Rüyada Leylek Görmek, Leylek Sürüsü Görmek

Rüyalarda görülen leylek ; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada leylek görmek, leylek sürüsü farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Leylek Görmek

🙂 Rüyada leylek görmek; cenuba doğru bir seyahat­le yorumlanır. Leyleği uçarken görmek; seyahatin çabuk olacağına delâlet eder. Rüyada leylek görmek; asil, soylu ve gü­zel vasıflarıyla öne çıkan kimseye delâlet eder. Bazen de leylek görmek; uzun yolculuğa, havaların güzelliğine ve yeni insanlarla tanışmaya delâlet eder. Bekâr bir kimsenin rüyasında leylek görmesi iffetli, hayırlı ve zarif bir kadınla evlenmesine işaret eder. Rüyasında uçan bir leylek gören kimse, hayırlı bir haber alır. Bazen leylek asil bir kadınla evlenmekle tabir edilir.

Rüyada Leylek Sürüsü Görmek

🙂 Rüyada görülen leylek sürüsü; mutlu bir evliliği simgeler. Göç eden bir leylek sürüsü görmek, yurtdışına bir yolculuk yapacağınızı anlatır. Rüyada leylek sürüsü görüp; bir leyleği tutan, seven kimse, değerli bir insandan önemli şeyler öğrenir. Güzel ahlaklı ve hikmet sahibi bir insanın varlığına işa­ret eder. Leylek sürüsü; çiftçi, zayıf yönetici, bekçi, garip ve fakir adam şeklinde yorumlanmıştır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Leylek görmek cömert, asil, zahit, yaptığı bir işin sonunu dü­şünen bir kimseyle tabir olunur. Bir leylek yakaladığını ya da kendisine bir leylek verildiğini gören bu özelliklere sahip bir kimseyle arkadaş olur. Bir leylek öldürdüğünü görmek, bir düşmanı bizzat kendi elleriyle yok etmek demektir. Leyleğin kendisiyle konuştuğunu gören, halkın kendisinden bek­lemediği bir iş yapar; ya da saygın bir kimseden hayır ve menfaat görür. Bir leyleğin evinin damına konmuş olduğunu görmek cömert ve asil birinin evine misafir olarak geleceğine işarettir,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Leylek rüyası dört şekilde tabir olunur,” demiştir: Çiftçi, zayıf ve güçsüz hükümdar, bekçi ve kimsesiz yoksul. Leylek rüyası eşle yorumlanır. Bir leylek yakalayarak evine getirdiğini gören asil ve cömert bir kadınla evlenir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Leylek Görmenin Psikanalizi: Genellikle rüyadaki kuş figürü, düş gücü, sezgiler ve özgür­lük isteğiyle bağlantılı değerlendirilir. Binlerce yıldan bu yana ge­leneksel yaklaşım içinde “mistik” bir nitelik taşıyan kuş simgesi, yoğun duyguların yükselişi sırasında devreye giren güçlü sezgi­lerle iç içe bir anlama sahiptir. Rüyanızda uçan kuş gördüyseniz ve onu izlemek hoşunuza gittiyse, bu, sezgilerinize güvenmeniz ge­rektiğine işaret ediyor olabilir. Yaratıcılık gerektiren bir işle uğ­raşıyorsanız, uçan kuşlar görmeyi olumlu bir rüya olarak kabul edebilirsiniz.

Kafese kapatılmış bir kuş görmek, tuzağa düşürülme ya da kısıtlanma duygusu yaşadığınızı gösterir. Bir kuşun saldırısı­na uğradığınızı gördüyseniz, bazı fikirlerden ya da görüşlerden korku ve endişe duyuyorsunuz demektir. Büyük ve heybetli bir kuş görmek, ürküntü hissi verse bile, koruyucu ve destekleyici bir ya­kının varlığını simgeler. Eğer ölü bir kuş gördüyseniz, idealleriniz ve özgürlük hayalleriniz tehdit altında demektir. Yuva yapan kuş ya da kuşlar görmek, ebeveyn duygularıyla bağlantılı sayılır ve so­rumluluk duygusunu, eve ve aileye sahip çıkmayı, dayanışma duy­gusunu simgeler. Rüyanızda genel olarak bir “kuş” değil de, belirli cinste kuş ya da kuşlar gördüyseniz, aşağıdaki liste işinize yarayabilir:

Anonim Rüya Yorumları

  • Bir leyleğin bağırması, dostunuz tarafından uyarılacağınızı anlatır. Bir leylek öldürmekse, herkesin say­gı duyduğu bir insanın kalbini kıracağınız anlamına gelir.
  • Bir leyleğin evin damına konması, ev sahibi olacağınıza delalettir.
  • Evinin damına bir leyleğin kon­duğunu görmek, şöhretli bir misafire işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın