Rüyada Göbek Atmak, Göbek Görmek, Göbek Deliği

Rüyalarda görülen göbek ölüm mü, hastalık mı yoksa bol kazanç veya evlilik ve bebek mi demek. Rüyada göbek atmak, göbek görmek veya göbek deliği ne demek? Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Göbek Atmak

🙂 Rüyada göbek attığınızı görmek, evli iseniz, bir erkek çocuğunuz olacağına; değilseniz, eli açık bir eşle evleneceğinize delildir. Göbek atmak mal, menfaat, izzet ve kuvvete, güzelliğe, olgunluğa ve o nisbette de iyi bir eşe işaret olup o güzel eşle rüya sahibinin izdivacına delalet eder.

😐 Rüyada göbek atmak; size açıkça hakarette bulunacak bir kimse ile karşılaşacağınıza, para sıkıntısı çekeceğinize. Hiçbir işinizin gönlünüze göre olmayacağına delâlet eder.

Rüyada Göbek Görmek

🙂 Bir kişinin göbeğine dokunmak, hayırlı bir eşi temsil eder. Rüyada göbek görmek insanın davranışı, sevinci, eşi olarak tabir olunmuştur. Bu nedenle göbekle ilgili iyi ve kötü her şey bu özelliklerle açıklanır. Göbeğinin haddinden fazla büyük olduğunu görmek eşiyle iyi geçin­mede aşırılığa, sevinç ve mutluluğunun artmasına işarettir. Göbeğinin haddinden fazla küçük olduğunu görmek haramdan sakınmak demektir.

😐 Rüyada göbeğinin had­dinden fazla küçük olduğunu görmek anlaşmazlıklara işaret eder. Evliler için bu rüyanın anlamı yuvada huzursuzluktur. Göbeklendiğini, göbeğinin haddinden fazla büyüdüğünü gö­ren kimse ise sıkıntıya düşer. Eğer göbek kızarmışsa maddi sorunlar yaşanır. Göbeğinin üzerinde çıban ve yaralar görmek eşinin huysuz olacağına, gö­beğinin üstünde veya yanlarında pislik görmek eşinin iffet ve namustan sapacağına yorumlanır.

Rüyada Göbek Deliği Görmek

🙂 Rüyada temiz göbek deliği görmek rahatsız iseniz sıhhate kavuşacağınıza, sıkıntılardan kurtulacağınıza, bolluğa ereceğinize, büyük bir ihtimalle aile içinde bir evlilik olayına şahit olacağınıza işarettir.

😐 Göbek deliğinin ağrısı: Rüyayı görenin eşine kötü davrandığına yorumlanır. Eliyle göbek deliğiyle oynadığını görmek, harcamalar yapmaya işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Said El Vaiz:Göbek valiliktir. Göbek görmek eşiyle olan davra­nışlarında ve ilişkilerinde kötülüğe delalet eder. Rüyada göbeği temiz ve olması gereken biçimde görmek ahlaklı ve namuslu bir kadınla evlenmeye, göbeğini yok olmuş görmek eşinin ölümü­ne, göbeğini yarılmış görme eşinin başka bir erkeğe ilgi duymasına, yarı­ğın tekrar birleştiğini görmek yukarıda sözünü ettiğimiz kadının bu hata­sından dönerek tövbekar olacağına işarettir.” demektedir.

Abdulgani Nablusi: Göbeğinde sancı ve ağrı olduğunu görmek eşiyle aralarında dargın­lık olacağına, göbeğini eliyle kopardığını görmek eşini boşayacağına, gö­beğinin vücudun başka bir yerine geçtiğini görmek eşini ya da eşiyle otur­duğu yeri değiştireceğine, göbeğinin yanında başka bir göbek görmek ikinci bir kadınla evlenmeye işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Göbek görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada başka birini iri bir göbekle, şişmanlamış görmek, çevremizdekilerin duygu ya da tepkilerine daha çok dikkat etme­miz ve değer vermemiz gerektiğine işaret eder. Eğer kendimizi aşı­rı göbekli ve şişmanlamış görüyorsak, psikolojik olarak gerilimimiz yükselmiş ve bir “gevşeme” ihtiyacı ortaya çıkmış demektir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada göbek görmek; anasına, babasına ve ev halkına işaret eder.
  • Başkalarının yanında göbeğini açtığını gören kimse harcamak üzere cüzdanının ağzını açar.
  • Göbek görmek, rüya sahibinin ebeveyni ve geçi­mini temin ettiği kazancına işarettir.
  • Rüyada göbeği büyümüş görmek, aile geçiminin huzuruna, küçüldüğünü görmek tersi­ne yorumlanır.
  • Göbeğinde ağrı hissetmek, anne veya babasın­dan irisini kaybetmekle tabir edilir.
  • Göbeğini güzel veya çirkin görmek, rüya sahibinin eşinin veya cariyesinin güzellik veya çirkinliğiyle yorumlanır.
  • Rüyada göbek ve göbekli insan görmek; düşün­ce ve dertten uzak bir durumda bulunacağınıza nefsinize düş­kün olacağınıza, kendinizden başka kimseyi düşünmeyeceğini­ze delâlet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın