Rüyada Boncuk Görmek, Rüyada Nazar Boncuğu, Mavi Boncuk

Düşlerde görülen boncuklar ölüm mü, bol para mı ya da bebek, evlilik veya iş bulmak mı demek. Rüyada boncuk görmek, mavi boncuk görmek veya nazar boncuğu görmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boncuk Görmek

🙂 Aşkı temsil eder. Bekarlar için, aşık olmak; evliler için, sevgi dolu bir birliktelik anlamına gelir. Boncuk diz­mek, sevdiğinden peş peşe güzel haberler almaktır. Boncuk sattığını gören, sürpriz bir hediye alır. Yorumda boncukların renkleri de önemlidir. Örneğin yeşil boncuk, ilişkilerde başa­rılı olmaya; kırmızı boncuk, ani bir evlilik kararına işarettir. Rüyada boncuk görmek, malınıza küçük bir ek olacağına işarettir. Beyaz boncuk, iyi huylu bir insanı; yeşil boncuk dindar birini; siyah boncuk körü huylu bir kadını temsil eder.

😐 Ancak bu rüyayı gören evli bir erkekse, gizli bir ilişki de yaşayabilir. Rüyada kırık veya çatlak boncuk görmek sözde durmamaya, işin yarıda kalmasına yorumlanır. Boncuk saymak, boş işlerle uğraşmak şeklinde tabir edilir. Katır ve eşeklere yüklenmiş boncuklar, haram mala işaret eder.

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek

🙂 Rüyada nazar boncuğu; süslenmeye, mal sahibi olmaya ve rızkın genişliğine delâlet eder. Bazen de nazar boncuğu görmek, anne-baba için hayırlı evlâda ve sü­lalenin kalabalığına işaret eder.

Rüyada Mavi Boncuk Görmek

🙂 Rüyada mavi boncuk bulmak veya satın almak, sahip olunacak değerli bir şeye delalet eder. Mavi boncuk görmek, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

😐 Rüyada mavi boncuk görmek; hüzüne delâlet eder. Mavi boncuk dizdiğini görmek; arka arkaya hoşa gitmeyecek hâdiselerle karşılaşacağınıza, mavi boncuk takmak; kendi tedbirsizliğinizle can sıka­cak hâdiselere sebep olmanıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Ancak püskü­lü boncuklu bir elbise giydiğini gören bekar bir bayan, yakın zamanda evleneceğinin haberini alır. Bir elbisedeki boncuk, taş vb. varsa, isteklerinizde ger­çekçi olmadığınız anlamına gelir.”

Kirmani: “Boncuk kötü ahlaklı bir eş, kötü huylu hizmet­çi, hayırsız mal, terbiye ve evlat şeklinde yorumlanır. Birtakım boncukları delmekte meşgul olduğunu gören kötü bir kadın­la evlenir.”

Mağripli Cabir: “Bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören bir hizmetkar alır. Bul­duğu boncuk beyazsa hizmetkar iyi ve inanç sahibi olur; yeşilse dindar; si­yahsa inançsız, katı kalpli ve kötü huylu bir kadınla tabir olunur.

Cafer Sadık (r.a.):Birçok boncuğu bir arada görmek dokuz şekilde tabir olunur, demiştir: Asaletsiz bir eş, ahlaksız bir hizmetkar, huysuz ca­riye, önemsiz ve gelecek vadetmeyen mal, edep ve terbiye, uzmanlık, ev­lat, para ve sevgidir. Görülen boncukların çok veya az olması iyi ya da kötü oluşu bunlarla tabir olunur. Tabir edilirken de rüya sahibinin durumu, mevkisi, rüyanın oluş biçimi dikkate alınmalıdır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boncuk görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda bir boncuk kolye ya da tespih görmek, kusursuzluk ve düzene duyulan ihtiyacın göstergesidir. Eğer bu kolye ya da tespih kopuyor ve boncuklar yere dağılıyorsa, üzerinde uğraşmakta oldu­ğumuz iş ya da projeyle ilgili sorunlar var demektir. Yerden tek tek boncuk toplamak, sabırlı çalışmayla zorlukların üstesinden gelmek ve olumlu sonuçlar almak olarak yorumlanır.


Rüyada mavi

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın