Rüyada İdam Görmek, İdamdan Kaçmak

Rüyanızda birinin idam edildiğini gördünüz ise; Dost ve yakınlarınız arasında itibarınızın artacağına, iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir. İdam olunan kişinin etinden yemekte hayır yoktur, de­mişlerdir. Padişah tarafından idamının emredildiğini gören, devletten iyilik gö­rür, mevki, makam sahibi olur, ancak inancı da zayıflar. Rüyada idam görmek, o topluluğa başkan olup karar ve yetki sahibi olur. Yaşlı bir adam tarafından idam edildiğini ve halkın da bu olaya seyir­ci olduklarını gören, o yöre insanlarının işlerinin başına geçip onların işle­rini sevk ve idare eder.

  • İdam mahkumu: Kendisini, idama mahkum olmuş olarak gören kimsenin ömrü uzun olur. Bazen bu rüya, zühd ve takva yolunu seçmiş salih bir kimseden gelecek yardıma da işaret eder.
  • Giyotinle idam edilmek: Rüyada giyotinle idam cezasının tatbik edildiğini görmek; uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir.
  • İdam edilmiş birini görmek; Çalışma hayatınızdaki çabalarınızın karşılığını alacağınıza ve itibarınızın, saygınlığınızın artacağına işarettir.
  • Kendinizi idam mahkûmu olarak görmek: Uzun ömürlü ve şerefli bir ya­şantınız olacağına işarettir.
  • Asılarak linç edilmek: Bir guruba liderlik ya­pacağınız anlamına gelir.
  • ÇARMIHA GERMEK: Çarmıha germek de idam gibidir. Aralarında çi­vilerle çakılmak farkı vardır ki bu da bazı rüya tabircilerinin söylediklerine göre acı ve elem duyulmadığı takdirde iyi demektir.
  • Asılmak: Rüyanızda kendinizi asılıyor gördüyseniz; içinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulacağınıza, rahatsızsanız sıhhatinizin düzeleceğine işarettir.

İslami Alimlere Göre: İdam Görmek

Ebu Sait El Vaiz: “Uykuda idam rüyası üç şekildir: Diri olarak idam, ölü olarak idam ve öldürülerek idam. Canlı olarak idam edildiğini gören halkın saygı ve sevgisini kazanır. Ölü olarak idam edildiğini gören inancında zayıf ve hatalı olmakla beraber maddi yönden zengin olur. Öldürülerek idam edildiğini gören yalancı bir saygınlık görür. Ne zaman idam edildiğini bilmediği halde kendini asılmış gören elinden çıkmış malına tekrar kavuşur.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Kirmanî:idam edildiğini gören sultandan veya ona vekalet eden dev­let büyüklerinden büyük nimetler ve saygınlık elde ederler. İdam edilen kişinin etinden yediğini gören haram mal yer. Bir rivaye­te göre saygınlığı olan biriyle karşılaşarak ondan iyilik görür. Bir rivayete göre dedikoducu olur veya kendi dedikodusu yapılır.” demiştir.

İmam Nablusi’ye Göre:Kendi nefsini ya da kendi kendini astığını, aile ve akrabalarının da karşısında durup kendisini seyrettiklerini gören onlara amir ve hakim olur, yani onlar üzerinde sözü geçen biri olur; aile ve akrabalarını arkalarını dönmüş olarak görmesi, onların kendisine itaat etmeyeceklerini gösterir.

İdam Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Eğer birinin asıldığını görüyor ve bu idamı izli­yorsak, şiddet duygularımıza yenik düşüp çevremizdekilere za­rar verme isteği duyuyoruz demektir. Davranışlarımızı gözden geçirmek ve duygularımıza, öfkemize gem vurmak yararlı ola­caktır. Eğer rüyada asılarak idam edilen bizsek, bir tehlike, yıkım ya da büyük bir başarısızlık olasılığıyla ilgili olarak içsel bir uyarı aldığımızı düşünebiliriz.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın