Rüyada Çeşme Görmek, Akan Çeşme Görmek

Rüyada çeşme görmek kısmet mi mutluluk mu? Rüyada çeşme görmek, akan çeşme görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çeşme Görmek

🙂 Kısmeti ve bolluğu temsil eder. Özellikle mermer bir çeşme, manevi zenginliği anlatır. Rüyasında çeşmeden su aldı­ğını gören kimsenin, çok istediği bir şey gerçekleşir. Çeşmeden su içmek, ortaklaşa yapılacak bir işten bol kazanç elde etme­ye; çeşmede yıkanmak, her türlü üzüntüden ve hastalıktan kur­tulmaya; çeşme yaptırmak büyük bir hayır işlemeye işaret eder.

😐 Ancak kuruyan, pis, bakımsız vb. bir çeşme kısmetinizin bağ­lanacağını belirtir. Ayrıca çeşmeden bulanık su akması da her türlü sıkıntıya delalettir. Kuru çeşme bugünlerde kısmetlerinizin daralacağına alâ­mettir. Çeşmeden suyun akmaması üzülüp sıkılmaya, birta­kım zorluklarla karşılaşmaya ve bereketin azalmasına işaret eder. Çeşmeden akan su bulanık ise, yoksulluğa işarettir.

Rüyada Akan Çeşme Görmek

🙂 Rüyada akar bir çeşme görmeniz, sizi ve evdekileri büyük bolluk ve feraha kavuşacaklarına işaret eder. Bolluğa, gören hasta ise şifaya delalet eder. Devlet ve ikbal ve istifadeye alâmettir. Şansın açılmasına, işlerin düzene gireceğine ve refaha kavuşmaya delâlet eder. Rüyada akan çeşme görmek, en büyük mutluluktur. Bütün aile refaha kavuşacak demektir. Zenginliğe erişileceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Akar çeşme görmek; güzel gençlik günlerinizi boş yere harcamakta olduğunuza, verimsiz bir hayat geçireceğinize işarettir. Akar su ve benzerini görmek, ömür uzunluğuna, kaygısız bir hayat sürüleceğine işaret eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Güzel günlerin boşa geçmekte olduğunun işaretidir. Rüyanızda çeşme gördüyseniz eğer çeşmeden su akıyorsa; Şansınızın açılacağına, işlerinizin yoluna gireceğine, bütün sıkıntılardan kurtulup, refaha kavuşacağınıza işarettir. Eğer çeşmeden su gelmiyorsa; sıkıntıya düşeceğinize işarettir.”

Nablusi: “Uzaklardan hiç beklemediğiniz anda sevinçli bir haber alacağı­nıza işarettir Acı ve üzüntü haberine işarettir. Hastalığa ya da ticarette kara işarettir. Üzüntüden, sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmaya işarettir. Ortaklık kurarak kar etmeye yorumlanır. Rüyada bir çeşme görmek; rüyaların en güzelidir. Çünkü su hayattır ve çeşmede de bol miktarda su akmaktadır. Bir çeşme başında olduğunu gören; hayatın bütün nimetlerinden bol bol faydalanır. Çeşmenin musluğundan gürül gürül suların aktığını görmek; kişinin ömrünün uzamasına, çeşmeden testisine su doldurduğunu gören; bilgisini artırır ve kuvvetli bir kültüre sahip olur.”

İbn-i Şirin: “Çeşmenin bol suları kendisine doğru fışkırarak üzerini ıslattığını görmek; büyük bir servete kavuştuğuna işarettir. Rüyada çeşme görmek, helal kazanca, uzun ömre, bol rızık ve güzel bir hayat yaşamaya işarettir. Bazen bu rüya hayır sahibi bir insana da yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çeşme görmenin psikanalizi: Rüyada çeşme görmek, yaşamı ve onun gerçeklerini; ya­şamın akışını daha iyi tanımaya başlamak anlamına gelir. Simgenin “su” ile doğrudan ilişkisinden dolayı, çeşmenin duygularımızı ve onları ifade etme yeteneğimizi temsil ettiği söylenebilir. Huzurlu ve düzenli akan bir çeşme, aynı zamanda yolunda giden işlerin de simgesidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın