Rüyada Çıplak Görmek, Çıplak Kadın Görmek, Çıplak Erkek, Kendini Çıplak

Rüyada kendini veya başka birini çıplak görmek ölüm veya hastalık haberi mi yoksa bol para veya evlilik bebek haberi mi… Rüyada çıplak görmek farklı, çıplak kadın görmek, kendini çıplak görmek, çıplak erkek görmek başka yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çıplak Görmek

Hem sıkıntılardan kurtulmaya, hem de ortaya çı­kacak bir gerçeğe işaret eder. Rüyasın­da çıplaklığından utandığını gören kimse, herkesten gizlediği bir kusurunun ortaya çıkmasından endişe duyar. Üstelik in­sanların kendisini izlediğini de görürse, rezil olacağı bir du­rumla karşı karşıya kalabilir. Çıplak ayak, sıkıntıların bitmesine ve manevi huzura işarettir. Çıplak bebek, umut veren gelişmedir. İyi temiz bir insan kendisini rüyada çıplak olarak gör­se her türlü tasa, kaygıdan kurtulur.

Rüyada çıplak birini görmek

Çıplak ve temiz bir vücut, sıkıntıların sona ereceği­ne ve yeni bir başlangıç yapılacağına yorulur. Ancak vücut kirliyse, dedikodu ya da işitilecek sözler nedeniyle üzüntü yaşanabilir. Üst çıkartmak: Kötü niyetli bir düşmana işarettir. Bir cemaatte çıplak olduğunuzu görmek: Hatalarınızdan dolayı kötü duru­ma düşeceğinize işarettir. Elbisenin zorla çıkartılarak çıplak kalınması: hastalıkla yorumlanır.

Çıplakken giyindiğini gören kimse, önemli bir sırrını saklamayı başarır. Rüyada çıplak birini ya da birilerini görmek, huzursuzluğa, dedikodulardan kaynaklanacak sıkın­tılara delalettir. Ayrıca çıplaklar arasında kaldığını görmek de türlü lafa, söze ve bunlardan duyulacak şaşkınlığa işarettir.

Rüyasında çıplak olduğunu görenin giz­lediği bir ayıbı ortaya çıkar. Bilhassa edep yerinin açık ol­ması halinde rüyayı gören, rezil olur. Çıplak olmasına rağmen utanmadığını, örtünecek bir şey istemediğini gören hacca gider, Cenab-ı Hakk’ın af­fına mazhar olur.

Bir mescidde soyunuk veya gusûl gibi dini bir vazife için çıplak kalmak ibadetle yorumlanır. Vücûdunun bazı kısımlarıyla beraber edep yerini ör­tülü gören malının büyük kısmını kaybeder. Çırılçıplak olduğu halde kimsenin kendisine bak­madığını, edep yerini açtığını farketmeyen, her bakımdan selamete çıkar. Ancak bu rüya zengin için iyi değildir. Çıplak halde koşmakta hayır sayılmaz. Çıplaklık rüyası bilhassa kadın için üzüntüdür.

Rüyada Çıplak Kadın Görmek

Çıplak bir kadın görmek rüyada içyüzünün selametine ve yapılan hatalardan pişmanlık duyma­ya işarettir. Hemcinsini çıplak görmek: Ticari hayatta başarıya işarettir. Üstünden elbisesine çıkaran bir kadın görmek: Üzüntülerinden ve sıkıntılarından kurtul­mak anlamına gelir. Çıplak bir kadın zihinsel arın­mayı işaret eder.

Rüyada Çıplak Erkek Görmek

Çıplak bir erkek görmek talihsizliklerin işaretidir ve insanlar tarafından hor görüleceğinizi gösterir. Rüyada çıplak bir erkek görmek ruhsal arınmayı temsil eder.

Rüyada Kendini Çıplak Görmek

Rüyada kendinizi çıplak görmek; Zarar gördüğünüz bir işte, zararınızı çıkaracağınıza, kaybetmiş olduğunuz mal ve mülkünüze yeniden kavuşacağınıza işarettir. Bir kadının kendini anadan doğma çıplak bir halde görmesi halk ara­sında rezil ve rüsvay olmasına, sıkıntı, meşakkat ve hüzne delalet eder. Topluma açık bir yerde kendini çırılçıplak ve halkı da kendine bakar görmek ve bu durumdan utanmak, insanlardan sakladığı bir kusurunun ortaya çıkması anlamına gelir. Bir rivayete göre bütün sırları açıklanmış olur. Bir devlet memuru veya işçisinin kendisini soyunmuş olarak gör­mesi işine son verilmesine, sırtındaki elbisenin zorla çıkarılıp çıplak kaldı­ğını görmesi iş değişikliğine yahut sürgüne; zengin içinse mal ve serveti­ni kaybetmesine işarettir. Bir kadının kendini anadan doğma, yani çıplak görmesi iyi değildir, eğer evliyse boşanır. Bir kadının kendini çarşı ve pazarda çıplak görmesi kendisi, eşi ya da sevdiği biri için bela ve kötülük demektir.

Rüya Alimlerine Göre Çıplaklık

Çıplak olup da halktan utandığını ve onlardan örtünmek için bir şey istediğini gören halk içinde rezil ve rüsvay olur ve sırrı herkes ta­rafından bilinir. Çıplak olduğu halde insanlardan utanmadığını ve onlar­dan kapanmak için birşey istemediğini gören hacca gider. Vücudunun açık, ancak avret yerlerinin kapalı olduğunu görenin günahları bağışlanır. Eğer günahları bağışlanmaya layık biri değilse bu rüya hayra yorulmaz.

Mağripli Cabir: “Özellikle çırılçıplak olmak sıkıntı, zorluk ve rezalet an­lamlarına gelir,” demiştir.
Eğer rüya sahibi iyi bir insan olarak biliniyor ve tanınıyorsa bu rüyanın kendisi için bir zararı olmaz, hatta günahlarının bağışlanmasına vesile da­hi olabilir.


Üzerindeki eliselerini çıkararak çıplak kaldığını gören, iki yüzlü, riya­kar bir düşman sahibi olur. Büyükçe bir toplantı salonunda kendini çıplak görmek rezil ve rüsvay olmaya delalettir.

Kirmani’ye göre, bir kimsenin kendini gusl abdesti almak gibi hayırlı bir iş için soyunmuş olarak görmesi hayır ve iyilik, zina gibi kötü ve günah sayılabilecek bir iş için soyunmuş görmesi ise dünyada menfaat sahibi ol­mak, ahirette cezalandırılmakla tabir olunur.

Mescit gibi bir yerde soyunduğunu gören günahlarından arınır, bir söylentiye göre ise kendini tamamiyle din ve ibadete verir.
Çıplak olduğunu, ancak yanında vücudunun bazı yerlerini kapamaya yarayacak bir örtü bulunduğunu gören malının büyük bir kısmını kaybede­rek ancak geçimini sağlayabilecek az bir kısmını elinde tutabilir.

Çırılçıplak olduğu halde kimsenin kendisine bakmadığını, kendisinin de durumunun farkında olmadığını gören, eğer hastaysa şifa bulur, sıkın­tı ve üzüntülerinden kurtulur, borçluysa borcunu öder, zenginse malını kaybeder ya da satar veya eşinden ayrılır. Bir rivayete göre bu rüya töv­beye, başka bir görüşe göre ise maddi istek ve arzulardan nefsini arındı­rarak tüm benliğiyle kendini ahiret hayatına adamaya, bazı rüya yorumcu­larına göreyse zarar ederek halkın diline düşmeye delalet eder.

Dindar ve iyi bir insan için soyunmuş olduğunu görmek hayır, menfa­at, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulmak; günahkar ve isyankar biri içinse hüzün, keder, sırlarının ortaya çıkması ve saygınlığın yitirilmesi ile tabir olunur.

Çıplak bir vaziyette koştuğunu gören ilgisinin bulunmadığı bir şeyle suçlanır.

Bir rivayete gö­re böyle bir rüya gören kadın ilgisinin bulunmadığı bir şeyle suçlanır, bu da herkes tarafından duyulur ve kadının haya damarı yırtılır.
İster genç, ister yaşlı olsun, kadınların kendilerini çıplak olarak gör­meleri iyi değildir.

Psikolojik Anlamı

Eğer giysilerimiz çalın­dığı ya da kaybolduğu için çıplak kaldığımızı görüyorsak, bu, incin­mekten ve savunmasız kalmaktan korktuğumuzu vurgular. Her insan hayatında bir defa topluluk içinde çıplak olduğu rüyasını görür. Bu durumun hayatın bir döneminde savunmasız kalmakla ilgisi vardır. Bu rüya hayatınızın bir döneminde kendinizi olduğunuz gibi ifade etme ihtiyacı içerisinde olduğunuzu gösterir; bu durumun nedeni normal hayatınızda sizi rahatsız eden bir maskeye bürünmeniz gerektiğidir fakat bu maskeyi insanların size karşı tavırlarını değiştireceklerinden korktuğunuz için çıkartmaya cesaret edemediğinizi de gösterir.

Bu rüya insanlara karşı daha dürüst olmanız, düşmanlarınıza karşı da tedbirli davranmayı elden bırakmamanız gerektiği anlamına gelir. Rüyanızda çıplak kaldığınızda kendinizi rahatsız hissetmeniz hayatınızdaki bazı durumlar karşısında hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir. Az da olsa cinsel anlam da taşıyabilir; bu duygularınızı tatmin etmelisiniz yoksa cinsel hayatınızda hayal kırıklığına sebep olabilecek olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Rüyanızda bir insanı soyduğunuzu görmek hayalini kurduğunuz şeylerin gerçekleşmeyeceğini ve sizi zor duruma sokacak maddi sıkıntılar yaşayacağınızı gösterir. Çıplaklık hukuki sorunlar anlamına da gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın