Rüyada Fil Görmek, Yavru Fil Görmek

Rüyada fil görmek güç mü? Rüyada fil görmek ve rüyada yavru fil görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Fil Görmek

🙂 Rüyada fil görmek; gücü, dayanıklılığı ve iktidarı temsil eder. Ayrıca uzun ömre ve sınırsız başarıya işarettir. Rüyasında file bindiğini ya da fille gezdiğini gören kimse, üstün bir konuma gelerek çev­resinin güvenini, saygısını ve sevgisini kazanır. Genç bir kız için bu rüya güçlü, mevkii sahibi bir insanla evlenmek anla­mına da gelir. Çok sayıda fil uzun yoldan gelecek bir kısmeti anlatır. Biblo ya da oyuncak fil görmekse, çok sayıda dostu­nuzun olacağını belirtir. Rüyada fil görmek; servetinizin artacağına, mal topla­ma hırsınızın çoğalacağına delâlet eder. Düşte file binmek; ululuk, etini yemek, zenginlik, kat­letmek; düşmanı kahır ile tâbir olunur. Rüyada file bindiğini görmek, hükümdara, dev­let reisine ve mevki sahibi kimselerle beraber olmaya işarettir. Bazen de bu rüya evlenmeye ve dünya işlerin­de güçlenmeye işaret eder. Bir kimse rüyasında fil sahibi olduğunu veya fil satın aldığını görse, işlerinde başarılı olur ve kısa zamanda bol kazanç elde eder. Fil, devlet başkanına delalet eder. Rüyada file binmek, devlet adamlarına yakınlaşmakla yorumlanır. Düşmanı kahretmek, fetih ve zafer ve hacca gitmek…

😐 Rüyada filin üzerinden indiğini gören kimse, beklenme­dik gelişmelerle başarısızlığa ve itibar kaybına uğrar. Filden korkmak, önemli bir fırsatı kaçırmak; filin ayaklan altında kal­mak, bir güç karşısında boyun eğmek ve bundan zarar görmek demektir.

Rüyada Yavru Fil Görmek

🙂 Rüyada yavru fil görmek; mutluluğa, sevince işarettir. Rüyasında yavru fil gören kişinin işlerinin rast gideceğine işarettir. Aynı zamanda istediği, dilediği her şeyin güzel olacağına işarettir. Kimi yorumculara göre yavru fil görmek; bereket ve rızkın artacağına işarettir. Çocuğu olmayanların ise rüyasında yavru fil görmesi, kişinin çocuğu olacağına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada fil görmek; sultan ile, fi­le binmek izz ü cah ile, derisi, eti, kemiği, vesairesi mal ve menfaat ve ni’met ile tâbir olunur.”

İmam Nablusi: “Rüyasında fil gören kişinin işleri artar ve işleri düzelir. İşlerinde kazanacağı başarı ile mal mülk edinir. Ayıca bu rüyayı gören kişiye yakınından miras kalacağı şeklinde de yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada fil görmek, sabretmenin erdemlerini, güçlü bir hafızayı ve bağlılık duygusunu simgeler. Aynı zamanda fil, doğ­ru davrandığınız taktirde, sağlık ve başarı getirecek duygusal ve zihinsel potansiyelinizin de varlığına dikkat çeker. Bu bir uyarıdır. Çünkü ihmal ettiğiniz taktirde bu duygular tam ter­si biçimde etki yapacak ve hastalık ve felaket getirecektir. Rü­yada bir fil tarafından kovalanmak, kendi içsel gücünden ve yüksek potansiyelinden tedirgin olmanın göstergesidir. Burada sorun, bu güçlü enerjiyi denetim altına alıp doğru yerlere yönlendirmektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın