Rüyada Altın Bulmak

Rüyada altın bulmanın anlamı ölüm veya hastalık haberi mi yoksa evlilik veya bebek habercisi mi? Rüyada altın bulmak ne demek hepsini tek tek aşağıda sizler için yazdık… Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Altın Bulmak

🙂 Rüyada altın olan bir define bulmak hiç ummadığınız bir anda servete kavuşacağınıza ya da sürpriz bir gelişmeyle bir hayalinizi gerçekleştireceğini­ze işaret eder. Uzun bir emek arayıştan sonra bir sandık veya dolaptan altın para bulmak, iş hayatın­da yükselmek anlamına gelir. Fakat bu başarıyı çekemeyenler sizi dedikodularla yıpratmaya çalışacaktır. Genel olarak bekar birinin rüyasında alyans bulması, evlilik olarak yorumlanır. Altın bir tabak takımı bulmak talihinizin ve gücünüzün olacağının habercisidir.

😐 Rüyada külçe altın bulmak başkalarının göz diktiği bir parayı, işi an­latır. Rüyada altın bulmak; pek hayra yorumlanmamaktadır. Altını külçe veya sikke, bulmak, üzüntüye, sıkıntıya, büyük bir kimseden hükümet kapısından zarar gele­ceğine delâlet eder. Rüyanızda altın takı bulduğunuzu görmeniz geçici yararlar sağlayacağınıza ve bunun sizi yalnızlığa ve hayal kırıklığına sürükleyeceğine işarettir.

Rüyada Altın Para Bulmak

🙂 Bir tane altın para bulmak, sevinç verecek sözleri ve ha­yırlı bir kısmeti; bulduğu altın parayı birine vermek hayırlı bir iş ve iyi bir yardımcıyı belirtir. Rüyada bulduğu altın para bi­rine veriliyorsa, düşmanlar etkisiz hale getirilir.

😐 Bir kese altın para bulmak, dedikoduya neden olacak bir serve­ti; bir avuç dolusu altın paraysa, tez zamanda kaybedilecek kısmeti belirtir. Birinden veya bir yerden altın para çalmak ailenizle kavga edeceğinizi ve iş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklar yaşayacağınızı gösterir.

Rüyada Altın Yüzük Bulmak

🙂 Rüyada altın yüzük bulan; eğer yüzük altın ve kıymetli taşlı ise; hakkında hayırlı olacak sözler söyleneceğine işarettir. Rüyada bulduğunuz parlak ve temiz yüzüğü parmağınıza takmanız maddî yönden kuvvetli olmak için bazı atılımlarda bulunacağınıza. Yine bir iş alanında size bazı fırsatlar çıkacağına, değerlendirmeniz için acele davranmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada altın yüzük bulduğunu gören kimse, bekâr ise evlenir. Evli bir kimsenin altından bir yüzk bulması, hayırlı evlada delâlet eder. Evli bir er­keğin rüyasında alyans (yüzük) bulması, işlerinin iyiye gideceği, çok para kazanacağı anlamına gelir. Evli bir kadının alyans bulması, çocuk sahibi olacağına işarettir. Evli birinin bekar birine bulduğu yüzüğü vermesi, hayırlı bir iş için ön ayak ol­maktır. Bekar biri bulduğu altın yüzüğünü kaybederse, yanlış bir evliliğin eşiğinden döner.

😐 Eski püskü altın bir yüzük bulmak; dedikodu ve iftiraya uğrayacağınıza işaret sayılır. Rüyada kutular poşetler torbalar halinde yüzükler bulmanız; ekonomik öz­gürlüğünüzün bundan sonra elinizden gideceğine. Çok sayıda altın yüzük bulmak sizi her işinde kullanmak üzere satın alın veya almak isteyen bir kimsenin bazı tek­lifleri ile karşılaşacağınıza. Evli biri rüyasında bulduğu yüzüğü kaybederse, evliliğiyle ilgili ciddi sorunlar yaşar. Kaybedilen yüzük bulunmuyorsa, eşinden ayrılacaktır.

Rüyada Altın Bilezik Bulmak

🙂 Rüyada kıymet­li taşlardan bilezik bulmak, varlıklı olmayı; gümüş bilezik bulmak, huzuru ve helal kazancı; bakır bilezik bulmak, bolluğu ve mutluluğu temsil eder. Rüyada bulduğu bileziği takmak, bekarlar için ani evlilik; evli bir kadın için düzenli gelir; evli erkek için severek yapılan bir iştir.

😐 Altın bilezik bulmak, dedikoduyu ve haksız kazancı işaret eder. Rüyada bulduğu bileziği birine verdiğini gören, erkekse, hiç beklemediği bir söz işitir; kadınsa, iyilik yaptığı birinden kötülük görür. Bilezik bulmak, gerçekçi olmayan isteklere işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: Rüyada altın bilezik bulmak, bekar biri için evlenmeye işarettir. Bir kadına bulduğu bileziği hediye etmek, istediğiniz kadından hoşlanmadığınız bir cevap almaya işarettir. Rüyada altın bilezik bulmak, bazen mirasa da işaret eder. Gümüş bilezik bulmak, kazancın artması, birine bilezik vermek, iyilik etmek; kadında bilezik görmek, sevinçli haber; bileziği kola takılmış görmek, sıkıntı; ölmüş birinde bi­lezik görmek o kişinin hoşnutluğu şeklinde yorumlanır.

Caferi Sadık: “Altın bulmak kurulan hayallerin gerçekleşmesiyle beraber yaşana­cak sıkıntılara işarettir. Evinde altından eşyalar bulmak, bolluk, berekettir. Ama rüya sahibi yasal olmayan yol­larla zenginleştiği suçlamasıyla zor durumda kalabilir. Her­hangi bir yerde altın bulmak, birinin sırrını öğrenmektir. Altın alyans takmak, bekarlar için bütün engellere rağmen mutlu bir evlilik; evliler içinse haklarında yapılacak dedikodudur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Bugün giyimimizi tamamlayıcı unsurlar olarak kullandığı­mız altını rüyada bulmak, insan uygarlığının binlerce yıllık serüveni içinde “süs” unsurunun yanı sıra, çok farklı beklenti ve güdülerle de kullanıl­mıştır. Bu anlamda rüyada altın bulmak hayattan beklentilerimiz ve umduğumuz bazı duygu ve düşüncelerin dışavurumdur aslında…

Anonim Rüya Yorumları

  • Altın bilezik veya doğrudan doğruya altın görmek: Onur ve itibarın giderek artacağına işaret eder.
  • İki elin birden altın olduğunu görmek: Verilen bir kara­rın tamamıyla yerinde olduğuna işaret eder.
  • Altın ziynet eşyası takmmış görünmek: Mal varlığına ve meslekte yükselmeğe işarettir.
  • Başka birinden altın almak: Ünlü bir kişiden umulma­dık derecede maddi ve manevi bir yardım anlamına gelir.
  • Bir başkasına altın vermek: Şeref, şan, itibar, eli açık­lık, bahtı açıklık anlamına gelir.
  • Altın hâzinesi görmek: Rüya görenin istediği kadar ço­luk çocuk sahibi ve de mutlu olacağı şeklinde yorumlanır.
  • Torba ile altın görmek: Yeni işlerin ortaya çıkacağına ve daha büyük paralara sahip olunacağına işaret eder.
  • Altın saymak: Çok kısa bir hastalığın kolayca atlatıla- cağına işarettir.
  • Altın dökmek: Bir aşkta kazanca, ancak arkasından vic­dan azabına işarettir.
  • Altın zincir: İyi bir haber alınacağına işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın