Rüyada Beddua Etmek

Rüyada beddua görmek fenalık mı eziyet mi? Rüyada beddua etmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Beddua Etmek

😐 Rüyalardaki beddua hareketlerinize dikkat etmesiniz gerektiğine dair bir uyarıdır. Rüyasında kendisine beddua edildiği gören, bir hatasından dolayı suçluluk duyar. Birine beddua ettiğini gör­mek, belaya bulaşmaktır. Üstelik buna bir dost ya da akraba neden olur. Rüyada büyükleriniz tarafından beddua edildiği­nizi görmek; evvelce işlediğiniz bir suçtan dolayı derin bir pişman­lık ve suçluluk hissi altında ezildiğinize işarettir. Sizin bir başkası­na beddua ettiğinizi görmek, hal ve hareketlerinizin etrafınızdakiler tarafından hoş karşılanmadığına işaret sayılır. Rüyada beddua etmek; yakın bir dostuy­la münakaşa etmeye ve ailesiyle olan geçimsizliğe delâ­let eder. Annenin rüyada evlâdına beddua etmesi, evlâ­dının kötü haline ve çok sıkıntı çekeceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s): “Birisine ya da birisinin size beddua ettiğini görmek: Tavır ve davranışlarınızdaki yanlışlıklardan dolayı mahcup olacağınıza işarettir.”

Kirmani: “Rüyasında zulmettiği bir kimse tarafından beddua edildiğini görmek, Allah’ın azabına işarettir. Rüyasında kendisine zulmeden bir kimseye beddua ettiğini görmek, düşmana galebe çalmaya işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada beddua görmenin psikanalizi: Beddua içinizde sonuca bağlayamadığınız olaylar olduğunu gösterir. Bazı durumlarda düşlerdeki beddualar iç dünyanızdaki sıkıntıların dışavurumudur.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın