Rüyada Okumak, Kuran Okumak, Fatiha Okumak

Düşlerde okumak başarı mı mutluluk mu demek? Rüyada okumak, kuran okumak, fatiha okumak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Okumak

🙂 Kitap vb. bir şey okuduğunu görmek, meraklı, top­lumla ilgili olaylara karşı ilgili ve öğrenmekten keyif duyan bi­ri olduğunuza işaret eder. Özellikle rüyasında yüksek sesle bir şey okuduğunu gören kimse, gönüllü olarak başkalarının ya­rarına çalışır. Herhangi bir şey okuyan birini görmek, birinden alacağınız hayırlı bir haber ya da bilgidir. Rüyada dini kitaplar okumak hayırlı haberlere işarettir. Rüyada kitap okumak; sevinçli haberlerdir. Bü­yük ve fen eserleri okumak; akıllılığa ve bilgiye, yazılar okumak ha­yırlı havadislere işarettir.

Rüyada ilim öğrenmek amacıyla kitap okuduğunu görmek; insanları hayra çağırmaya, iyiliği emredip kötülükten yüz çevirmeye, izzet, yücelik ve şöhre­te delâlet eder. Kur’an’ı Kerim okuduğunu görmek; emir, nehiy, şe­ref, sevinç ve yardıma işaret eder. Kur’an’ı Kerim’i hem okuyup hem de manasını anladığını gören kimsenin akıl ve zekâsının üstünlüğüne delâlettir.

😐 Bazen de kitap okuduğunu görmek; vesveseye, hasta­lığa ve yanlış bilgiler edinmeye tabir olunur.

Rüyada Kuran Okumak

🙂 Kur’an’ı Kerim okuduğunu görmek; emir, nehiy, şe­ref, sevinç ve yardıma işaret eder. Kur’an’ı Kerim’i hem okuyup hem de manasını anladığını gören kimsenin akıl ve zekâsının üstünlüğüne delâlettir.

Rüyada Fatiha Okumak

🙂 Rüyada Fatiha okumak, gönüllü olarak başkalarının ya­rarına çalışır. Birinden alacağınız hayırlı bir haber ya da bilgidir. İnsanlara faydalı olmaya çalışan kimselerle yolunuzun kesişeceğini gösterir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

🙂 Rüyada ayetel kürsi okumak, akıllılığa ve bilgiye, yazılar okumak hayırlı havadislere işarettir. Birinden gelecek iyiliğe işarettir. Para kazanmaya ve berekete işaret eder. Rüyada bu duayı okumak uzun zamandır beklenen müjdeli habere yorumlanır…

Rüyada Dua Okumak

🙂 Öğrenme ufkunuzun geniş olacağına işarettir. Dileklerinizin kabul olacağına işarettir. Mutlu bir hayata adım atacağınıza delalet eder. İsteklerinizin gerçekleşeceğine delalet eder.

Rüyada Ezan Okumak

🙂 Dini bütün bir insanla hayatınızı birleştireceğinizi gösterir. Bu kişiyle mutlu bir yuvanız olacağına delalettir. Çocuklarınızın halis insanlar olacağı anlamına gelir.

Rüyada Yasin Okumak

😐 Sırlarınızı kendinize saklamanız gerektiğine, zayıf anlarınıza dikkat ederek bu sırlarınızı dertleşmek amacıyla kimselerin kulağına koymamanıza dair bir ikaz olarak yorumlanır.

Rüyada Kitap Okumak

🙂 Akademik başarılara işarettir. Mantıklı kararlar verip uygularsanız tüm isteklerinize ulaşacağınız anlamına gelir. Rüyada kitap okumak yaşanacak güzel bir olaya işarettir.

😐 Bazen de kitap okuduğunu görmek; vesveseye, hasta­lığa ve yanlış bilgiler edinmeye tabir olunur. Okuduğunuz şey yabancı dilde veya anlayamadığınız bir şekilde yazılıysa kısa süreli bir sıkıntıya işarettir.

Rüyada Felak Nas Okumak

🙂 Hanenizde huzuru bulacağınız anlamına gelir. Mutluluğun yakın olduğuna işarettir. Kısa bir süre sonra başınıza gelecek iyi işlere işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda bir şey okuduğunuzu görmeniz; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine, mevkiinizde yükseleceğinize işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada okumanın psikanalizi: Rüyada bir kitap ya da dergi okumak, bilgi ve enformas­yona ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Bir mektup okumaksa, her­hangi bir konuda haber alma ihtiyacı içinde olduğunuzu vurgu­lar. Bir belgeyi, listeyi ya da çizelgede yer alanları okumak, yaşamı­nızdaki düzensizliğe bir çözüm bulma isteğinde olduğunuzu ifa­de eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın