Rüyada Keman Görmek, Keman Çalmak

Büyüklerden birinin kendisine bir keman verdiğini gören ya büyük bir makama gelir ya sıkıntıdan kurtulur. Rüya sahibi alimse, halka faydalı olur. Bazıları nadir olarak kemanı üzüntüyle yorumlamışlardır. Rüyada keman görmek genellikle bir aşk hikayesini ihtiva eder. Yaşantınızda olumlu değişiklikler geçireceğinize işarettir.

  • Kendinizi keman çalarken görmek: Gönül ilişkilerinizde büyük serüvenler yaşayacağınıza işarettir.
  • Keman sesi duymak: Sizi mutlu edecek bir habe­re işarettir.
  • Hüzünlü bir keman sesi duymak: Dostlarınızdan birisiyle sı­kı bir sohbete ve dertleşmeye işarettir.
  • Keman aldığınızı görmek: Acemi­si olduğunuz ancak kısa zamanda başarıyı yakalayacak bir işe girişeceğiniz anlamına gelir.
  • Kemanın kırıldığını görmek: İş durumunuzun kötüye gi­deceğine işarettir.
  • Size keman hediye edildiğini görmek: Hakkınız ise, işinizde yükseleceğinize; layık değilseniz, sıkıntı ve dertlerinizden kurtulaca­ğınız anlamına gelir.
  • Başkasına keman hediye ettiğinizi görmek: O kişinin iş hayatında başarılı olması için elinizden gelen yardımı yapacağınız an­lamına gelir.

İslami Alimlere Göre Ruyada Keman

  • Kirmani’ye göre ruyada keman: Keman çaldığını gören kötü bir iş yapar. Keman sesi duymak birinin ölüm haberini duymak demektir.”
  • Cafer Sadık’a göre rüyada keman: “Keman görmek, çalmak ve sesini duymak üç şekil­de tabir olunur,” demiştir: Musibet (kötülük), hüzün ve keder, düşmanlık.

Müzik Rüyalarının Psikolojik ve Modern anlamı

Çok genel bir tanımla rüyada müzik, iç dünyamızın derin­liklerini ve güçlü duygularımızı simgeler. Müzik dinlemek ya da rü­yada “fonda” bir müzik duymak, bütünüyle o tür müziğin normal­de sizde uyandırdığı duygularla bağlantılıdır. Sevdiğiniz türde bir müzik, sözcüklerle tanımlayamadığınız, ancak içinizde güçlü bi­çimde var olan duyguların size huzur verdiği anlamına gelebilir. Bunun karşıtı olarak, sevmediğiniz bir müzik, sizi rahatsız eden, belki de incinmiş duygularınıza dikkat çekiyor olabilir. Eğer rüya­nızda müzik yapan, çalan ya da şarkı söyleyen kişi sizseniz, kendi­nizi yeterince iyi ifade edemediğinizi ve insanların bazı olumlu özelliklerinizi görmediklerini, fark etmediklerini düşünüyorsu­nuz demektir. Belki de, kişiliğinizi ve duygularınızı, insanlara daha net ve daha yumuşak biçimde tanıtmanız, ifade etmeniz gereki­yordur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın