Rüyada Oyun Oynamak

Düşlerde görülen oyun oynamak şans mı felaket mi demek? Rüyada oyun oynamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Oyun Oynamak

🙂 Kaydırak veya bilye oyna­dığınızı görmek; eğlenceli ve mutlu günler yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada tavla oynadığını görmek, yükselmeye işaret sayılır. Rüyada top oynadığını görmek, düşmanlar arasındaki ba­rış şeklinde yorumlanır. Ceviz oynadığını görmek de aynı şekilde tabir edilir. Rüyanızda bir oyun oynadığınızı görmeniz; Eğleneceğiniz bir topluluğa katılacağınıza, yeni dost ve arkadaşlar edineceğinize, bunlarla hoşça vakit geçireceğinize işaret eder. Oynadığınız oyunu kazanmak el attığınız tüm işlerde başarıya yakalayacağınıza işarettir.

😐 Rüyada oyun oynadığını gör­mek; batıl şeylere ve gurura tabir olunur. Rüyada çocuk gibi oynadığını görmek, iç sıkıntınızı yansıtır. Rüyada kumar oynadığınızı görmek; bin bir güç­lükle kazanıp biriktirmiş olduğunuz paraları, bir hatasız netice­si, bir anda sarf edip tüketeceğinize delalet eder. Çelik çomak oynadığınızı görmek; dostlarınızla veya akrabanızla ara­nızın açılacağına işarettir. Rüyada kendinizi kumar oynar görmek; çok hayırsız bir işe girişeceğinize, çocuklarınızın hayırsızlığı ile karşılaşıp üzü­leceğinize, akrabalarınız ile aranızın bozulacağına delâlet eder. Satranç, tavla ve kumar gibi oyunlar oynadığını gör­mek; bâtıla uymaya, ticarette hasar etmeye ve halk ara­sında itibarının yok olmasına işaret eder. Oyun oynadığını görmek, dince eksik­liğe işaret eder. Rüyada oyun görmek bazı eski dostlarınızla da aranızın açılacağına işarettir. Hınçlarınızı dışa vurmak ihtiyacına, müstehzi davranışlara, ve din bilgisinin eksikliğine yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Rüyasında oyun oynadığını gören kimse gurura kapılır ve dininde noksanlık belirir.”

İbn-i Şirin: “Rüyada oyun oynadığınızı görmek, gururlu bir kimse olduğunuza, vara yoksa istihza ederek eğlendiğinize, tavla oynadığınızı görmek, manevi bakımdan kuvvetli bir kimse olduğunuza, kağıt oynadığınızı görmek, önemli bir işinizde rakiplerinizden üstün bulunduğunuza işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Yüzük oyunları ise, bazı kusurlarınızı örtmeye çalıştığınıza, futbol oynamak, düşmanınızla anlaşacağınıza, ceviz oynamak, rakiplerinize karşı beslediğiniz düşmanlıktan artık vazgeçeceğinize işaret eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada oyun oynamanın psikanalizi: Rüyada, çocukluğunuzda olduğu gibi, kendinizi arkadaşlarınızla ya da tek başınıza çocuk oyunları oynarken gör­düyseniz, rahat bir soluk alma ve biraz gevşeme ihtiyacı duyu­yorsunuz demektir. Eğer birlikte oynadığınız insanlar iş arkadaşla­rınızsa, yakında olumlu sonuç verecek bir ekip çalışmasının mey­velerini toplayacağınız da söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın