Rüyada Fakir Görmek, Fakir Olmak, Fakir Olduğunu Gormek

Akıllı hareketleriniz ve düşüncelerinizle herkesin beğenisini top­layacağınıza işarettir. Rüyanızda fakir gördüyseniz; Sizden yardım talebinde bulunan birine yardım elinizi uzatmanız gerektiğine, bunun da mükafatını göreceğinize işarettir. Rüyada fakir olduğunu görmek gerçek gibi görünen sahte durumların simgesidir; bu yüzden gerçekle farazi olanı birbirinden ayırmanız gerekir. İstikrarınızı bozacak çarpıcı olaylar yaşayabilirsiniz. Rüyada dilenen bir fakir görmek, asil davranışlarınızla herkesin gönlünü kazanacağınızın belirtisidir.

  • Kendinizi fakir görmek: Yakında sıkıntılarınızdan kurtulup bolluğa kavuşacağınız anlamına gelir.
  • Fakire sadaka vermek: Bir felaketten son anda kurtulmaya işarettir.
  • Fakirden bir şey almak: Pa­ralı bir kimseden yardım göreceğinize işarettir.
  • Fakiri yeni giysi ile gör­mek: İşlerinizin kötüye gideceğine işarettir.
  • Fakiri eski yırtık giysi ile görmek: Sefalete düşeceğinize ya da itibarınızın yükseleceğine işarettir.
  • Fakirin ağlaması: Hayırlı bir haber alarak mutlu olacağınız anlamına gelir.
  • Fakiri doyurmak: Rüyasında bir fakiri doyurduğunu gören kimse, korkulardan emin olur, üzüntü ve sıkıntılardan halas olur.

İslami Alimlere Göre: Fakir Gormek, Olmak

Kirmani:Yoksul olduğunu ve geçim sıkıntısı çektiğini gören Allah’a daha yakın olur, maddi durumu düzelir ve ailesi mutlu olur. Rüyasında fakir olduğunu gören, Cenab-ı Hakk’a çok yaklaşır. Ailesiyle beraber selamete çıkar.” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: Yoksul düştüğünü gören bol yiyecek ve rızık sahi­bi olur,” demiştir.

Seyyid Süleyman’a Göre Fakir Gormek: Rüyada fakirlik görmek dinde salâha ve hâlinde se­bat ve devama delâlet eder. Kirmanî demiştir ki : Menam­da ehl-i fakr ve dıyk-ı maişetten olduğunu görenin Cenab-ı Hakka takarrübü ziyade olur, ahval-i dünyeviyesi düzelir ve ehl-i beyni refaha nâil olur. Ebû Said’ül-Vaâz demiştir ki: Rüyada fakir olduğunu gören ta’am-i kesire ve rızk-ı vefire nâfil olur. Bir ga­ninin duçâr-ı fakr ü fâka olduğunu görmesi malının art­masına, bir tüccarın fakir olduğunu görmesi bey’ ve şirasının çoğalıp kazanmasına delâlet eder.

Fakir Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Düşümüzde yoksullaştığımızı ve zor koşul­larda yaşadığımızı görmek, doğrudan doğruya bu tür bir duru­mun gerçek yaşamda ortaya çıkmasından duyduğumuz bilinçaltı kaygıları gösterir. Bir diğer anlamı da geçinebilmek için ge­cenizi gündüzünüze katacağınıza ve bu durumun tüm hayatınız boyunca sü­receğine işarettir.

Yorum yapın