Rüyada Birini Dövmek, Rüyada Çocuğunu Dövmek, Adam Dövmek

Rüyada biri dövdüğünü görmek bütün güçlüklerin üstesinden geleceğinize işa­ret eder. Özellikle dövüldüğünü gören kimsenin çok parlak bir geleceği vardır. İstediği her şeye rahatlıkla sahip olur. Rü­yada birini dövdüğünü görmek, bir insana büyük bir iyilikte bulunmak; çok sayıda insanı dövmek, iyiliksever bir insan olmak anlamına gelir. Bir devlet adamının veya görevlisi birinin kendisini dikensiz bir so­payla dövdüğünü gören biri, dövme eylemini yapan kişiye engel olur.

Rüyada Birini Dövmek

Birini döverken eğer darbe göz kapağına isabet ederse borçlu borcunu istiyordur. Darbe kirpiklerini koparırsa vuran kişi onu dinde sapık­lığa davet eder. Eğer cimcimesine yani tepesine vurursa ömrü sona ermiş demektir ve vuran kişi de maksadına ulaşmıştır. Eğer kulağının yumuşak yerine vurarak yarar ve kan çıkarırsa vurulan kişinin kızına göz dikmiş an­lamına gelir. Bazı rüya tabircileri, rüyada birini dövmek, beddua ile tabir olunur, demişlerdir. Biri­ne vurduğunu gören ona beddua eder. Elleri bağlı olan birine vurduğunu gören ona kötü söz söyler ve sonra da yaptığına pişman olur.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Dövmek

ABDULGANİ NABLUSİ: Eğer bu dövme eyleminden sonra vücutta iz kalırsa, dövülen kişi, kendisini dövenden, eğer döven tanıdık biriyse, vücudundaki izler kadar fayda görür. Bir ölüyü dövdüğünü ve ölünün de dövülmeye razı olduğunu görmek ahirette o ölünün durumunun iyi olduğuna işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: Darp, dayak, dövme, kavga (vurma) görmek dövülen kişinin kendisini dövenden iyilik göreceğine delalettir. Ancak ağaç yahut dikenle vurmak hay­ra delalet etmez. Direkle dövmek ya da dövülmek: Her iki ta­raftan birinin birbirlerini utandıracak söz söylediğine işarettir.” demiştir.

KİRMANİ: “Rüyada vurmak ve vu­rulmak, dövenin dövülene faydalı olmasıyla yorumlanır. Fakat sopa ve değnekle vurmak umumiyetle hayra işaret etmez. Rüyasında bir adamın sopa ile göz kapağına veya kir­piklerine vurduğunu göreni, vuran şahıs dinden uzak­laştırmaya çalışır. Darbe rüya sahibinin tepesine isabet ederse, ecele işarettir. Kulağının yumuşak yerine vu­rulduğunu ve buradan kan çıktığını gören, kızma dikkat etmelidir. Çünkü vuran şahıs kızma göz dikmiş demektir. Rüyasında biri tarafından el ile dövüldüğünü gören, hayır ve menfaat bulur. Kamçı ile dövülmek, haram mal ile tabir edilir.”

CAFERİ SADIK:Eğer sırtından vuruyorsa borcunu öder, karnına vuruyorsa evlenir; dikenli so­payla vuruyorsa rüya sahibinin başına istemediği bir şey gelir. Bazı rüya tabircileri dövme rüyası uyarılmaya, bir rivayete göre ise va­az nasihata delalet eder. Bir adamın kendi başına bir sopayla vurduğunu görmek başındaki re­isi istememek demektir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Birini Dövmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada birini dövmek veya dövülmenin psikanalizi: Biriyle ya da binleriyle dövüştüğünüzü görmeniz, hem özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacınızın, hem de yakınınızda “canını yakmak” istediğiniz binlerinin varlığına işaret eder. Ge­nellikle, denetleyemediğimiz öfke duygularının her an açığa çıkıp bizi saldırganlaştırabileceğine ilişkin kaygılarımızın da habercisi­dir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın