Rüyada Gazete Görmek, Gazete Almak

Düşlerde görülen gazete, ölüm mü, hastalık mı, bol kazanç mı, yeni bir iş mi demek? Rüyada gazete görmek, gazete okumak ya da gazete almak çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gazete Görmek

🙂 Rüyada gazete görmek, haberi ve acı, tatlı sözleri temsil eder. Rüyada gazete görmek, rüyayı görenin umulmadık ve pek güzel bir olayla karşılaşacağına yorumlanır. Rüyada bir gazete görmek, kısmetleriniz açılarak gönlünüzden her ne geçiyorsa hepsinin gerçekleşeceğine. Rüyada gördüğünüz gazetede kötü bir haber yoksa eğer, hayatınızın her alanında başarılarınızın artacağına işaret sayılır.

Rüyada Gazete Almak

🙂 Rüyasında gazete aldığını gören kimse, geleceğini etkileyecek bir bilgiye ulaşır. Rüyada gazete almak, umumiyetle gayret güzel bir kimseyle dostluk kuracağınıza veya çocuklarınız delaletiyle mala ve mülke kavuşacağınıza. Bir büfeden veya marketten gazete almak, sevinçli ve neşeli haberler alacağınıza delil saydır.

Rüyada Gazete Okumak

🙂 Rüyada gazete okuduğunu gören, kendisini yakından il­gilendirecek bir olayla karşılaşır. Ayrıca rüyada gazete okumak; umulmadık bir hâdise ile karşılaşmaya, beklediğiniz önemli bir haberin size ulaşacağına yorumlanır. Diğer bir yoruma göre, ummadığınız bir yerden başka bir haberle sevineceğinize yorumlanır. Rüyada bir gazetenin başmakalesini okuduğunu görmek, bugünlerde işsiz bir kimse olduğunuzu gösterir.

😐 Rüyada sizin dışınızda gazete okuyan bir kimseyi görmek; endişeli, vesveseli hastaya işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Gazete gibi basılı bir haber kaynağını rüyada görmek cömert, hayırlı, faydalı ve saygıdeğer bir insanla tabir olunur. Gazete gören rüya sahibi hükümet görevlisi ise mevki atlayacağına, sadece maaşlı sıradan bir memur ise bir görevi başarmasına işarettir.”

Caferi Sadık: “Rüyada gazete görmek veya almak, cömert ve saygıdeğer birinden iyilik göreceğine yorumlanır. Gazete aldığını görmek bulunduğunuz konumdan yukarıya yükseleceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada gazete okumanın psikanalizi: Oldukça doğrudan bir simge olan gazete, herhangi bir konuyla ilgili haber ya da bilgi almak anlamına gelir. Rüyanızda ga­zete okuyorsanız, başka insanların bildiği ve sizin de öğrenmeye ihtiyaç duyduğunuz bir bilgiye ya da habere ulaşma durumu söz konusudur. Diğer yandan gazeteler, oldukça uzun bir dönemden bu yana, “okuyucusunun kimlik tanı­mına katkıda bulunan” yayınlar olma işlevini de üst­lenmektedir; yani, okumayı tercih ettiğiniz gazete, çoğu kez sizin dünya görüşünüz ve hayata bakışınızla ilgili de ipucu sunar.
Bu nedenle, düşünüzde ortaya çıkan gazete (ya da dergi) sıradan, herhangi bir yayın değil de belirgin bir gazeteyse, onun temsil ettiği dünya görüşüne yakınlığınız ya da okurlarıyla ilgili düşüncelerinize ilişkin ipuçları yakalamak da mümkündür. Eğer bu gazeteyi isteyerek ve seçerek bayiiden sa­tın aldığınızı görüyorsanız, bir “aidiyet duygusu”nun da söz ko­nusu olduğu söylenebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada görülen eğer matbaa ise; daha karlı bir işe geçeceğine
  • Kendisini gazeteci olarak görmek ise; herkes için ar­mağan ve ünle yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın