Rüyada Dolu Görmek, Dolu Yağdığını Görmek

Rüyada dolu görmek zarar mı tuzak mı? Rüyada dolu görmek ve rüyada dolu yağdığını görmek birbirinden farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Dolu Görmek

🙂 Rüyada dolu görmek ve birinin doluyu yerden toplayıp kaplara doldurması, rızık ve bereketle yorumlanır. Rüyada görülen dolu yağdığı yere zarar vermiyorsa bu durum Allah’ın yardımı olarak yorumlanır.

😐 Her türlü zararı, tatsız sürprizi, tuzağı, ani ve sarsıcı olayı temsil eder. Özellikle çok miktarda büyük taneli dolu, ha­yatınızı derinden etkileyecek olumsuz bir olaya işarettir. Ancak dolu yağarken hava birden açılırsa, uğrayacağınız zararın bo­yutu düşündüğünüzden daha az olur. Kapalı bir mekandan do­lu yağışını izlemek, kötü bir olaya şahit olacağınızı açıklar. Gökten dolu yağdığını görmek, devlet eliyle insan¬lara zulmedilmesi, mallarının gasp edilmesi, şiddetli şekilde ce¬zalandırması ile tabir edilir. Zamansız dolu yağdığını görmek, rüya sahibinin hastala¬nacağını gösterir.

Rüyada Dolu Yağdığını Görmek

🙂 Rüyada görülen dolu, mevsimindeyse anlamı farklıdır. Mevsiminde yağan dolu, üzüntü ve kederlerin gitmesine, düşmanın yenilgisine işaret eder. Rüyada size veya herhangi bir yere zarar vermeyen dolu yağışı önünüzdeki bir zamanda hayırlı haberler alacağınıza işarettir.

😐 Rüyada dolu yağdığını görmek; o şahsa kıtlık ve pa­ra darlığı geleceğine işaret sayılır. Dolu kendi evine veya bahçesine yağdığmı görmek; işlerinde bir aksaklık ve küçük zararlara uğrama­ya işaret sayılır. Rüyada dolu yağdığını görmek, yokluk ve sıkıntıya, malların yağmalanmasına işaret eder. Üzerinde yaşadığı topraklann tamamında dolu yağdığını görmek, düşmandan gelecek belâya ve kötü günler yaşamaya işarettir. Rüyada yağan dolu tanelerinin çok iri olduğunu ve sertçe indiğini görmek, mağlubiyete ve hastalığa işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada dolu görmek; azap, sıkıntı, darlık ve ihtiyaç sahibi olmaya delalet eder. Mevsiminde ve az olarak do­lu yağdığını görmek o bölgede ucuzluğa işarettir. Bir yere dolu düştüğü­nü, fakat zarar vermediğini görmek, Allah’ın yardımına; zarar verdiğini görmek ise o bölgeye azabın ineceğine delalet eder.”

Cafer- i Sadık: “Dolu yağdığını gör­mek beş şekilde yorumlanır. Bela, düşmanlık, düşman askeri, kıtlık, paha­lılık ve hastalık. Bazen de rüyada dolu size söylenecek kalp kırıcı sözlerdir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada dolu görmenin psikanalizi: Rüyada dolu yağdığını ve dolu tanelerinin yere düşmekte ol­duğunu görmek, donmuş duyguların varlığına işaret eder. Yağan dolunun oluşturduğu tehlike ve verdiği zarar, duyguların donma­sının ve etkisini yitirmesinin, iç dünyamızla değil, dış etkilerle bağlantılı olduğunu vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın