Rüyada Gaz Çıkarmak, Osurmak, Kaçırmak, Yapmak

Rüyada insanın osurması, yellenmesi, onun ağzından çıkacak çok kötü sözle ona erişecek şiddet ve rahmete, topluluğa yapılacak zarara, yalan dolan haberlerle uğraşmaya, abdallığa, yalnızlığa, halktan ayrı bulunmaya yorumlanır.

diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Osurmak

Rüya tabircisi Kirmani’ye göre yellenmek:Yel çıkardığını gören bir kimse eğer herhangi bir şey için birine söz vermiş, herhangi bir şey için yemin et­miş veya adakta bulunmuşsa bunların hepsinden vaz geçer, yani bunları yerine getiremez. Eşiyle yatarken yellendiğini gören kimseyle eşi arasında geçimsizlik ve kavga çıkar. Eğer zarta sesli olursa eşler arasındaki çekişme daha şid­detli olur,” demiştir.
Kirmanî rahmetullah demiştir ki: Kendisinden zarta hurûc ettiğini gören üzerinde ahd ya nezir veya yemin var ise bundan geri döner. Zevcesiyle yatar iken osurdu­ğunu gören zevcesiyle arasında niza’ olur. Eğer zarta ses­li olur ise niza’ daha kuvvetlidir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre yellenmek; yellendiğini görmek üzüntü, sıkıntı, zillet ve hakaret içeren söz demektir. Bir rivayete göre kötü şöhret demektir. Eğer zarta bir topluluk arasında meydana gelirse utanç ve rezalet anlamına ge­lir. Birdenbire ve haberi olmaksızın sesli bir şekilde yellendiğini görmek sı­kıntıdan kurtulmak ve ticaret yapmak demektir. Eğer zarta kasten ve bile­rek gerçekleşmişse rüya kötü söze işaret eder.
Ebû Said’ül Vaâz demiştir ki: Rüyasında osurduğu­nu görmek hemm ve gam, zillet ve hakarete delâlet eden kelâmdır. Bir rivayete göre şöhret-i kabihe ve seyyiedir. Eğer zarta bir kavm arasında hasıl olursa hacalet ve fezi- hattır. Birdenbire, alelgafle sesli olarak osurduğunu gör­mek sıkıntıdan kurtulmak ve ticaret etmektir. Eğer zar­ta kasden ve a’mden ise rüya fena söze delâlet eder.

Salimi’ye göre osurmak, gaz çıkarmak veya kaçırmak: “Yellenmek üzüntüden kurtulmaktır. Yellenme kokusu duymak üzüntüye düşmektir. Sesli veya sessiz, kokulu veya kokusuz zarta görmek dört şekilde tabir olunur demişlerdir. Rezalet, ferahlık, rahat ve kötü söz.” demiştir.
Salimi demiştir ki: Rüyada osurmak dertten gamdan kurtulmaktır. Osuruk kokusu duymak hemm ü gama düş­mektir. Bâzı muabbirîn demişlerdir ki : Sesli ve sessiz,- kokulu ve kokusuz osuruk görmek dört veçhe ile tâbir olunur : Feziha, ferah, rahat ve fena kelâm.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaRüyada Yellenmek/Osurmak Psikolojik ve Modern Anlamı

Ruyada osurdugunuzu veya yellendigini gören kişi için bu rüya; yaşantımızda güzel bir dönemin başladı­ğını ya da başlamak üzere olduğunu gösterir. Üze­rinde uğraştığımız projelerin olumlu ve parlak sonuçlar vermesini bekleyebiliriz. Aynı zamanda eğlenceye ve dinlenmeye de zaman bulabileceğimiz şartların oluşmakta olduğu söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Gaz Çıkarmak, Osurmak, Kaçırmak, Yapmak” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda 5yada6 kişilik içinde kızımda olduğu bı ortamda oturduğum yerde gaz çıkardığını gördüm sesli ve kokusuz oradakiler kızımın çıkardığını düşündüler ben yaptım diyemedim

    Yanıtla
    • [email protected] Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kötü şeyleri hayatınızdan atacağınıza, maksada ulaşmaya, murada ermeye, isteklerinizi gerçekleştirmeye, iyi habere işarettir…

Yorum yapın