Rüyada Pekmez Görmek, Pekmez Yemek, Pekmez Kaynatmak

Düşlerde görülen pekmez fenalık mı kötülük mü demek? Rüyada pekmez görmek, pekmez yemek, pekmez kaynatmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pekmez Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün genel olarak paraya, mala, hatta zenginliğe işaret eder. Rüyasında pekmez görenin işi ve hali iyileşir. Rüyada pekmez görmek; para ve refah ile yo­rumlanır. Rüyada pekmez görmek; kişinin mal var­lığına delâlet eder. Rüyasında pekmez gören bir kimsenin işi, hali ve içinde bulunan mali durumu iyileşir.

😐 Pekmeze sineklerin üşüştüğünü görenin etrafı hayırsız dostlar­la çevrilir. Rüyada görülen pekmez ekşi veya tatsız ise ve yenmeyecek durumdaysa bu kısa süreli bir sıkıntına işarettir.

Rüyada Pekmez Yemek

🙂 Pekmez yediğini gören kimse güzel ve sağlıklı bir hayat geçirir. Bekâr kimsenin pekmez ye­mesi evlenmesine işaret eder. Pekmez ye­mek; bekârsanız evleneceğinize, evli iseniz çok uğurlu bir çocuğu­nuz olacağına işarettir. Rızkınızın bollaşacağına evinizin bereketinin artacağına işa­rettir.

Rüyada Pekmez Kaynatmak

🙂 Pekmez kaynatmak; evinize sevdiğiniz bir akrabanın mi­safir geleceğine işarettir. Rüyada pekmez kaynattığını görmek; ona iş sa­hasında bir fayda ve yardımınız dokunacağına işarettir. Nişan, nikah, ya da bir düğüne, evliler için ise bir çocuğun doğumuna işarettir.

Rüyada Tahin Pekmez Yemek

🙂 Yeni bir insana aşık olacağınıza işarettir. Malınızın artacağına kazancınızın bir kısmıyla yoksul insanlara yardımcı olacağınıza işarettir.

😐 Ancak tahin pekmez, haram karış­mış paradır. Özellikle rüyasında tahin pekmez yediğini gören kimse, karanlık yollardan para kazanmaya çalışır. Birileriyle tartışmanızın kavgaya dönüşeceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyanızda pekmez gördüyseniz işlerinizin yoluna gireceğine, dost seçmenizde daha dikkatli davranmanız gerektiğine işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyanızda pekmez gördüyseniz işlerinizin yoluna gireceğine, dost seçmenizde daha dikkatli davranmanız gerektiğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pekmez görmenin psikanalizi: Rüyalarda pekmez, üretkenlik ve verimlilikle ilişkili dü­şünülür ve eğlenceyle kutlanıp keyifle yaşanacak bir dönemi be­lirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın