Rüyada Çoban Görmek, Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban görmek hastalık mı dert mi yoksa evlilik veya bebek haberi mi? Rüyada çoban görmek, çoban köpeği görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çoban Görmek

🙂 Bir çoban görmek, hayatınıza anlam katacak önemli bir insanın varlığına; çobanla konuş­mak, bilgili ve tecrübeli bir insanın hayatınıza yön vereceği­ne; çobanın peşinden gitmek, eskisinden çok farklı bir haya­tınız olacağına işaret eder. Rüyada çoban görmek; kuracağınız yuvada çok çocuk sahibi olacağınıza, mutlu bir evlenme yapabileceğinize işarettir.

Çoban görmek; çevredeki insanların problemlerini halletmeye ve iyiliğe işaret eder. Çoban, şanın yüceliğine, bazen öğretmene, memura ve hâkime delalet eder. İzzet ve yücelik, ikbal demektir. O yılın bereketli geçeğine işaret eder. Takvaya veya hacca delalet eder. Güzel ve temiz bir kadına delalet eder. Liderlik ruhunuz olduğunu ve hayallerinizi gerçekleştirmek için size destek veren kişilerin de yardımıyla bu durumdan faydalanmanız gerektiğini gösterir. Çoban görmek, çok mala ve zenginliğe erişeceğine, bu suretle de fakirlikten kurtulma­sı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çoban Olmak

🙂 Rüyasında çoban olduğunu gören, iyilikseverliği sa­yesinde toplumda önemli bir yer edinir. Takdir edilen ve ör­nek gösterilen bir insan olur. Çoban olduğunu gören kimse, etrafındaki fakir ve kimsesizlere yardımda bulunur ve sorumluluğunda olan kimselere adaletle hükmeder. Rüyasında çoban olduğunu gören birisinin eline helal rızık geçer. Koyun gütmek çok mala sahip olmaya delâlet eder. Rüyada çobanlık yaptığını görmek; nebile­rin amelleri gibi amel yapmaya, helâl mal ile rızıklanmaya ve çok merhametli olmaya delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada çoban görmek; bekar iseniz: mutlu olacağınıza, çoluk çocuk sahibi olup sıhhat dolu bir hayat süreceğinize işarettir. Eğer evliyseniz; Ailenize birinin daha katılacağına işarettir. Çobanlık yaptığını görmek mal sahibi olmaya ve helal mala delalet eder.”

İbn-i Şirin: “Layık olanlar için büyük devlet memuriyetleriyle tabir olunur. Büyük devlet memuru olma ni­teliklerine sahip olmayan birinin kendini çoban olmuş görmesi bir toplulu­ğa, kendi aile ve akrabalarına başkanlık, reislik eder. Koyun sürüsü güder­ken kurdun bir hayvanı kaptığını, diğerlerinin ise kaçtığını görmek halkın hükümetin zorbalığı yüzünden oradan kaçması anlamına gelir.”

Kirmani: “Koyun çobanlığı yaptığını gören hayır ve menfa­at görür. Beygir çobanlığı memuriyet, şan ve şöhrete; eşek çobanlığı şeref ve talih düzgünlüğüne; öküz çobanlığı senenin bolluk ve bereketli geçeceğine; deve çobanlığı din ve takvada üstünlüğe ve hacca delalet eder.”

Seyyid Süleyman: “Koyun sürüsü otlarken kurdun hayvanlardan birini kapması, hükümetin zulmüne, halkın ise bundan kaç­maya çalışacaklarına işarettir. Belli bir oranda mal sahibi olunacağına işarettir. Yakında hayırlı bir işe girişerek başarı kazanacağınız anlamına gelir. Rüyada hayvan güden bir çoban görmek; çok mala ve zenginliğe işaret sayılır. Rüyada görülen çoban, insanları doğru yolan ileten salih bir kimse ile tabir olunur. Rüyada çoban görmek, doğru sözlü, ahlak-ı hamide sahibi, kendisine güvenilir bir ortağa da işaret eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çoban görmenin psikanalizi: En genel tanımıyla, uyulması gereken toplumsal düzeni ve o düzenin yaptırım gücünü temsil eden çoban, rüyalarımızda, dış çevreyle ilişkilerimizi vurgular. Diğer yandan çoğu dini yaklaşım­da çoban, tanrısal otoriteyi de simgeler. Bu nedenle düşünüzde karşınıza çıkan çoban figürü, içinde yaşadığınız sosyal çevrenin kurallarını ve oluşturduğu baskıyı size anımsatır.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın