Rüyada Kurabiye Görmek, Kurabiye Yemek, Kurabiye Yapmak

Rüyalarda görülen kurabiye; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada kurabiye görmek, kurabiye yemek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kurabiye Görmek

🙂 Sevinci ve mutlu anları temsil eder. Rüyasında kurabiye gören, sevdikleriyle hoşça vakit geçirir. Rüyada kurabiye görmek, çok hayırlı bir rüya olup, karşılıklı saadete yorumlanır. Rüyada görülen kurabiyeler, kişinin beğendiği ve çok sevdiği bir genç ile evlenerek mesut olacağına işaret eder. Evli bir kişinin kurabiye görmesi, eşinin kendisini çok sevdiğine ve sadık bulunduğuna işaret eder.

Rüyada Kurabiye Yemek

🙂 Rüyada kurabiye yiyen, güzel sözler işitir. Rüyada kurabiye yemek rızkınız artarak maişet durumunuzun düzeleceğine ve kimseden korkunuz kalmayacağına işarettir.

Rüyada Kurabiye Yapmak

🙂 Rüyada kurabiye yapan ya da ikram eden, hem yakınlarını, hem de kendini sevindirecek bir olay yaşar. Kurabiye yapmak, başarılı bir geleceğe işaret eder. Bu rüyayı gören, peş peşe güzel fırsatlarla karşılaşır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “İster tatlı, ister tuzlu, rüyada kurabiye görmek sıkıntı ve zahmet­le elde edilen mal ve servet anlamına gelir. Kurabiye yediğini gören zorluk ve meşakkatle kazandığı malı harcar ve tüketir. Elinde bir kurabiye tuttuğunu, ancak yemediğini gören zahmet ve sıkıntı çekerek kazanmış olduğu malı kaybetmek, yani harcamak istemez.”

Seyyid Süleyman:Kurabiye görmek biriktirilmiş mal ve servetle tabir olunur. Bir rivayete göre yolculuk anlamına gelir. Kurabiye ne kadar kuru olursa o kadar iyidir.
Bazı rüya tabircileri, kendisinden fayda ve menfaat sağlanacak bir işin tamamlanması demektir diye yorumlamışlardır. Kurabiye rüyası genellikle iyidir ve hayra yorulur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda kurabiye görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyalarımızda kurabiyeler, fiziksel ve duygusal ihtiyaç­larımızın karşılanması yolundaki isteklerimizi vurgular. Eğer her­hangi bir kurabiyeyi yediğimiz rüyalar sık sık yineleniyorsa, belli bir şe­yin eksikliğini ve yoksunluğunu hissediyoruz demektir. Kurabiye genel anlamda duygusal tatmin ve mutluluğu ifade eder. Düşlerimizde gördüğümüz yıldız, hilal ay, kalp, daire ve benzeri biçimlerdeki kurabiye kalıpları, çocukluğu­muzun güzel günlerine gönderme yapar ve aile koruması ve sı­caklığına ihtiyaç duyduğumuzu belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın