Rüyada Lise Görmek, Lise Arkadaşını Görmek

Düşlerde görülen lise meslek mi, müjdeli haber mi yoksa hastalık mı demek? Rüyada lise görmek veya lise arkadaşını görmek farklı yorumları vardır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Lise Görmek

🙂 Rüyada lise görmek; ilerle­mek hususundaki gayretlerinizin boşa çıkmayacağına, meslek haya­tınızda hamle yapacağınıza işarettir. Bilgi açlığını, kendini yetiştirme ve geliştirme isteğini yansıtır. Rüyada lise öğrencisi olduğunu görmek yaşlanınca rahata ermeye delalet eder. Rüyada bir okulda lise öğrencisi olmak yaşlan­dıkça durumunuzun düzeleceğine ve zengin olacağınıza işarettir. İlim öğrenmek amacıyla okulun lise sınıfına gittiğini görmek; in­sanlara hizmet etmeye, ilim ve salih amele işaret eder.

😐 Rüyada liseye gittiğini gören kimsenin, bilinçaltında, bazı engeller yüzünden değerli şeylerden mahrum kaldığına dair düşünceler olabileceğine delalet eder. Rüyada lise görmek fitne çıkarmaya delalet eder. Rüyada bir lisede talebe olduğunuzu görmek, gençlik çağınızın yoksulluk içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada Lise Arkadaşını Görmek

🙂 Rüyada lise arkadaşını görmek bu kişiden haber alınacağına yorulur. Arkadaşı ile beraber olduğunu gören kimsenin kadir ve kıymeti artar. Yıllardır görmediği bir lise arkadaşını rüyasında gören kim­se, iftihar ettiği bir dosta sahip olur. Rüyada lise arkadaşını görmek sevinç ve başarıyla tabir olunur.

😐 Rüyada lise arkadaşını görmek; yalnızlık içine gireceğinize, hayal kırıklığına uğrayacağınıza delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Caferi Sadık:Rüyada görülen lise gibi okullar; tarihe karşı olan bağlılıklarınızı, ilme ve fenne karşı sevginizi açığa vurduğuna işaret sayılır. Okuyan bir talebenin rüyada okul görmesi, sınıfını geçmeğe muvaffak olacağına işarettir.

Abdulgani İmam Nablusi: “Rüyada bir lise gibi mektep görmek; malumatınızı yeni bilgilerle takviye etmek ve genişletme lüzumunu duyacağınıza veya faydalı bir işin peşinden koşacağınıza, bir lisede öğretmenlik yaptığınızı görmek; gittikçe herkesin hürmet ve itibarını kazanmakta olduğunuza işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda lise görmenin psikanalizi: Rüyada liseye gittiğini gören kimsenin, bilinçaltında, bazı engeller yüzünden değerli şeylerden mahrum kaldığına dair düşünceler vardır. Çoğumuzun yaşantısında oldukça önemli bir süreyi kapla­yan ve sayısız anıları içeren okul ve eğitim günleri, rüyalarda ol­dukça sık biçimde karşımıza çıkar. Tek ve kesin bir yorumda bu­lunmak mümkün değildir ve okul kavramı birbirinden farklı çağ­rışım ve imgeleri aynı anda içerebilir. Diğer yandan, rüyayı gören kişinin okulla ilgili duyguları ve anıları da yorum sırasında dikka­te alınmalıdır. En tipik yorum, okulun bilgiyi ve öğrenmeyi vur­gulamasında saklıdır. Dolayısıyla rüyanızda okulda olduğunuzu gör­meniz, içinde bulunduğunuz durumda, birtakım bilgileri tazeleme ihtiyacı içinde olmanızla açıklanabilir.

Rüyada okul görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın