Rüyada Badem Görmek, Badem Yemek, Badem Toplamak

Rüyada badem görmek iyilik mi evlilik mi? Rüyada badem görmek, badem yemek, badem toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Badem Görmek

🙂 Tatlı ba­dem helal mala işaret eder. Rüyada badem görmek kısmeti temsil eder. Rüyada birine badem vermek, ortak­laşa yapılacak bir iştir. Badem veren birini gören, miras ya da başka bir yolla toplu bir paraya kavuşur. Badem, rahatlık ve bol rızıktır. Badem, kabuklu ise zorluğa, kabuksuz ise kolaylığa ve mala işaret eder. Rü­yada badem görmek, düzgün sözlü lidere, güzel yüzlü kadına ve yumuşak huylu mualime işaret eder. Badem zorlukların üstesinden geldikten sonra çok mutlu olacağınız bir döneme gireceğinizi gösterir. Rüyadaki badem ailenizde huzuru ve mutluluğu bulacaksınız ve işleriniz iyiye gidecek. Badem görmek aşk hayatınızda bir değişiklik olmayacaktır.

Rüyada Badem Yemek

🙂 Rüyasında badem yediğini gören, kısmetli bir insandır. Badem yemek hayatı rahat ve sorunsuz geçer. Badem yediğini görmek hayat tarzınızda, büyük bir değişiklik olacağına delâlettir. Ağaçtan yeşil taze badem yediğini gören; zenginlik ve bollukla tabir olunur.

😐 Ancak acı badem, kısmetinizi çekemeyenlerin varlığına işarettir. Bu neden­le tatsız olaylar yaşanabilir.

Rüyada Badem Toplamak

🙂 Badem toplamak ya da satın almak, kolay kazanılacak paradır. Rüyada badem toplamak, ortak­laşa yapılacak bir iştir. Ağaçtan badem topladığını görmek miras ya da başka bir yolla toplu bir paraya kavuşur.

Rüyada Badem Ağacı Görmek

😐 Badem ve badem ağacı görmek, bazen acı tatlı konuşan değişik huylu bir kimse ile yoldaşlık edeceğinize alâ­mettir. Haram mala delalet eder. Zorluğa işaret eder.

Rüyada Çağla Badem Görmek

🙂 Rü­yada çağla badem görmek, düzgün sözlü lidere, güzel yüzlü kadına ve yumuşak huylu muallime işaret eder. Rüyada çağla badem görmek, sağlığa kavuşmak ve ele geçecek mal ile tabir edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada badem gördüyseniz; hakkınızda hiç de iyi olmayan söylentiler çıkacağına, adınızın bir dedikoduya karışıp üzüleceğinize işarettir. Şayet bademi ağaçta gördüyseniz; çıkacağınız bir yolculuktan memnun kalmayacağınıza, yolculuk esnasında tanıştığınız bir kimsenin sizi sıkacağına işarettir.”

Mağripli Cabir: “Badem görmek mal ve nimettir. Görü­len badem kabukluysa zorluklarla, eğer badem içiyse kolaylıkla elde edi­lecek mala delalet eder. Tatlı badem helal mala, acı badem haram mala delalet eder. Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören yeni elbise alır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Badem görmek yabancı bir kimse tarafından mal sahibi olmaya işarettir. Badem görmek üç şekilde tabir olunur,” demiştir: Gizli mal, şifa ve huzur. Badem içi ibadetlere delalet eder. Badem ağacı kıskanç bazen de garip birine, bir riva­yete göre bazen acı, bazen de tatlı konuşan, değişken tabiatlı bir insana işarettir. Badem ağacı cimri ve garip mizaçlı bir adamın temsilcisidir.”

Kirmani: “Badem görmek nimet, rızık, düşmanlık ve güçlükle tabir olunur. Badem içi ibadetlere delalet eder. Acı badem ise haram maldır. Kabuklu badem zahmetle, kabuksuzu ise ko­laylıkla kazanılacak mala işarettir. Badem içi ilimle de yo­rumlanır. Badem gör­mek, düşmanlıktır. Birçok badem sahibi olduğunu görmek kavga ve düşmanlığa işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada badem görmenin psikanalizi: Yaşantınızdaki denge unsuruna dikkat çeken bir düş simgesidir. Eğer rüyanızda acıbadem ağacı ya da acıbadem gör­düyseniz, yaşam biçiminizi gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Kadınsı cazibeyi, kadınların birliği ve mutluluğunu ve yine kadınlarla ilgili olarak sağlığı simgelediği düşünülür. Ayrıca hem zekâ gücünü, hem de mistik eğilimleri vurgular. Badem aynı za­manda yeni başlangıçların ve olumlu gelişmelerin de habercisi olarak değerlendirilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın