Rüyada Boğulmak, Rüyada Denizde Boğulmak, Suda Boğulmak

Düşlerde boğulmak ölüm mü bol para veya evlilik, iş, bebek haberi mi demek. Rüyada denizde boğulmak veya suda boğulmak çok farklı anlamları vardır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boğulmak

🙂 Boğulurken kurtulmak, yeni başlangıçlara işaret eder. Boğulan birini kurtaran, güçlü bir dost edinir. Bi­rini boğduğunu görmek, bir insana yardım etmektir. Rüyasın­da kendisini boğmaya çalışan birini gören, mevkii sahibi bir insandan cazip bir teklif alır. Rüyada boğulmak ummadığınız kimselerin yardı­mını göreceğinize alâmettir. Rüyada kendinizi boğulmak üzere veya boğ­mak halinde görmeniz; sıkıntıdan sonra ferahlığa çıkılacağına, imanlı bir kimsenin tam zamanında bir yardım müdahalesini göre­ceğinize, yine bir kimse tarafından sevindirileceğinize işarettir.

😐 Rüyasında kendini boğuluyor gibi hisseden, baskı altındadır. Yakınlarının anlayışsız tavırları bunalıma gir­mesine neden olabilir. Rüyada boğulmak suretiyle hasta tehlikesi geçiren bir kimseyi görmek, bir tehlike atlatacağınıza ve bundan zor kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyada boğulduğunu görmek; üzül­meye, ızdırap ve çile çekmeye işarettir.

Rüyada Denizde Boğulmak

🙂 Rüyada denizde boğulmak; sonu ferahlık olacak iş hayatınızın en buhranlı bir devresine gireceğinize, her hususta uyanık ve tetkik­te bulunmanız gerektiğine delildir. Temiz dalgasız ve mavi bir denizde boğulmak rüya sahibinin gördü­ğü yerde ikamet edeceğine işaret eder.

😐 Rüyada dalgalı bir denizde boğulmak, üzüntü ve ke­derdir. Rüyada denizde boğulduğunu ve kimsenin yardım etmediğini kurtulamadığını görmek iyi değildir. Uzun süreli ticari sıkıntı demektir. Denizde boğulduğunu, sonra da kurtulduğunu gören, dünya sıkıntıla­rı yüzünden bunalır, daha sonra da bu sıkıntılardan kurtulur.

Rüyada Suda Boğulmak

🙂 Suda boğulduğunu gören kişi eğer gereken dikkati ve özeni gösterirse ba­şarılı da olur. Rüyada güzel ve temiz suda boğulduğunu gören mal ve nimete kavuşur. Bazen de saf ve berrak bir suda bo­ğulduğunu görmek; rüyanın aksine iyiliğe ve sıkıntılar­dan kurtulmaya delâlettir.

😐 Suda boğulduğunu gören, iyi bilmedi­ği bir işe kalkışır. Suda boğulan birini görmek, bir olay karşısında çaresiz kalmaktır. Bir kimsenin suda boğulduğunu görmesi; ümidinin kesilmesine, çözümünü bulamadığı problemlerle karşı­laşmaya delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Rüya­sında boğulur gibi öksürdüğünü gören kimsenin, bir haber yü­zünden tadı kaçar. Rüyada nefes alamayıp boğulmak, yeni bir eve veya bir iş yerine taşınmaya işarettir. Denizde boğulma rüyası dünya nimetlerine, ser­vet ve zenginliğe delalete eder, demişlerdir.”

Caferi Sadık:Denize düşüp boğulmak: Denize düşüp boğulduğunu görmek, devletle başı derde girmek olarak yorumlanacağı gibi, müebbet hapse mahkum edileceği ve uzun süreli sıkıntılı hayata düşeceği şeklinde de yorumlanır. Bazı durumlarda denizde boğularak öldüğünü görmek sağlıklı olmaya işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boğulmanın psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada bir su kütlesinde (deniz, havuz, göl) boğuldu­ğunuzu gördüyseniz, baş etmekte güçlük çektiğiniz yoğun duy­guların etkisi altında eziliyorsunuz demektir. Bu, rüyayı gördüğü­nüz sıralarda yaşadığınız gerilim ve sorunlarla baş etmekte zor­landığınızın da göstergesidir.


Rüyada denizde boğulmak

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın