Rüyada Buğday Görmek, Buğday Tarlası Görmek

Rüyada buğday görmek zenginlik mi refah mı? Rüyada buğday görmek, buğday tarlası görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Buğday Görmek

🙂 Rüyadaki buğday genel itibariyle bolluğu ve bereketi temsil eder. Rüyada buğday gör­mek, bir kısmete işarettir ve bu kısmet, yaşanan sıkıntıları sona er­direcek büyüklükte olur. Özellikle iri taneli buğday görmek, kısmetin ha­yırlı olduğunu belirtir.

😐 Buğday satmak, zarara uğramaktır. Evliler için bu rüya­nın anlamı, yuvada huzursuzluktur. Buğdayın böceklendiğini görmek, işlerin kötüye gitmesidir.

Rüyada Buğday Tarlası Görmek

🙂 Eline buğday tarlası gören, kısmetini kendi yaratır. Rüyada buğday tarlası görmek evli bir kadın için bu rüyanın anlamı, kısmetiyle doğacak hayırlı bir evlat, bekarlar için de hayırlı bir kısmettir. Buğday tarlasında gezmek dolaşmak, yürümek kazançlı bir döneme gireceğinin habercisidir.

Rüyada Buğday Ekmek

🙂 Rüyada buğday ektiğini gören, zahmetle kazanır, bu rüyayı görenin, eline çok para geçer. Rüyada buğday ekmek, hayır ve bereke­te, helâl kazanca ve güzel geçime delâlet eder.

Rüyada Buğday Başağı Görmek

🙂 Buğday başağı görmek; mal ve mülke sahip olmaya, kısmetinin geniş­liğine ve meşakkatle kazanılan ürüne işaret eder. Buğday başağı görmek mutluluk ve huzur anlamına gelir.

Rüyada Buğday Biçmek

🙂 Buğday biçmek; bolluk ve ucuzluğa, hayra ermeye tabir olunur. Rüyada tarladaki buğdayları biçtiğini gören hanesinde huzur bulur. Buğday biçmek uzun zamandır beklediği güzel habere kavuşur.

Rüyada Buğday Yemek

🙂 Buğday yemek, evde­ki bereketin artacağını anlatır. Rüyasında buğday yiyen biri için bu rüya karlı bir işe girmektir. Rüyada buğday yemek, evlilerde çocukları­nın artacağına, bekârlarda eline geçerek rızkın başkalarına ya­rarlı olacağına hükmolunur.

Rüyada Buğday Yığını Görmek

🙂 Buğday yığını görmek; elindeki imkânları iyi de­ğerlendirmeye, ilme, mala, hidayete ermeye ve mutlu ol­maya delâlet eder. Rüyada buğday yığını görmek, rızık, mal ve sevinç şeklinde tabir edilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Buğday yediğini görmek üç şekilde tabir olunur,” demiştir: Memurun işine son verilmesi, memur dışında diğer çalışanların zarar görmesi, rüya sahibinin gurbete çıkması. Buğday rüyası bir rivayete göre mal, bir rivayete göre de altınla tabir olunur. Eline buğday geçtiğini gören altın sahibi olur. Buğday yediğini gören İlahi emirlere uygun hareket eden erdemli bir insandır. Buğday ektiğini görmek: Gelirin kat kat artmasına işaret eder. Buğday başağı: Şiddete, bazen de ücretin artmasına dela­lettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Buğday satın aldığını görenin hem evlat ve akraba­larının sayısı artar, hem de zengin olur. Buğday rüyası, altınla yorumlanır. Eline buğday geçtiğini gören, altın alır. Buğday yemek veya buğ­dayı pahalı satmak din ve dünya hayatı için iyi sayılmaz. Ağzının, karnının buğdayla dolu olduğunu gören vefat eder. Buğday dağıtan halka faydalı olur.”

İsmail Eş’as: “Taze buğday yediğini gören Allah’ın emirlerini yerine getirir, yasaklarından çekinir. Kuru ya da kavrulmuş buğday yediğini gör­mede hayır yoktur. Az bir para karşılığı buğday sattığını görenin rüyası kendisi için iyidir. Pahalı sattığını görmek inanç zayıflığına işarettir. Gerek para veya mal karşılığı gerekse bağış yoluyla buğday dağıttığını gören tüm insanlara faydalı olacak bir iş görür.”

Kirmani: “Rüyanızda buğday gördüyseniz; Ailenizin kalabalıklaşacağına, bir çocuk sahibi olacağınıza işarettir. Kuru ya da pişmiş buğday yediğini görmek iyi değildir. Ağzının, mide­sinin yahut teninin buğdayla dolup taştığını görmek ömrünün artık son bul­muş olduğuna işarettir. Bir yere buğday yığdığını, sonra da bu buğdayların bozulduğunu gö­renin eline mal geçerse de bundan yararlanamaz. Rüyada bir buğday ekili tarla görmek; kendinizi sonu olmayan bir maceraya kaptıracağınıza, tarladan buğday kopardığınızı görmek; yeni kimselerle tanışacağınıza ve arkadaşlık kurmak isteyeceğinize, ancak bu yeni kimseler üzerinde iyi bir inceleme yapmanız gerekeceğini gösterir.

Bir tarlaya buğday ektiğinizi görmek; yeni atılımlara girişeceğinize, eğer ektiğiniz buğdaylar yeşerirse; bu atılımlardan çok iyi sonuçlar alacağınıza, buğday ektiğiniz halde yeşermediğini görmeniz; işlerinizin beklediğiniz gibi gitmeyeceğine yorumlanır. Rüyada buğday unu görmek; bereket ve kısmettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada buğday görmenin psikanalizi: Buğday benzeri taneli bitkiler rüyanızda, ça­ba harcayarak yarattığınız fırsatları simgeler. Eğer buğday hasat yapılmış ve taneler ayrılıp depolanmışsa, çabalarınızın karşılığını almak üze­re olduğunuz anlamına gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın