Rüyada Ders Çalışmak, Rüyada Ders Anlatmak, Dinlemek

Düşlerde ders çalışmak bilgili, görgülü ve değerli bir insanın size her konuda destek olacağına işaret eder. Rüyasında böyle bir insandan ders dinlemek, hayatına istediği gibi yön verir. Ancak rü­yada ders anlatmak, haddinizi aşan işlere kalkışarak alay konusu olacağınızı anlatır. Bazen bu rüya özellikle okul çağını geçenler için bir kabusa dönüşür. Bir dersten başarısız olduğunu, sınıfta kaldığını, mezun olamadığını gören kimse, kazanmak için uğraş verdiği şeyleri kaybetmeye dair bilinçal­tında bir korku taşıyor olabilir. Özellikle öğretmen olup bir yerde ders verdiğini gören kimse, pek çok insanın hayatında önem­li bir yere sahip olacaktır.

Rüyada Ders Çalışmak, Anlatmak, Dinlemek

Rüyanızda bir yerde ders verdiğinizi veya ders din­lediğini görmek, fazla yorgunluk neticesi her şeye karşı isteksiz­lik duyacağınıza, bazı görevlerinizi ihmal edeceğinize delâlet eder. Rüyada ders çalışmak; etrafınıza karşı güveninizin artacağına, dostlarınızın çoğa­lacağına, güvenilir kimselerin dostluğa inancımızın artacağı­na delildir. Rüyada nota veya müzik dersi aldığınızı görmek, görgüsüz ve kültürsüz insanlar arasında yaşamak mecburiyetinde kalarak zamanla sizin de onların seviyesine düşeceğinize işarettir.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Ders

ABDULGANİ NABLUSİ: “Birine bir şeyler öğrettiğini gören halkın sevgi, say­gı, takdir ve beğenisini kazanır. Öğretmen olduğunu ve ders verdiğini gör­mek mevki ve makam sahibi olmaya delalet eder.”

CAFERİ SADIK: Rüyada ders ve eğitim, eski eşyalarınızı elden çıkarıp yenilerini alacağınıza işaret­tir. Okulda veya dershanede ders dinlemek: Aileniz hakkında ileri geri laflar duyacağınız anlamına gelir. Ders vermek, rütbenizin ve şöhretinizin artacağına, öğrenci iseniz sınıfınızı iyi derecede geçeceğinize, memursanız maaşınızın artacağına, işçi iseniz ücretinizin çoğalacağına, hasta iseniz iyileşeceğinize, gurbette iseniz, sılaya döneceğinize yorumlanır.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Ders Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada ders anlatmak veya ders vermenin psikanalizi: Çoğumuzun yaşantısında oldukça önemli bir süreyi kapla­yan ve sayısız anıları içeren okul ve ders günleri, rüyalarda ol­dukça sık biçimde karşımıza çıkar. Tek ve kesin bir yorumda bu­lunmak mümkün değildir ve ders kavramı birbirinden farklı çağ­rışım ve imgeleri aynı anda içerebilir. Diğer yandan, rüyayı gören kişinin dersle ilgili duyguları ve anıları da yorum sırasında dikka­te alınmalıdır. En tipik yorum, derslerin bilgiyi ve öğrenmeyi vur­gulamasında saklıdır. Dolayısıyla rüyanızda okulda veya başka bir eğitim alanında olduğunuzu gör­meniz, içinde bulunduğunuz durumda, birtakım bilgileri tazeleme ihtiyacı içinde olmanızla açıklanabilir. Ancak söz konusu bilgi dersler değil, okulda öğrenilen “informal” olgulardır: Dostluk, yardımlaşma, ilişkileri dengeleme, davranışları denetim altına al­ma gibi.

Rüyada okul görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın