Rüyada Minder Görmek, Minder Taşımak

Oturmak için kullanılan minder, şeref ve makamdır. Toplanmış minder, maldır. Yeni bir tane almak, herkes için hayırdır. Yanması, çalınması vb. iyi de­ğildir. Minder görmek rüyada, ay sonunu denk ge­tiremeyeceğinize, birden fazla kişiyle gönül ilişkisine girmenizin zararını çekeceğinize işarettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Minder

Nablusi’ye Göre: Oturak minderi mevki, makam ve saygınlıkla ta­bir olunur. Bir makat minderi üzerine oturduğunu gören sevinç ve mutlu­luk sahibi olur. Eğer mevki ve makam sahibi bir kimseyse daha yüksek bir mevkiye geçer.”

Kirmani’ye göre: Toplanmış oturak minderi malla tabir olunur. Bazı rüya tabircileri top­lanmış makat minderi görmek iyi değildir demişlerdir. Yeni bir oturak minderi aldığını ve evine getirdiğini gören mevki ve makam sahibi olur, görevinden alınmışsa tekrar görevine iade edilir, tica­retle uğraşan biriyse kazanç ve karı artar, zenginse mal ve itibarı fazlala­şır, fakirse refah ve mutluluk sahibi olur.”

İmam Caferi’ye göre: “Bir oturak minderinin yandığını yahut çalındığını görmek mevki ve makamın elden gitmesi, yırtılıp da atıldığını görmek kendi eliyle kendine zarar verip itibardan düşmek demektir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Minder gibi şeyleri görmenin psikolojik ve modern anlamı, maddi durumunuzla ilgili düşünceleriniz, endişeleriniz ve geleneksel yorumlara göre sezgileriniz, minder simgesinde dışa vurulur. Durağanlık ve edilgenliği simgelediği gibi, bir minder üzerinde oturduğunuzu görmek, yeni fırsat beklentile­ri içinde olduğunuzu ve bu fırsatları değerlendirmeye kendi­nizi hazır hissettiğinizi de ifade edebilir.

Yorum yapın