Rüyada Kemik Görmek, Kemikli Çiğ Et Gormek, Yemek

Kemik rüyası malla ifade edilir. Rüyada kırık kemiği sarıp bağlamak kudret ve makam işaretidir. Bir in­sanın iskeletini görmek sünnete tabi olmaya ve mal ka­zanmaya işarettir. Eti yenmeyen hayvanın kemiği, haram maldır. Kemiğin kırıldığını veya siyahlaştığını görmek, hastalığa işaret eder. Kemiğin abanoz ağacına dö­nüştüğünü görenin bütün malı haramdır. Eğer ke­miklerinin çok fazla eğri olması, rüya sahibinin kadın ak­rabalarının ahlaksızlığına işaret eder.

  • Kemik iliği görmek: Gömülü defineye, mirasa kıtlık yüzünden ye­raltına gömülmüş tahıla işarettir.
  • KEMİKLERİ KESMEK: Kemiklerinin kesildiğini, sı­kılarak kırıldığını gören zulme uğrar.
  • Kaburga kemiğinin dışarı fırla­ması: İç sıkıntılarınızdan kurtulmaya işarettir.
  • Kaburga kemiği yemek: Geçim sıkıntısından evdeki eşyaları satmak anlamına gelir.
  • Kaburga ke­miğinizin olmadığını görmek: Aileden birinin vefatına işarettir.
  • Kabur­ga kemiklerinin büyüdüğünü görmek: Rızkın ve bereketin bolluğuna ve hastalıktan kurtulacağınıza işarettir.

İslami Alimlere Göre Ruyada Kemik Gormek

Ünlü rüya tabircilerinden İbn-i Şirin: Kemik görmek mal ve geçimdir. Eline kemik geçtiğini gören mal sahibi olur. Kemiğin üzerinde et varsa da­ha çok mala delalet eder,” diyor.

Bir diğer büyük rüya yorumcusu Kirmanî: Bir kırık kemiği sarıp bağ­ladığını görmek güç, azamet, şan ve şeref sahibi olmaya, kemiği kırdığını ve döverek ufaladığını görmek, bir rivayete göre hayra, başka bir rivayete göre kötülüğe delalet eder” diyor.

Rüya tabircisi Salimi’ye göre, “kemik görmek dört şekilde tabir olunur: Din, mal, gayret, şeref. Mal sahibi olmayanlara kemik verdiğini görmek insanın dünya ve ahi­ret mutluluğu için yaptığı işler, iyilikler ve ibadetlerle tabir olunur.

Ebu Said El Vaiz’e göre: “Bir insanın bütün kemiklerini, yani iskeletini görmek Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sünnetine bağlı kalmaya, diğer taraftan mal sahibi olmaya delalet eder. Eğer iskelet tanıdık birine aitse onun ma­lından, eğer yabancı birine aitse herkesin malından yararlanmak demek­tir. Eğer iskelet veya kemik, eti yenen bir hayvanınsa helal mal, eti yen­mez bir hayvanınsa haram mal anlamına gelir.

Nabluslu Abdulgani: Herhangi bir kemiği görmek mal ile yorumlanır, rüya sahibi için elbise demektir, Malın aslı, esası yani dayandığı direkler­dir, büyük işlerdir. Kemiklere sahip olduğunu görmek hayvanlara, evlere, dükkanlar vb. mallara sahip olmaya delalet eder. Zira insanın kemikleri, ayakta durmayı sağlayan ve üzerinde güvenle durulan beygir, merkep, deve, gibi hayvanlara; köle, cariye ve hizmetkarlara; ekin ve ağaçlar gibi ürünlere ve kullanılan her şeye işarettir,” demiştir.

Kemik Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

İç yapınızı, direncinizi ve dayanma gücünüzü sim­geler. Kırık bir kemik, bu gücün de kırılması anlamına gelebilir. İç dünyamızın, fantezilerimizin ve düşgücümüzün ifa­desi olan kemik, psişik güçlerimizin varlığına da işaret ediyor olabilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın