Rüyada Mum Görmek, Mum Yakmak, Mum Üflemek

Düşlerde mum görmek ayrılık mı dilek mi demek? Rüyada mum görmek, mum yakmak, mum üflemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Mum Görmek

🙂 Genel olarak habere, sevince ve huzura işaret eder. Rüyada mum görmek, nimet ve devlete delâ­let eder. Mum, ilme işaret eder. Rüyasında evinde yanan mumlar gören kimse, her türlü sıkın­tıdan arınır. Bekâr kadın ise güzel bir erkeğe varır, evlâdı olur, gurbette ise vatanına döner, fakir ise zengin olur, tacir ise kazancı artar, memur ise makamı yükselir. Evinde veya iş yerinde yanan mum görmek; be­kâr kimse için evlenmeye, çocuk sahibi olmaya ve işle­rinin düzelmesine tabir olunur.

Rüyada Mum Yakmak

🙂 Mum yakmak, hidayet ve ilme tabir olunur. Rüyada mum yakmak, zenginlere, alimlere, takva sahibi kimselere delalettir. Eline bir mum alıp yaktığını gören kimse, güzel bir eşle evlenir. Rüyayı gören evli ise, çocuğu olur. Elinde bir mum tutan veya yakan bekâr ise güzel bir kadınla evlenir.

Rüyada Mum Üflemek

😐 Rüyada mum üflemek, ayrılık ya da acı bir kayıptır. Mum üflediğini görense, kendini ihmal ettiği için rahatsızlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Elinde yanmakta olan mumun söndüğünü gö­renin eşi ölür. Elindeki mumun söndüğünü gören evli değilse durumunda değişiklikler olur. Elinde yanmakta olan mumu birinin söndürdüğünü gören, maddi refa­hı yüzünden biri tarafından kıskanılır. Elinde yanmakta olan mumun ışığı­nın azaldığını görmek şöhret ve zenginliğin azalmasına işarettir. Elinde yanmamış bir mum görenin sahip olacağı şöhret ve zenginlik de az olur.”

Danyal (a.s.): “Elinde veya evinde yanmakta olan bir mum gö­ren evliyse erkek çocuk sahibi olur, bekarsa evlenir, gurbette bir yakını varsa, o yakını salimen evine döner. “

Ebu Sait El Vaiz: “Yanmakta olan mum cömert ve iyi evlatla tabir edi­lir. Bir ülkede birçok mum yandığını görmek, o yöre padişahının adaletli, hakimlerinin insaflı, reislerinin hayırsever, halkınınsa huzur ve refah için­de olacağına işarettir.

Cafer Sadık (r.a.): “Mum görmek melik, hakim, evlat, düğün, söz ve hühmün etkili olması, reislik, mutluluk ve sevinç, ilim, servet, kazanç ve eşlerle tabir olunur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada mum görmenin psikanalizi: Çok iyi anlayamadığımız, ayrıntılarını bilmediğimiz, ancak daha fazla bilgi edinmek istediğimiz bir konuyu ya da olguyu simgeler. Bir doğum günü pastası üzerinde­ki mumlarsa, eski durumdan yeniye geçişe verdiği­miz önemi anlatmaktadır. Mum çok genel bir sim­ge olarak, bilgelik ve aydınlanma kavramlarıyla da bağ­lantılı düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın