Rüyada Fındık Görmek, Fındık Yemek, Fındık Toplamak

Rüyada görülen fındık gelecek para mı, ölüm haberi mi yoksa bebek haberi mi? Rüyada fındık görmek, rüyada fındık yemek ve rüyada fındık toplamak birbirinden farklı olaylara işaret eder. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Fındık Görmek

🙂 Düşlerinizin gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyasın­da dalından fındık kopardığını gören kimse muradına erer. Birinden fındık almak, umul­mayan bir yerden gelecek olan parayı; birine fındık vermek­se, elden çıkacak parayı açıklar. Fındık toplamak, birine gö­nül vermek veya bir çabanın karşılığını almak; fındık ayıkla­maksa bir konuda isabetli bir karar almak anlamına gelir. Rü­yada toplanan fındıkları bir kaba, fıçıya ya da çuvala koydu­ğunu gören, sağlam bir işe para yatırır. Fındık ağacı ise yar­dımsever bir insanı simgeler.

😐 Rüyada görülen fındık ve koparılan fındık çürük çıkarsa veya içinde kurt varsa hayal kırıklığı yaşanır. Ayrıca çürük ve kurtlu fındık, hayırsız bir insanı ve zararı temsil eder. Rüyada fındık görmeniz; dedikoduya önem ve receğiniz bir günde bulunduğunuza yorumlanır. Bir kimse rüyasında fındık görse, çok sert ve itibar edilmeyen bir adamla evlenir.

Rüyada Fındık Yemek

🙂 Rüyada fındık yediğini gören kimse çok zor ve meşakkatli işlerin üstesinden gelir. Tatlı fındık içi yediğini görmek, helal mala delalet eder. Fındık, garip, zengin, cömert ve insanların arasını düzelten bir adama delalet eder. Fındık görmek, güçlükle elde edilen mala işarettir. Bir rivayete göre, fındık, mal ve servettir.

😐 Rüyada fındık yemek ve fındık ağacı­nı görmek haram mala işarettir. Çürümüş veya acı fındık, cimri bir kimse ile tabir edilir. Yediğiniz fındığın içinde kurt veya benzer zararlı bir böcek çıkması bazı işlerinizde önünüze çıkacak kısa süreli sıkıntı ve engellere yorumlanır.

Rüyada Fındık Toplamak

🙂 Rüyada fındık topladığını gören kişinin, aşk ve iş hayatı güzelleşecektir. Amacı ve hayalleri konusundaki umutsuzlukların arkasında kalacağına işarettir. Hayatına pek çok açıdan bolluk ve kısmet gelecektir.

😐 Rüyada toplanan fındık eğer yerden toplanıyorsa; rüya sahibinin kötü ve olumsuz olaylar ile karşılacağına işarettir. Beklemediği durumlar karşısında üzüleceğine de yorumlanır.

Rüyada Fındık Bahçesi Görmek

🙂 Rüyada fındık bahçesi görmek; kişinin güzel geçecek yılına işarettir. Bu yıl içinde bereketin artacağını ve bolluğu geleceğini gösterir. Aynı zamanda rüya sahibinin iş alanında ilerlemesine ve yeni iş insanlarıyla tanışacağına işarettir.

Rüyada Yeşil Fındık Görmek

🙂 Rüyada yeşil fındık görmek; rüya sahibinin işlerinini açılacağına ve elini bolluğun bulacağına işaret eder. Güzel giden bir işi varsa, daha da ileriye gideceğine ve işlerini büyüteceğine yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin huzur içinde yaşayacağını da gösterir.

Rüyada Kabuklu Fındık Görmek

🙂 Rüyada kabuklu fındık gören kişi, etrafında dargın olan sevidği insanları barıştıracaktır. Aynı zamanda çevresinde cömert ve zengin olarak adlandırılacağını gösterir.

😐 Rüyada kabuklu fındık görmek; her türlü kabuklu meyve yemenin üzüntüye delalet etti­ğini ileri sürmüşlerdir. Kimi yorumcuya göre kabuklu fındık; rüya sahibinin tartışmaya gireceği ve kavga edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Fındık İçi Görmek

🙂 Rüyada fındık içi görmek ve onu yemek kişinin helal mal elde edeceğine işarettir. Burada önemli olan fındık içinin durumudur. Güzel bir fındık içi, mal ve nimeti temsil eder.

😐 Rüyada fındık içi görmek ve bunun çürümüş olduğunu görmek, kötü yorumlanır. Rüyasında çürük ve yenilemeyecek fındık içi gören kişi, yakın zamanda sevdiği birinden azar işitecektir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani:Rüyanızda fındık görmek; Yaptığınız veya yapacağınız bir dedikodudan dolayı sevdiklerinizle aranızın açılacağına işarettir. Fındık görmek ayrıca mal ve nimet demektir. Kirmani, çürümüş yada acı fındık içi gören cimri ve kıskanç birinden azar işitir, demiştir.”

İmam Nablusi: “Fındık içi yediğini, yediği fındık içlerinin de güzel ve lezzetli olduğunu gören helal mal sahibi olur. Yediği fındık içi acı ya da çürük ise, eline geçen mal haram olarak yorumlanır. Ayrıca fındık yediğini gören rüya sahibi, zengin biri aracılığı ile mal sahibi olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada fındık görmenin psikanalizi: Rüyada fındık görmek; sanat ve bilim dallarına ilişkin tüm bileri temsil eder. Rüyada fındık toplamak ise araştırmayı ve yeni ilgi alanları­nı semboller. Rüyada fındık yemek ise, toplanacak yeni ve önemli bilgilerin temsilcisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın