Rüyada Lokum Görmek, Lokum Yemek, Lokum Almak

Düşlerde görülen lokum ölüm veya hastalık mı yoksa beklenen müjdeli haber veya para mı demek? Rüyada lokum görmek, lokum yemek veya lokum almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Lokum Görmek

🙂 Rüyada lokum görmek hayırlı bir habere işaret eder. Rüyada lokum görmek; meşakkat ve sı­kıntı ile elde edilecek mala ve rızka delâlet eder. Rüyada lokum görmek, yabancı bir memleketten bir yakın akrabanızın sizi ziyarete geleceğine veya sizin bir yabancı memleketteki akrabanızı ziyarete gideceğinize işarettir. Rüyada lokum gören kimse, tatlı dilli ve temiz bir insan olur. Bir yoruma göre de lokum, rızık olarak tabir edilir.

Rüyada Lokum Yemek

🙂 Rüyada lokum yediğinizi görmek, kısmetlerini­zin açılarak kısa bir zamanda evleneceğinize veya tatlı dilli ve iyi kalpli bir dost edineceğinize delildir. Lokum yediğini gören, sıhhatine kavuşur. Kötü olan şansınızın döneceğine ve bol pa­ra kazanarak geçim sıkıntısından kurtulacağınıza işarettir.

😐 Düşte lokum yemek; işiteceğiniz tatlı sözlerin etkisinde kalmamanızın doğru olacağına delalet eder. Rüyanızda lokum yediğinizi görmek aynı zamanda yumuşak başlı bir insanın sert bir hareketi ile karşılaşacağınıza işaret eder. Lokum yediğini gören kimsenin hakkında dedikodu yapılır ve kötü bir söz işitir.

Rüyada Lokum Almak

🙂 Rüyasında bir kutu lo­kum aldığını gören kimse, kısa zamanda muradına erer. Rüyasında lo­kum alıp ikram ettiğini görense, bir insanı sevindirir. Rüyada lokum almak, iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, mutlu ve sıhhat dolu bir evlilik hayatına kavuşacağınıza, çoluk-çocuk sahibi olacağınıza, neşeli günler geçireceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani İmam Nablusi: “Rüyada lokum yediğinizi görmek; kısmetinizin açılacağını ve kısa zamanda evleneceğinize veya tatlı dilli, iyi kalpli bir dost edineceğinize, bol para kazanacağınıza ve geçim sıkıntısından kurtulacağınıza işarettir.”

İbn-i Şirin: “Rüyada lokum görmek, yabancı bir memleketten bir yakın akrabanızın sizi ziyarete geleceğine veya sizin bir yabancı memleketteki akrabanızı ziyarete gideceğinize işarettir. Rüyada lokum gören kimse tatlı dilli ve temiz bir insan olur”

Psikolojideki Anlamı

Bedensel sağlığın yerinde olduğunu, yaşamın keyiflerini ve renkli aşk ilişkilerini vurgulayan tipik ve olumlu bir simgedir. Rüyada görülen lokum, yaşamın eğlenceli yanları­nı ve eğlenceye duyulan isteği vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın