Rüyada Ölmek, Öldüğünü Görmek

Düşlerde ölmek hastalık mı fenalık mı demek? Rüyada ölmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ölmek

🙂 Bu tür rüyalar sanılanın aksine hayra alamettir. Rüyada ölmek uzun ömre işarettir. Bazen de bu rüya büyük günahtan pişman olmayla tabir olunur. Rüyasında savaşta öldürüldüğünü gören kimse dünyevi birçok rızka erişir. Rüya­sında öldüğünü gören kimse, hayatına farklı açıdan bak­masını sağlayacak etkileyici bir olay yaşar. Bu vesileyle haya­tını daha anlamlı bulmaya başlar. Biri tarafından öldürüldüğünü görmek, uzun ömre; öldü­ren kişi biliniyorsa, bu rüya düşmanına galip gelmeye yorumla­nır.

rüyada öldüğünü görmek

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bu tür rüyalar sanılanın aksine hayra alamettir. Rüyada ölmek uzun ömre işarettir. Bu rüya çok özlediğiniz biriyle hasret gidereceği­nizi müjdeler. Rüyasında ölmüş bir akrabasını gören, miras vb. bir yoldan para alır. Ölmüş biriyle konuşmaksa, hayırlı ha­ber almaktır. Yalnız ölünün rüya sahibinden bir şey alması pa­rayla ilgili bir kayba delalettir. Ancak ölüden bir şey almak ha­yırlı bir kısmete yorulur.

Caferi Sadık: Bu tür rüyalar sanılanın aksine hayra alamettir. Rüyada ölmek uzun ömre, başkasını öldürmekse bir yakınınıza büyük bir iyilikte bulunacağınıza işarettir. Rüya­sında ölüp dirildiğini gören kimse, hayatına farklı açıdan bak­masını sağlayacak etkileyici bir olay yaşar. Bu vesileyle haya­tını daha anlamlı bulmaya başlar. Rüyada ölü görmek de iyi­ye yorulur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ölmenin psikanalizi: Çeşitli korkularınızı kafanıza fazla taktığınızı gösterir. Rahatlayacağınız aktivitelere yönelmek isteyebilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Ölmek, Öldüğünü Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Hocam merhaba rüyada öldüğümü gördüm köye gömülmüşüm ama kendi mezarımı görüyorum annemle irtibat halindeyim konuşuyorum babama söyleme kızar diyorum sonra bir kuş geliyor elime konar gibi güzel bir kuş kanatlarını açıp geliyor konmadan gidiyor gökyüzüne bakıyorum Allah tarafından reddedilmişim ve sonra çok ağlamaya başlıyorum bunun tabiri nedir?

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Geleceğinizin çok parlak olacağına, tüm çevreniz tarafından sevileceğinize ve bu sayede daha fazla saygı göreceğinize işarettir…

Yorum yapın