Rüyada Korkmak Yüksekten Korkmak, Çok Korkmak, Kediden Korkmak

Rüyalarda görülen yüksekten korkmak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya beklediğin müjdeli haber mi demek. Rüyada yüksekten korkmak ve çok korkmak, farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Korkmak

🙂 Rüyada korktuğunu gören kimse fakirlikten kurtularak zengin olur. Rızkı da genişler. Her türlü korkudan emin olur. Rüyada korkmak, yakın bir zamanda bolluğa ve rahatlığa kavuşacağına, bütün ömrünün sıkıntısız ve kedersiz geçeceğine yorumlanır. Düşmandan korkmak hayra yorulur.

Rüyada Yüksekten Korkmak

🙂 Rüyada yüksekten korkmak; tövbe etmeye, iba­detleri dosdoğru eda etmeye ve hayra yönelmeye işaret eder. Bazı tabircilere göre yüksekten korkmak; hayra, selamete, za­fer elde etmeye ve emellerinin gerçekleşmesine işarettir demişlerdir.

Rüyada Çok Korkmak

🙂 Rüyada çok korktuğunu görmek, kurtuluşa işaret eder. Çok korkmak, tövbe etmekle tabir edilir. Bazen çok korkmak, re­isliğe de işaret sayılır. Rüyada çok korkmak, beklediğiniz önemli bir haberin geleceğine, sevinçli bir haber duyacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kediden Korkmak

🙂 Rüyada kediden korkmak; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Gam ve gussa ile tabir olunur. Aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Birinden Korkmak

🙂 Rüyada birinden korkmak; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Köpekten Korkmak

🙂 Rüyada köpekten korkmak; tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir. İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Korkma Bağırmak

🙂 Rüyada korkmak bağırmak; bilinçaltındaki bazı korkulara işaret eder. Bu yüz­den rüyada korkuya neden olan şeyin rüya dilindeki karşılığı, korkunuzun kaynağına inebilmenize yardımcı olur.

Rüyada Hırsızdan Korkmak

🙂 Rüyada hırsızdan korkmak; İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Denizden Korkmak

🙂 Rüyada denizden korkmak; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir. Bekar iseniz evleneceğinize, kalabalık insanlar arasına katılıp hoşça vakit geçireceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Görülen korku emniyet ve güvenle tabir olunur. Korku görmek başarı ve zafere delalet eder,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Dindar olmayan kimselerin korku görmesi günah ve zulüm işlenme­sine işarettir. Allah’tan kork­tuğunu gören; belâlardan emin olur.” demiştir

Kirmani: “Uyku aleminde korku rüyasını severim. Bunu çok kereler denedim, sonucu hayır, güven, selamet, zafer, amaca ulaşma ve başarı çıktı,” demiştir

İbn-i Kesir: “Korktuğunu gören zalimlerin zulmünden kurtulur. Korku kurtuluşa işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada korktuğunu görmenin psikanalizi: Düşümüzde korktuğumuzu görmemiz, haklı bir endi­şeyi vurgular genellikle. Bu aynı zamanda, sezgisel olarak gelece­ğe ilişkin olumsuzlukları hissetmekle ilgili düşünülür. Ancak, rü­yanızdaki diğer unsurların da analiz edilmesi gereklidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın