Rüyada Ölü Görmek

Rüyalarda görülen ölü gelecek olan bir ölüm haberi, hastalık haberi mi yoksa bol para evlilik veya bebek habercisi mi? Aşağıda rüyada ölü görmek hakkında Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ölü Görmek

🙂 Rüyada ölü görmek de iyi­ye yorulur. Bu rüya çok özlediğiniz biriyle hasret gidereceği­nizi müjdeler. Rüyasında ölmüş bir akrabasını gören, miras vb. bir yoldan para alır. Ölmüş biriyle konuşmaksa, hayırlı ha­ber almaktır. Rüyada ölüden bir şey almak ha­yırlı bir kısmete yorulur. Aileden veya akrabanın öldüğünü görmek onun çok yaşayacağını veya aile efradından birisinin çocuğu olacağına işarettir.

Rüyada ölüyü öpmek; hasret ka­vuşmasına yorumlanmıştır. Ölü bir kimsenin güldüğünü görmek, onun ahiretteki halinin iyiliğine delâlettir. Ölü bir kimsenin tabağından yemek yediğini görmek; topraktan hazine bulmaya yahut işinde yüksek kazanç elde etmeye işaret eder. Ölü bir kimseyi güzel bir şekilde, beyaz ve yeşil elbiseler içinde, sevinçli ve mutlu görmek; o ölünün ahirette nimetler içerisinde olmasına ve mertebesinin yüksek­liğine delâlet eder. Rüyada bir ölünün tekrar dirildiğini görmek, çok önemli bir haber alacağınıza yorumlanır.

😐 Yalnız ölünün rüya sahibinden bir şey alması pa­rayla ilgili bir kayba delalettir. Rüyada tanıdığınız ve gerçek hayatta ölmüş bir kadın veya erkek görmek, çok sevdiğiniz bir dostunuzla aranızın açılacağın yorulur.

Rüyada Ölü Bebek Görmek

🙂 Rüyada erkek bebeğin öldüğünü görmek, düşmandan emin ol­makla tabir edilir. Kız bebeğin öldüğünü görmek, bir arzusunun gerçekleşeceğine ve hayırlı haber şeklinde yorumlanmıştır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: Bir ölüyü ağlar görse o meyyit imanla gitmiş ve rahattır. Ölüyü güler görmek iyi ha­berdir. Ölüyü kaçar görenin ömrü uzun olur. Mezar kazdığını gören rahmete nail olur. Ölüye bir şey verenin evinde bereket olur. Meftalarla beraber yürüyüp gittiğini görenin eceli yaklaş­mıştır. Kendi evinde ölü gören arzusuna nail olur.”

Kirmani: “Rüyada ölü görmek; genellikle evinize bir diri gelece­ğine yorumlanır. Bu dirinin bir hayvan olması ihtimali de vardır. Ölüyü taşımanız, bir suçu üzerinize almak zorunda olacağınıza de­lâlet eder. Ölünün dirilmesi; hayatınızın bir değişikliğe gireceğine, belki hasta olmanız ihtimaline yol açabilir. “

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bir ölü, ceset görmek ya da birinin hastalanacağına tanık olmak, ge­nellikle kişiliğimizde bir parçanın değiştiğini ya da bir duygu ya da düşüncemizin ortadan kalktığını, “öldüğünü” gösterir. Bu ge­nellikle, yeni ortam ve koşullarda terk etmek zorunda kaldığımız alışkanlık ve davranış biçimlerinin içimizde yarattığı boşluk ve bu boşluğun neden olduğu depresyona işaret eder. Diğer yandan, söz konusu rüya işimizi ya da ilişkilerimizi kaybetme korkumu­zu da açığa vurur. Bazen de, sevmediğimiz huy ve tavırlarımızdan kurtulma isteğimiz, rüyalarımızda o huylarımızı simgeleyen biri­nin ölümüyle ifade edilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Ölü Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selamünaleyküm hocam nasılsınız size rüyamı danışacağım ben rüyamda gördüm gökte biri sesleniyordu bir genç erkek bana kafasını bağışlayacaksın diyordu bir baktım bizden Biri ama seçemedim kafasını kopardılar öyle uyandım şuan çok etkilendim sizce bu rüya bana ne anlatıyor

    Yanıtla

Yorum yapın