça Kaynatmak

🙂 Eldeki imkânları değerlendirmeye de tabirdir. Düşlerde salça kaynatmak uzun zamandır üzerinde çalıştığınız veya olmasını istediğiniz bir olayın gerçekleşeceğine delidir.

😐 Rüyada vakti dışında salça kaynatmak ise işinizden zarara uğrayacağınıza işaret sayılır. Rüyada domates salçası kaynattığını görmek, sıkıntı ile tabir olun­ur.

Rüyada Salça Yemek

🙂 Eldeki imkânları değerlendirmeye de tabirdir. Düşlerde salça kaynatmak uzun zamandır üzerinde çalıştığınız veya olmasını istediğiniz bir olayın gerçekleşeceğine delidir.

😐 Rüyada vakti dışında salça kaynatmak ise işinizden zarara uğrayacağınıza işaret sayılır. Rüyada domates salçası kaynattığını görmek, sıkıntı ile tabir olun­ur.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada salça yaptığınızı görmek; zamanında ise büyük kara, değilse işinizden zarara uğrayacağınıza işaret sayılır. Rüyada domates salçası görmek, sıkıntı ile tabir olun­duğu gibi, eldeki imkânları değerlendirmeye de tabirdir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada salça yaptığını gören kimse, mevsiminde ise ticarette kar elde edileceğine; mevsiminde değilse ticarette zarara işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada salça görmenin psikanalizi: Düşlerimizde salça yaptığımızı ya da bir dükkandan salça satın aldığımızı görmemiz, gelecek için yatırım yapma düşünce ya da endişelerimizi vurgular. Önceden yaptığımız ya da satın aldı­ğımız bir salça kavanozunu açmaksa, maddi endişe ya da sorunlarımızın sona ermekte olduğunu bildirir. Domates salçası, be­densel sağlığı ve olumlu gelişmeleri simgeler. Biber salçasıysa, bu kadar olumlu bir simge olmamakla birlikte, yaşamın güçlükleri­ne karşı direnç göstereceğimizi ve mücadele gücümüzü belirtir.

Herkes Bunları Soruyor ⤵️

Rüyada kırmızı salça görmek ne demek?

Rüyada salça görmenin olumlu yorumu, kişinin sıkıntılarının, kederlerinin son bulacağına, karlı işlere atılması demektir. Rüyada salça gören kişi az bir sermaye ile büyük bir kazanç elde edeceği anlamına gelir. Rüyada salça yaptığınızı görmeniz berekete, bolluğa bunun akabinde ise huzura, rahatlığa işaret eder.

Rüyada domates salçası görmek ne demektir?

Rüyada domates salçası görmenin anlamı oldukça sevindiricidir. Özellikle kişi, domates mevsiminde rüyasında domates salçası görür ise hayırlı rızka ve mala erişeceği ifade edilir. Domates salçası kırmızı renkli bir şekildeyse yakın bir süre zarfında sevindirici ve beklenmedik bir haber alınacağına işaret edilir.

Rüyada kırmızı biber salçası görmek ne anlama gelir?

Rüyada kırmızı biber salçası görmek, rüya sahibinin içinde bulunduğu bir hastalık varsa bu hastalıktan kısa süre içinde kurtulacağına işaret eder. Rüyada kırmızı biber almak, rüya sahibinin, çevresindeki kişilerden güzel bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada acı salça görmek ne demek?

Acı biber salçası acı yemeyi seven kimseler için rızka işarettir. Acı sevmeyen birinin rüyasında acı biber salçası görmesi kalp incitici bir söz işitmeye delalet eder. Rüyada acı biber salçası görmek, üzücü bir söz duymaya işaret eder.

Rüyada birine salça vermek ne anlama gelir?

Aynı zamanda birine tuz verdiğini görmek, ona mal vermeye de işaret etmektedir. Rüyada birine ekşi veya bozulmuş salça vermek, haram mala işarettir.

Salça yemek ne anlama gelir?

Rüyasında salça yediğini gören kişi de bu rüyasını yine salçanın tüm olumlu çağrışımları ile birlikte düşünebilir. Rüyada salça yediğini görmek, huzura ererek nahif ve kibar davranışlar sergileyeceği bir döneme gireceğine delalet eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın