Rüyada Gelin Görmek, Rüyada Gelin Olmak, Gelin Damat

Düşlerde görülen gelin ölüm mü hastalık mı yoksa bol para, evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada gelin görmek veya rüyada gelin olmak çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gelin Görmek

🙂 Kısmeti, mutluluğu, hayırlı bir haberi ve güzel bir ge­leceği temsil eder. Gelin görmek, bolluk ve berekettir. Bir genç kızın kendisini gelin olarak görmesi, yakında evleneceği­ne delalettir. Beyaz gelinlik giymiş bir kadın görmek; o kadının kıymeti, fazileti, değeri, isminin anlamı ve güzelliği nispetinde nimet ve saltanata erişir. Rüyada bir gelin görmek; helâl para ve mal ile yo­rumlanır. Rüyada gelin görmeniz veya gelin almanın; evli­liğinizin mutluluk içinde geçeceğine, hediye alma şansınızın açık olacağına yorumlanır. Rüyada gelin görmek, dünyaca ucuzluk ve bolluğa işaret eder.

😐 Çirkin ge­lin görmek, tartışmaya neden olacak bir kısmeti anlatır. Yaşlı bir gelinse, hayrını göremeyeceğiniz bir kısmeti belirtir.

rüyada gelin

Rüyada Gelin Olmak, Gelin Olduğunu Görmek

🙂 Bekar biri gelin olduğunu gö­rürse, mutlu bir evlilik yapar. Bu rüya bol kazançlı bir iş an­lamına da gelir. Rüyada gelin olduğunu görmek: iyi ve karlı işlere girişe­ceğinize işarettir. Bakire veya henüz evlenmemiş bekar bir kızın rüyada gelin olduğunu görmesi; Yakın bir gelecek­te muratlarına kavuşacağına, mesut ve bahtiyar olacağına yorumlanır. Rüyada gelin olduğunuzu görmek, iyi ve kârlı işlere gi­rişeceğinize ve aşk hayatınızda çok mutlu olacağınıza, ev­li bir kadının gelin olduğunu görmesi, yakında bir kız ço­cuğu doğuracağına işaret sayılır. Gelin olduğunu gören evliyse, kendine ait toplu bir parası, geliri ya da kız evladı olur. Kendinin gelin olduğunu görmek; bir hayır işine âlet ola­cağınıza, genç bir kızın gelin olduğunu görmesi de tez elden mesut bir hayata başlamak üzere evleneceğine işarettir.

Rüyada Gelin Damat Görmek

🙂 Rüyada bir gelin damat görmek; fevkalade roman­tik bir aşk macerası yaşayacağınızı gösterir. Eğer evliyseniz eşinizle mutlu vakitlerin habercisidir. Rüyada gelin ve damatı bir arada görmeniz, yakın­larınızdan birinin size yapacağı bir iyiliğe yorumlanır.

😐 Rüyada üzgün ve sinirli bir halde gelin damat görmek iyi değildir. Mutsuz gelin damat görmek evli ve ya evlenmek üzere olan bir çiftin mutsuz olduğuna dair bir haberin gelişi demektir.

Rüyada Gelinlik Görmek

🙂 Rüyasında gelinlik gören kimse yakın zamanda muradına erer. Beklediği bir habere mutlulukla kavuşur. Rüyada gelinlik görmek bekarlar için evliliğe ve muradına ermeye; evliler içinse kazanç artışına ya da rüyayı görenin hastalıklarından kurtulmasına işarettir.

😐 Kirli, lekeli, yırtık vb. bir gelinlik görmek, hayal kırıklığını açıklar. Modelini veya edenini sevmediğiniz bir gelinlik görmek veya giymek, umduğunuz bir işin istediğiniz gibi gitmeyeceğine yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: Rüyada görülen gelin iyiliğe ve hayır elde etmeye yorumlanırken, üzgün ve kızgın gelin de aksine delalet eder.”

Kirma­ni: Düşlerde gelin görmek nimete ve mal elde etmeye işarettir. Beyaz gelinlik içinde gelin görmek, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada gelin görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağım­sızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yap­mak durumunda olduğunu gösterir. Bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun duygusal çalkantılarının ve evlilikle ilgili istek ve kaygıları arasında var olan çeliş­kinin göstergesidir. Rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği ara­sında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  

Yorum yapın