Rüyada Elmas Görmek, Elmas Bulmak, Elmas Almak

Rüyalarda görülen elmas ölüm habercisi mi, evlilik veya bebek mi yoksa bol paranın işareti midir. Rüyada elmas görmek farklı, elmas bulmak farklı şekilde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Elmas Görmek

🙂 Elmas görmek, itibarınızın artacağına, vazifenizde başarı sağlayıp, yüksek mevkilere çıkacağınıza, iş ve his hayatınızın mükemmel olacağına, ailenizde rahatsız biri varsa sıhhate kavuşacağına işarettir. Makam ve mevkide haysiyetli, itibarlı ve kuvvetli biri olarak yükseleceğinize işarettir. Rüyada elmas görenin talihi yolunda gidecek demek­tir, elmas gören kadın ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlene­cek demektir. Rüyalardaki tüm takıların anlamı için BKZ.

😐 Rüyada elmas çalmak veya çaldığını görmek servet için yapmayacağınız şey kalmayacağına ancak başaramayıp sefalete sürükleneceğinize işa­rettir. Rüyada kötü durumda pis veya kırık bir elmas görmek; bir aldatıcı servete işarettir.

Rüyada yüzük görmek

Rüyada Elmas Bulmak

🙂 Rüyada elmas ve pırlanta bulmak, kadın ile tabir olunur. Rüyada elmas yüzük veya başka bir takı bulduğunu gören bekâr ise evlenir. Evli bir kimsenin elmas buluyor olması, halinin iyi olmasına ve kendin­den emin olmaya işaret eder. Bir çekmece veya kutunun içinde elmas bulmak; pek büyük bir is­tifadeye, servet ikbâl ve mükâfata işarettir.

😐 Elmas bulmak ya da kaybetmek genelde tam tersine yorumlanır. Yani elmas bulduğunu gören değerli bir şeyini kaybeder; kaybettiğini görense çok sevineceği bir şeye sahip olur. Yolda bulduğu elması toprak yolda toplamak; elem, keder ve endişeye yorumlanır.

Rüyada Elmas Taşı Görmek

🙂 Rüyada elmas ve pırlanta taşı görmek, gururlu, kibirli, görünüşe önem veren bir kadınla tabir olunur. Elmas taşı görmek beklediğiniz güzel ve kısmetli bir habere yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Caferi Sadık‘a göre: Rüyasında elmas sattığını gören kimse, sıkıntılarından kurtu­lur. Elmas yuttuğunu görense, çok çalışmasına gerek kalma­dan birden zenginleşir ve her bakımdan mutlu olacağı bir ya­şantıya kavuşur. Rüyasında elmas topladığını görense, doymak bil­mez para hırsının kurbanı olur. Damarlı ya da kusurlu elmas ise, sorunlara, engellere ve hatalara delalettir.

KİRMANİ’ye göre elmas görmek:Lekesiz ve parlak taş güzel kadına, lekeli ve donuk elması ise çirkin kadına delalet eder. Elmas ve pırlanta görmek iyi değildir, çünkü insa­na hiçbir faydası olmayan gösteriş ve görünüşe önem vermeye işarettir. Bir rivayete göre birçok elmasa sahip olduğunu gören yoksul düşer ve ihtiyaç sahibi olur. Elmas ve pırlantayla süslü ziynet eşyası görmek erkek için hüzün ve keder; kadın içinse ferah ve mutluluktur.” demiştir.

NABLUSİ: “Parlak ve kusursuz bir elmas, bekarlar için uyumlu ve mutlu bir evlilik; evliler içinse huzurlu bir yuva ve hayırlı bir evlat anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda iş hayatınızda önemli bir konuma gelerek kazancınızı artıracağınıza da işaret eder. Rüyada elmas görmek, şeref ve itibarınızın her geçen gün artacağına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Düşlerde görülen elmas: Evliliği, aşkı, mutluluğu, şansı ve başarıyı temsil eder. Rüyada elmas görmenin psikanalizi: birçok anlam içerir. Her şeyden ön­ce, yaşamda değer verdiğimiz şeylerin simgesidir. İkincisi, sağlam­lığı ve dayanıklılığı, dolayısıyla “kalıcılığı” vurgular. Son olarak, in­san hırsının ve açgözlülüğünün ifadesi olarak görülür.

Anonim Rüya Yorumları

  • Elmasçı (elmas satan): Dindar, alim, abit (çokça ibadet yapan) kimseyle yorumla­nır.
  • Elmas satmak: Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir.
  • Elmas toplamak: Peşinden koştuğunuz servet uğruna elinizde olan serveti de yitirmenize işarettir.
  • Elmas yemek: Fazlasıyla kazanca ve aile mutluluğuna işarettir.
  • Elmas yüzük: Rüyasında elmas yüzük alıp takmak, gurur ve kibir abidesi bir kadınla evlenmeye işarettir.
  • Elmas: İnsan hırsları ve açgözlülüğü; aynı zamanda, sertliği ve dayanıklılığı vurgular.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın