Rüyada Dükkan Görmek, Dükkan Açmak

Rüyada dükkan görmek iş mi para mı? Rüyada dükkan görmek ve rüyada dükkan açmak birbirinden farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Dükkan Görmek

🙂 Dükkan görmek rüyada kısmeti, itibarı ve murada ermeyi temsil eder. Rü­yasında bir dükkana girdiğini gören kimse, çalışmak için baş­ka bir şehre ya da ülkeye gider. Bir dükkânda oturduğunu gören; nimete erişir ve halk arasında makbul olur. Rüyada dükkan görmek, rüya sahibinin eşi, ço­cuğu, malı, hayatı, makamı ve bineği ile tabir edilir. Dükkanı yeni ve güzel gören bekar, evlenir. Rüyasında dükkan gören hasta ise iyileşir. Bir dükkanın içinde oturmak, hayır ve berekettir. Rüyada dükkanın içini süpürmek, yaşanacak değişikliklerle tabir edilir.

😐 Boş dükkan görmek maddi sıkıntı­ya; kapalı dükkan, işlerin kötü gitmesine işarettir. Rüyada dükkân görmek, fırsatlardan faydalanma yolunda tedbirsizce hareket edeceğinize, hesaplarınızda ya­nılacağınıza, işlerinize gereği kadar önem vermiyeceğinize ted­birsizlik neticesi zarar edeceğinize delâlet eder. Dükkanın yıkıldığını görmek, boşanmak veya çocuğun ai­leden ayrılması, hasta ise ölmesi şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Dükkan Açmak

🙂 Dükkan sahibi olduğunu gör­mek, güç, kudret, iktidar ve mevkii sahibi olmaya işarettir. Dükkanda çalıştığını görmek, düzenli bir gelire yorumlanır. Dükkanda alışveriş et­mek, yeniliklere uyum sağlamaya işarettir. Rüyada bir dükkan kiraladığını görmek, mirasla tabir edi­lir.

😐 Dükkanın kapısını kapalı görmek, işlerin durgunluğunu temsil eder. Bu rüya bazen, dükkan sahibinin ölümüne de işa­ret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Caferi Sadık: “Rüyanızda kendinizi bir dükkanda gördüyseniz; İşlerinize gereği kadar önem vermemenizden dolayı büyük zarara uğrayacağınıza işarettir.”

Kirmani: “Bir dükkanda oturduğunu gören hayır ve menfaat görür, dükkanın üzerine yıkıldığını ya da kötü bir olayın meydana geldiğini görmek bela ve kötülüğe, zorluklarla karşılaşmaya, alış verişin azlığına, geçim sıkıntısına delalet eder. Bir dükkanda oturduğunu gören, eğer layıksa, bir makam sahibi olur. Dükkan ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ölen kimselere ait eşya satılan dükkan şan, şeref, kadir ve kıymet kazanılan yerle, sucu dükkanı seçkin ve sıradan insanların geçimlerinin sağlandığı yerle açıklanır. Dükkanının yıkıldığını veya eşyalarının çalındığını görmek başına kötü bir iş gelerek zarara uğrayacağına, büyük bir zarara uğrayacağına işarettir. “ demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada dükkan görmenin psikanalizi: Rüyada bir dükkan ya da mağaza görmek, genellikle arzularımız ve ihtiraslarımızla bağlantılı düşünülür. Söz konusu dükkanda neyin satıldığı ya da bizim ne satın aldığımız, bu arzuların yöneldiği olguları açığa çıkaracaktır. Ayrıca bir dük­kana girmek, sosyal yaşamla uyumlu olma çabamızı ve bizi kuşa­tan sistemle barışık yaşadığımızı gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın